Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 06:18
Reakce na palahniukowa:

 Amy ma tiež curaprox kefku. Minule som ju bola kúpiť v curaprox stánku.  Vravim: poprosím jednu detskú kefku. Pani sa pyta: koľko má dieťa rokov. Ja: to je pre psa. Ten jej pohľad stál teda za to. Sa pýta ze ci mi nie je ľúto tak dobrej kefky. Tak asi že som ju tam išla kúpiť tak mi to nieje ľúto...

S mydlom problém nieje.  Ja Amy ovlažím,  pošúcham mydlošom kde treba, napenim a hotovo. Pre Sušienkovo tie mydlá robí slovenská firma Mylo. Vyrábajú prírodnú kozmetiku a majú aj mydlá pre psov. Krémom na labky robia pre Susienkovo tiež oni. Majú dokonca aj repelentne mydlo. :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 07:39
Reakce na paktofonika:

z nás by paní taky omylo, Rufík má Curaprox Surgical :-D

šampon tu máme ještě nějakej po Čendovi pro dlouhosrstý psy, my teda tomu koupání moc nedáme. Čenda potřeboval i kondicionér a v zimě vysušit fénem, jinak schnul několik hodin :-D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 09:46
Reakce na palahniukowa:

Jaaaj ja by som hlavu rada unavila, ale jednoducho asi nie som ten správny a dôsledný typ na cvičenie...doma cvičíme klasické povely, cca 3x denne po 5 minút, ale keďže teraz končí obdobie hárania, akonáhle pánko začuje vonku psa, kašle na cvičenie (sranda, inak so mnou chodí aj na záchod, čo sa asi bojí, že ho niekde nechám...), momentálne som kvôli ťahaniu preša z klasického vodítka na stopovacie (trochu lepšie, ale som slepá, nejde mi tor iadne zašlapávať  ), lebo nie som schopná ho odnaučiť ťahať na vodítku a na halti ohlávku nemám žalúdok kvôli tomu, čo na nej stvára (jednoducho sa na nej ostane visieť vo vzduchu, odmietne používať nohy...). Na cvičák nechodíme, lebo víkendy som väčšinou preč a sama si tak nejak neviem dať rady ako toho psa psychicky unaviť . Najviac odpečený je z vychádzok s inými psíkmi, ale na tie nie je veľa príležitostí.

A má nové obdobie - znásilňuje vankúše v obývačke (vie že nám to vadí, tak si vynucuje pozornosŤ).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 09:49
Reakce na DrowRanger:

myslím, že popisujete úplně běžnýho jack russella :-D

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 09:51
Reakce na DrowRanger:

On má teraz obdobia, že ryby žerie aj 3 dni po sebe (chce výlučne ryby), alebo ich odmieta (ale kožu z údeného lososa zožerie hockedy, možno ak by som mu toho lososa zhrnula z môjho taniera, zožral by aj toho .) Takže tiež tak ako píšete, keď mi rybu odmietne, na druhý deň dostane niečo iné a ryby na čas odložím. Ale lososa doteraz zožral stále, teraz 1x ho odmietol (takto mi už predtým odmietol tresku, už spomínaného pstruha a ešte nejaké rybyčky čo som mu dávala vcelku aj s hlavami). 

Morkovú kosť som neskúšala, cez barfshop kosti neobjednávam (nemám to kde skladovať) a bohužiaľ mi zavreli mäsiarstvo, kam som chodila na hovädzie a teľacie kosti (ale morkové tam nemávali). Kupujete ich normálne v mäsiarstve alebo v barfshopoch?

Kupuju je dost složitě, u nás na maloměstě je to normálně podpultové zboží a oni vědí, že jsem vegetarián, a nechtějí mi je prodat :-D. Dřív je občas míval vetamix, už od nich ale neberu, takže jsem závislá na tchýni, která je kupuje v běžném řeznictví někde v Orlických horách. A máme velký mrazák jen na psí maso, takže když jsou, tak si naberu do zásoby.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 09:58
Reakce na Zina:

Já kupuji  morkové kosti pro Tiffanku ve Sklizenu :-) 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 09:59
Reakce na DrowRanger:

V tom znásilňování polštáře může být krom vybucování pozornsoti i zájem o sex, bacha, aby se mu to nepovedlo :-D.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:05

u nás mají občas morkové kosti u normálního řezníka. Dobrej výběr maj taky občas v Globusu, ten mám teda už trochu z ruky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:06
Reakce na Zina:

normálně jsem tuhle koukala, že existujou i umělé feny

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:08
Reakce na DrowRanger:

S canicrossom nemám skúsenosť, ale náš s nami absolvuje dlhšie prechádzky a behy odmalička - navoľno. Včera napr. s nami v pohode odbehol skoro 15km, bolo teda chladno, čo mu vyhovuje + on beháva navoľno, lebo najväčšia sranda sú šprinty hore a dole kopcom za nami (v zime takto šprintoval za bežkami, teraz si úplne zamiloval bicykel, pre neho ešte väčšia sranda ako bežky). Do stravy mu teda pridávam pravidelne hydrolyzovaný kolagén kvôli kĺbom a nechodievame dlhé behy/túry dva dni po sebe (to sa mu väčšinou ani nechce, keď sa dobre vylieta, býva na druhý deň skoro do večera kľudný). Tak pokiaľ plemeno Amy nemá problémy s kĺbmi (resp. nábeh) alebo špecificky Amy, tak prečo nie?

Ja som inak s Rikim chcela skúšať canicross, ale keď jeho tak strašne nebaví behať popri mne, on potrebuje všetko skontrolovať, očuchať alebo prípadne zastaví, nechá nás nech sa vzdialime a potom šprintuje za nami alebo pomedzi nás ak sa ako skupina rozdelíme (toto robí úplne cielene, raz mu dám na krk GPS aby som zistila, koľko vlastne reálne nabehá on, tipujem o 3-4km viac než my).

Ja som Amy prve mesiace šetrila. Do 7 mesiacov som ju po schodoch nosila, prvy rok som s nou vobec nebehala. Chcela som pockat az dospeje. Este stale nema finalnu podobu. Uz nerastie ale mohutnie. Ale myslim ze behat by sme uz mohli. Samozrejme ze ak je na volno tak si beha, nahana sa s kamošmi a tak. Dlhe prechadzky ma rada, rada sprintuje. Teraz ked sa oteplilo potrebuje pri prechadzkach prestavky a vela vody. Predsa len ma kratky ňufák. Takze pri behu bude limitujuce toto. Urcite nezvladne 14km. To nakoniec ani ja. Lutujem ze v nasom meste je malo moznosti pre psov. Coursing by ju velmi bavil, bohuzial sa mu tu nikto nevenuje. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:13
Reakce na paktofonika:

já jsem kdysi někde četla, že je pro psa mnohem namáhavější, pokud má běžet na vodítku, že si pak nemůže vybrat svoje tempo, zvolnit kdy potřebuje a střídat to, ale to bude platit hlavně třeba pro kolo.

Jinak o běhu se psy toho moc nevím, moje maximum je 6 km a to dává i průměrnej pes zcela s prstem v nose a bez zadejchání (ale teda moje tempo fakt nikdy nebylo nijak závratný, pes spíš rychlejc šel ). Ale jestli máte pochyby, tak podle mě není problém ji postupně trénovat.

A pobavila mě věta "Teraz ked sa oteplilo..." u nás byly v 9 ráno hezké 2 stupně a já vytáhla už zazimovanej zimní kabát a velkou šálu

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:24
Reakce na Potrefenáhusa:

No jasne. Tak s behom bez voditka zatial nepocitam, to musime najprv natrenovat.  Ja s nou chcem zacat behat kvoli usetreniu casu. Namiesto pridem domov, vencit min hodinu a pol a potom sa vratit a ist behat by som behanie rada spojila s behanim. Cize niekam zabehnut, tam si pohadzat tanier, pocvičiť a ist spat. Ubehnut to urcite ubehne. Viac ma aj zaujimali co nam zaradit do stravy, pripadne ake doplnky zaradit. A otepliloso myslela tak 2 tyzdne dozadu  To bolo 20 a Amy uz si musela davat pauzy. Dnes bolo rano 1°C

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:35
Reakce na Berta:

Potrefenáhusa Děkuju za tipy. Jedno Sklizeno i Globus mame v dosahu, můžeme to spojit s nějakým větším autonákupem. Ty morkový kosti jsou u nás fakt absolutně nejlepší psí kratochvíle, nic jiného jim tak dlouho nevydrží.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:36
Reakce na paktofonika:

no někdy minulý pondělí tu bylo taky snad přes 20, byla jsem venku jen v tričku, sukni a plátěnkách naboso, zato teď ...

To chápu, že to chcete spojit, je to časově oboje fakt vydatný.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:44
Reakce na Zina:

Vcera jsem t ykosti koupila i v Bille, maji to napsane jako na polivku

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 10:47
Reakce na paktofonika:

haha, podobne sa citim, ked im kupujem mäso:

"dvakrat vacsi hovädzi lapsar, pokojne s vacsou kostou, poprosim"

"bude polievocka?"

"...ano..."

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:07
Reakce na palahniukowa:

U nás to bylo opačně - kupovala jsem kuřecí krky a řezník: To se bude pejsek mít! Nepřiznala jsem se, že to je na polívku pro manžela.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:08
Reakce na palahniukowa:

Lol, musela som vygooglit čo je lapsar 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:09
Reakce na DrowRanger:

vybehanie so psami je pre Zunu uplne najlepsie: milion ponetov, akcii, reakcii - uplne iny svet. mam to stastie, ze mozem pravidelne vencit s kamaratmi z cvicaku, takze psy sa vybehaju a vyblaznia; vytvorili taku malu smecku, takze nedochaza ku konfliktom, no parada. Blacka ine psy velmi nebavia, ma radsej spolocnost ludi ako psov.

k tomu vynucovaniu pozornosti... uz cca 6 tyzdnov Blacka pravidelne vecer krmim z ruky... uz je z toho ritual. nie je to ani o miske, ani o granuliach: vymenila, skusala a kombinovala som vsetko, ked mi vecer prestal zrat (rano si granulky zobe bez problemov). mozno je to vynucovanie pozornosti, ze so Zunou stale beham po cvicaku  mozno su to nejake starecke maniere... no hovorim si, ze v jeho veku uz ma na to narok. nemam srdce na to, aby som ho nechala vyhladovat.

...ale zasa, snazim sa vseko prisposobovat ich povahe, veku, preferenciam... kym so Zunou idem na seminar, Blackinko pojde na masaz (Dornova metoda) a pod. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:11
Reakce na Kokoska:

:-)