Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:11
Reakce na palahniukowa:

Ja chcem byť tvoj psík 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:16
Reakce na paktofonika:

tiez som to netusila  ked som raz sla kupit spikove kosti a nemali (a ani ziadne ine kosti nemali), ponukli mi lapsar s kostou. tiez som netusila, co to je, lebo mäso velmi nejedavam... tak som im to kupila a chutilo, dostavaju pravidelne (Blackovi krajam, Zuna ostava vcelku )

edit: lol, Zuna Dostava mäso vcelku, ale je to celkom vtipny preklep :-)

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:17

Teď jedna otázka od naprostého amatéra přes morkové kosti. To je uvaříte nebo je psíci dostanou syrový?

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:17
Reakce na palahniukowa:

Zas díky tomu aspoň nedopadneš jako já a tu kost ti prodají :-D. S tím krmením z ruky - já jsem teď k Terkovi posledních pár měsíců taky o dost shovívaější, a už se mi to vrací - když nesu misky se žrádlem, tak Cid předpisově sedí a čeká a Terk namísto nařízeného sedu poskakuje, smetá ocasem všechno v dosahu a blafe... 

baltik Billa by šla zrealizovat i bez autovýletu, díky, zkusím se tam po nich podívat.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:21
Reakce na palahniukowa:

Zuna ostáva v celku  No to sa ti teda podaril preklep

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:29
Reakce na paktofonika:

mne hlavne moja mama stale otlka o hlavu, preco sa k nim nechovam rovnako; preco uprednostnujem Zunu; preco si ich na cvicaku nestriedam;, preco nevezmem na seminar (obedience seminar) aj Blacka..., tie reci ma dost mrzia, popravde.

nie su to deti, neziarlia na seba. obaja su stastni a spokojni, ved to na nich vidim. je uzasne, ze to vobec nie su zavistlive tvory ako ludia: ten ma nieco ine/mozno lepsie, tak to chcem aj ja; nie, Black ma svoj standard, ktory mu Zuna nenarusa a naopak. aktivity naozaj prisposobujem ich veku, potrebm, zdravotnemu stavu, preferenciam..., nebudem teraz nutit Blacka behat so psami, ked on sa rasej necha od vsetkych ludi mojkat. tiez nebudem od Zuny cakat, ze 18 hodin z dna prespi ako Black. neobjednam Zunu do salona na strihanie, ked jej nemaju co ostrihat a pod. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:34
Reakce na ionicera:

davam surove (bud na zahrade alebo trvam na tom, ze s tym nemozu opustit pelech). varenim kosti mäknu a mozu sa neskor v zaludku psa triestit a sposobit poriadnu paseku. ked robim napr. kura, tak kosti nedavam, oberiem im zvysky, rovnako je to aj s mäsom z polievky - oberiem iba mäso, kosti vyhadzujem. bojim sa.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:34
Reakce na ionicera:

syrový

akorát je to dost byt špinící zábava, ale je to fakt esence psího štěstí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:39
Reakce na palahniukowa:

Najviac radia vzdy tí, ktorí nemajú ani šajnu o tom. Však hadam svojich chlpáčov poznáš a vieš čo je pre nich dobré. To ja mám najradšej keď mi radia ľudia. Také vodítko, taký obojok, s mašličkou vyzerá ako cirkusant, toto musí jest a pod. A to úplne cudzí ludia čo vedia veľké h...o. Nič si z toho nerob. A mamu nepočúvaj. Staráš sa urcite  dobre. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:44
Reakce na palahniukowa:

Já bych to viděla tak, že se o psy staráš ty, tak je to na tobě, jak tu pozornost rozdělíš. Jasně, občas je dobrý vyslechnout i nějakýho pozorovatele zvenku, může upozornit na něco, co člověk sám není schopný vidět, ale měl by to být oněkdo, o kom jsi přesvědčená, že k tomu má co podnětnýho říct. A co jsem tu tak četla,  tak tvoje matka to s největší pravděpodobností nebude.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:53
Reakce na Zina:

Tak je fajn ak poradi chovateľ, tréner alebo ľudia čo sa venujú psom a zvieratám. Len väčšinou nevyžiadané rady udeľujú tí nesprávny

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 11:58
Reakce na palahniukowa:

si teda taky myslím, že se staráte naprosto vzorně!!!

(Zato já, asi bych měla dát výpověď z práce...)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:03
Reakce na Potrefenáhusa:

To je vtipny, oni jsou takhle fakt stejne velci 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:11
Reakce na Solathis:

No oni ale fakt jsou skoro stejne velcí :-)))

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:12
Reakce na palahniukowa:

haha, podobne sa citim, ked im kupujem mäso:

"dvakrat vacsi hovädzi lapsar, pokojne s vacsou kostou, poprosim"

"bude polievocka?"

"...ano..."

Tak já Tiffance kupuju vždy jen jednu malou,  a vybírám, aby měla uprostřed takovou tu měkkou hmotu na vylizování . A když se diví, že jen jednu malou..tak normálně přiznám, že je to pro malého pejska.  Většinou se všichni smějí :-)

A dáváme syrovou

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:48
Reakce na Zina:

áno, priznávam, mám doma sexuálaneho násilníka  . Aspoňže konečne prestal byť objekt sexuálneho záujmu moja noha, ale teda...vankúše dnes putovali do spálne, plyšáky klasicky do krabice, dostáva ich na prídel a pod dozorom . Najväčšia sranda je, keď už počujem, že sa mi za chrbtom odohráva kámasútra, otočím sa a pes sa snaží nenápadne ležať v polohe "ja nič nerobím". Ale mám pocit, že sa pomaly puberta mierni (už je načase), lne ten sexuálny pud je nejaký umocnený (pôjde na jeseň na kastráciu, aj zo zdravotných dôvodov).

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:51
Reakce na Potrefenáhusa:

Akurát že ja mám cairn teriéra, jack russela som nechcela práve kvôli tomu, že som sa bála, že ten príval energie nezvládnem...a nakoniec si na nás v útulku počkal čistokrvný cairn teriér s papiermi, osud jednoducho . len muž mi dnes zahlásil, že druhého psa už do bytu nikdy nechce 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:53
Reakce na Zina:

ja mám tiež pocit, že kosti sú presne ako píšete podpultové zboží, keď sa ich snažím kúpiť, cítim sa ako nákupca drog  . V mäsiarstve kam som chodila ma už poznali, pani mi automaticky nachystala hovädzie aj teľacie kostičky keď ma videla v rade, mávali dobrý výber, aj bravčové rebrá, chvosty a celé nohy (to ten môj nechce). Z barfshopu som kosti kúpila len raz, jednak to bolo strašne veľké a bolo na nich veľmi málo mäsa a šliach na obrýzanie, takže som to už neopakovala.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 12:59
Reakce na paktofonika:

Presne ako píše pod Vašim príspevkom potrefenáhusa - čo som odpozorovala, tak Rikimu je oveľa príjemnejšie behať popri mne a mužovi navoľno, v lese sa nás drží (je to posera - našťastie, a napriek tomu, že je poľovné plemeno, tak nestopuje zver), sám si zvolí tempo aké chce, čo chodievame na osvedčené trasy, vždy máme cestou niekoľko potokov, kde sa môže napiť (vodu neznáša, najmä tečúcu, radšej pije z kaluží ) + v horách je chladnejšie ako tu v meste. 

Čo som si všimla, tak riki býva viac unavený z krátkeho behu kedy musí byť na vodítku než z dlhej túry/behu kde si behá navoľno, asi preto, že keď je na vodítku, nemôže si sám udávať pauzy a rýchlosť (napriek tomu, že sa mi zdá, že keď je navoľno behá oveľa rýchlejšie, ale s prestávkami na ňuchanie a cik pauzy).

Ale podľa mňa ak s Amy chodíte na dlhé prechádzky a túry, zvládne popri Vás aj behať.

Inak u nás tiež nie je veľa možností čo sa týka vyžitia so psom, viem o 2 výbehoch pre psi (oba sú dosť ďaleko od nás a bohužiaľ nemám dobré skúsenosti so psami v meste) a máme tu len 1 skupinovú možnosť trénovania psov v 1 deň v týždni, inak len individuálny výcvik, ktorý je ale bohužiaľ veľmi drahý.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. dubna 2017 13:02
Reakce na palahniukowa:

Je sranda, čo všetko si tie psi vedia vymyslieť  Ale Váš vzťah s oboma psíkmi je úžasný, čítam od začiatku, čo všetko ste so Zunkou absolvovali a čo ste s ňou dokázali, to porozumenie je skvelé, nie každý sa vie so psom prepojiť na tak vysokej úrovni .

Inak dornovka je skvelá, naša pani hovateľka sa jej venuje, tak aj Riki občas chodí a je ozaj zázrak, čo to dokáže - takto mu dala do poriadku narazenú nožičku, ktorú sme nevedeli doliečiť a keďže ťahá ako osol, máva pohýbaný krk, ten mu tiež dáva do poriadku a je skvelé vidieť ako mu to vždy uvoľní celé telo.