Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 21:23

Inak kong som naplnila ovčím syrom, už 10 minút neviem, že mám psa (registrujem teda len naštvaté funenie a sem tam zavrčanie, keď to nevie vybrať  )

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 21:27
Reakce na DrowRanger:

no, nakonec to nebylo tak složité...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 21:28
Reakce na Berta:

No, ani pre neho...zistil ako ho otáčať labkou, aby odtiaľ ten syr povypadával  . Nevadí, zajtra skúsim to vajíčko s tvarohom, možno ho to zabaví dlhšie 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:00
Reakce na 999:

Jsem tady hrozně ráda za slovenštinu, labka a chlpáč ve mně pokaždé vykouzlí přiblblý úsměv :-). V tomhle je prostě čeština jinde...

jo! Ja z tohohle vlakna miluju slovo pomojkat, to je proste sladke a fakt tulive 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:03
Reakce na DrowRanger:

To mi pripomenulo,ako som sa tešila,keď som Lily do žltého vajíčka z Kinderka dala granule,a naivne si myslela,ako od nej budem mať pokoj.No prvýkrát som ho aj nejaký čas mala.Potom však mudrlantka došla na to,ako ho otvoriť.Keď je úplne nové,trvá jej to dlhšie.No po pár otvoreniach ho už otvára raz-dva.

Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:18
Reakce na jinx:

Pomojkat :-). Nádhera... Než nás vyhodí z tohoto vlákna přiznávám, že je mi líto, že jsem nikdy neměla přítele Slováka... 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:47
Reakce na paktofonika:

dakujem! chcela by som vyskusat nejake tuhe, vonave mydlo pre psy, ale so Zunou to zatial nevidim realne, lahsie  sa mi manipuluje so samponom vo flasi, ale kazde kupanie je pokojnejsie a zabavnejsie tak snad raz... :-)

Zunka s Blackom maju v lete na terase detsky bazen  takze vanicku schvalujem! 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:52
Reakce na 999:

Tuhle zkusenost bych si s vami klidne vymenila. Asi jsem mela vadny exemplare :-D

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 22:59
Reakce na pecka:

myslim, ze u Lily a Tiffky a dalsich yorkov maju tie salony a strihania vyznam - presne ako pises - nad ockami, uska a pod., je to nielen esteticke, ale aj prakticke. a mas pravdu, je to ako s nami, ludmi, tiez je zazrak najst dobru kadernicku, kozmeticku, haha :-)

Zunka ma srst ako bigl, takze tam strihanie nehrozi; Black ma v sebe kokra, takze tam tiez pravidelne zastrihavanie chlpov na labkach, okolo vankusikov na labkach a ritka - klasika - tiez, sama si na to netrufam. ale veci typu kupanie, cistenie usi/oci/zubov (uz aj u Zunky, dostala moju staru ruzovu Curaproxku! :-D),cesanie... taka ta bezna starostlivost, to robim rada, posilnuje to vzajomny vztah a tak. Blacka niekedy nechavam v salone na kompletu, ale to je tak raz do roka, pred letom, on si to vyslovene uziva, pani v salone ho pozna od steniatka a vravi o nom, ze je to gentleman a ze nikdy nevidela ziadneho psa sa tak tesit, ako ked po neho pridem :-) 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 23:00
Reakce na Solathis:

Tuhle zkusenost bych si s vami klidne vymenila. Asi jsem mela vadny exemplare :-D

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 23:01
Reakce na 999:

jinx :-) ale cestina je zasa spravne drsnacky jazyk! 8-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 23:08
Reakce na DrowRanger:

kong bola hracka, do ktorej som minule leto vkladala velke nadeje. naplnila som ju pamlskami, dala som ho Zune a trvalo cca 3 minuty, kym si ho ta potvora vedome a cielene spustila z poschodia dolu schodmi - na kazdom druhom schode pamlsok  ale pravda je, ze ho po schodoch spusta pravidelne a stale je v dobrom stave.

...a davam jej tam tiez mlete maso alebo nejake pate, prip. mix pamlskov a uzavriem to rozpucenym bananom, pate a pod., niekedy to predtym dam do mraznicky. podavam v klietke ;-) 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 23:33
Reakce na jinx:

I u mě pomojkat jednoznačně vede.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 00:04
Reakce na palahniukowa:

Áno, u nás to najprv skúšal labkou, to sa mu asi zdalo moc náročné, tak to potom hádzal o zem - stále náročné - potom zistil, že stačí, keď to bude otáčať. Kong prázdny za pár minút (a to má tú strednú veľkosť), som zvedavá ako dlho mu bude trvať zajtra odtiaľ vylízať tvaroh a tiež ako bude vyzerať byt - klietku nemáme a absolútne naj miesto na jedenie je koberec v obývačke (aj tak vyzerá akho neustriehnema nezavriem včas dvere), minule mi naň dvoliekol neprané držky - tak som tepovala . Sú to všetko opice učenlivé, asi najdlhšie mu vydržala loptička, do ktorej som sypala pamlsky - kým nezistil, že ju treba hádzať o rohy, čím si posunie otvor na vysýpanie a potom to už stačí dolovať jazykom... škoda, že toľkú energiu nevkladá do počúvania príkazov, to vonku vždy ohluchne a tvári sa, že ma nevidí, nieto počuje.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 00:06
Reakce na pecka:

Ak rada hryzie, skúste nasypať do prázdnej fľaše granule - to Rikiho zabaví na dlho, keďže ako do tej fľaše hryzie, tak ju deformuje a granule potom nejdú tak ľahko. Ale je to strašne hlučné, tak kvôli susedským vzťahom túto zábavu dosť obmedzujeme (doobedné hodiny a nie príliš často).

ale musím varovať, táto "hračka" má nevýhodu - akonáhle pes zbadá prázdnu fľašu, vrhá sa po nej 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 00:49
Reakce na DrowRanger:

náš předchozí pes se vrhal po petkách i tak, strašně ho bavilo to sešrotovat, nadšeně poštěkával, ještě když člověk dopíjel :-D Rufík nějak nic, zatím mu to nic neříká.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 01:10
Reakce na DrowRanger:

s tou energiou vkladanou do somarin je to absolutna pravda  raz darmo, teriery su nezastavitelne tvrde hlavy. 

preboha, drzky na koberci...  najviac sa mi na hyperaktivitu osvedcilo unavit Zune hlavu, pretoze aj psy ziskavaju napr. stale dlhsimi prechadzkami kondicku... obe mame rady hersenwerk: niekedy jej postavim viacero hlavolamov v izbe a menime stanovistia a komentujem to pre divaka Blacka :-D som trosku magor, no 

...ale vdaka za tip s flasou, poobede dam pamlsky do flase a sluchadla na usi.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 01:14

Tonicek a jeho "strateny brat" ma rozcitili, tak som sa hrabala v Zuninych baby fotkach.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 05:36
Reakce na 999:

Pomojkat :-). Nádhera... Než nás vyhodí z tohoto vlákna přiznávám, že je mi líto, že jsem nikdy neměla přítele Slováka... 

no hej, lebo pobozkať je tiez sladucke  

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 05:38
Reakce na palahniukowa:

jinx :-) ale cestina je zasa spravne drsnacky jazyk! 8-)

ale slovenstina umi jednu vec - na jednu stranu je ten jazyk fakt mekky  a takovy mazlivy, ale na druhou stranu je nekdy jak rana pesti, pr. pointu toho sdeleni slovenstina vystihne perfektne par slovy. To cestina uplne neumi.