Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:38
Reakce na DrowRanger:

Nemuzou ho bolet zuby? Kontrolovali jste papilu, jestli je nema ve dvou radach? Mladymu nevypadaly a nakonec jsme je museli nechat vyndat, taky nam prestal zrat (i kdyz mi k tomu nesedi ty kosti tedy, mlade nebyl schopnej ke konci sezrat nic, nez pastiku, tak jsme na to prisli)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:39
Reakce na ionicera:

Zuna ide hlavne na strihanie pazurikov, na to si ja netrufam. salon, kam chodim s Blackom, nedopadol dobre - Zune sa nepaci ta pani, ked sa priblizi - koniec. tak ideme skusit stastie inam, aby som nestresovala ani Zunu, ani tu milu pani.

pisala som do relativne noveho salona, ci si trufaju na psisko, ktore nema velmi rado manipulaciu (a este nemalo strihane pazury), ale je naucene na kosik alebo fixny nahubok (alebo prilahnutie ). doterajsia komunikacia bola velmi prijemna, pani bola rada, ze som ju na to upozornila dopredu. tak som zvedava, co z toho bude. v najhorsom pripade pritomnym zaplatim za psychicku ujmu a vyparim sa...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:43
Reakce na palahniukowa:

Hlavní je vrazit jim psa do náruče a prchnout.. Psiska okamžitě zkrotnou, když jim zmizí opora v pánovi a najednou je s nimi hned lepší práce. 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:43
Reakce na Sweet Potato:

zial, nie   ...som z toho v strese! iba som chcela, aby bola Zuna pre ten salon dost dobra!!!! 

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Já taky ne. Tchýně tam ale vozí toho landseera, o kterým tady občas píšu, a vždycky mu to hrozně prospěje. On je teda celkově dost opečovávanej, ale ty hustý bílý dlouhý chlupy jsou holt trochu nepraktický.  Se zeptám, jestli tam mají dva druhy šampónů, jeden na bílý a jeden na černý části :-D.

Je krásnej, ale teda fakt medvěd, vždycky, když na něj s mužem koukám, tak si libujeme, že to není náš pes!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:46
Reakce na palahniukowa:

já už se asi 14 dní odhodlávám Rufíkovi ustřihnout drápek na zadním paspárku, jeden jsem zvládla, ale cvakla jsem ho, dost špatně se tam strkaj ty kleště. Rufík sice manipulaci zvládá dobře, ale vždycky se v krizovým momentu hejbne a ty kleště jsou fakt dost ostrý.  Ostatní si naštěstí obrousí sám a na předních paspárcích má naštěstí takový maličký, který není třeba stříhat, ty zadní bohužel jo.

 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:47
Reakce na Potrefenáhusa:

Blacka chodim pravidelne davat pristrihnut/ostrihat + pazuriky, niekedy aj precistenie usi a zubov. ale on si to vyslovene uziva, chodi odmalicka, tu pani zboznuje :-)

Zuna... katastrofa. separacna uzkost + manipulacia od niekoho cudzieho = KATASTROFA.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:48
Reakce na Solathis:

Uby má v poriadku, jeden mliečny rezák síce ešte drží, ale problémy nespôsobuje, Riki akurát niekde chytil kotercový kašeľ, tak 1 deň bol na umretie (ale našťastie naša úžasná pani chovateľka poradila čo a ako, nasadili sme nejaké prírodné lieky a za 2 dni bol pes fit), ale už je všetko OK. Akurát teda je mierne (asi skôr viac než mierne) hyperaktívny, ale to je dané aj plemenom a pubertou (+ tým, že sa nám v okolí donedávna hárala každá fenka, čo nebola kastrovaná). Keď bol chorý sme sa s mužom smiali, že teraz nám vyhovuje to ako bol aktívny (nebol, viac-menej pospával). Ale on je veľký nezmar, odbehne si 14km (z toho polovicu času šprinty za bicyklom), doma schrúme kostičku, pospís si na hodinu a následne dáva najavo, že čo ako, či nejdeme zas niekam 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:48
Reakce na Zina:

umím si to představit :-D Kamarádi mají fenu novofudlanďáka (myslím, že jsme si o tom psaly už, bydlí kousek od vaší tchyně) a to si teda taky vždycky libuju, že není moje :-)

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:51
Reakce na Potrefenáhusa:

Black je dost mohutny na tie kratke labky, tak si tie pazuriky tiez zvlada udrziavat sam + pomoze pani v salone. Zuna je stihla a vysoka (v porovnani s Blackom), tam mam pocit, ze sa tie pazuriky same neobrusia, preto budem radsej, ak sa na to pozrie profesional...

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:55
Reakce na DrowRanger:

Mně předchozí parta ryby taky nežrala, teď díky vašemu líčení jsem si na to vzpomněla. Jsem jim pak ryby prostě nedávala. Vlkodavka občas před háráním pohrdla i nemletým kuřetem, to byla celkově taková protivná. Zajímavý je, že ty ryby nežral ani Terk, teď, když má v partě megažravýho Cida, vdechne cokoliv, včetně listový zeleniny, kterou jsem dřív musela vmíchat do mletýho.

Morkovou kost jste zkoušeli?

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:57

inak, pre panikara-perfekcionistu, ktory ma snad nabeh na OCD, je biely pes ako za trest  proste mam stale pocit, ze nie je dost biela. je to strasne. a vyznieva to psychopaticky (a rasisticky, heh).

samozrejme, ze Zunku zboznujem; netyram ju nonstop kupanim, nebielim ju nijako specialne... ale priznam sa, ze niekedy by som ju najradsej jednoducho hodila do Sava 

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 15:58
Reakce na Zina:

ako sa ma Terk po navsteve veterinara, lepsie?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:00
Reakce na palahniukowa:

no Čendovi se taky musely stříhat, Rufík je o trochu lehčí, ale nějak si je obrousí sám. Já to teda dělám sama, ale ráda to teda taky nemám. Hlavně by se ty drápy měly zkracovat často a jen o trochu, pak se zkracuje ta cévka, co vede do konce drápku.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:01
Reakce na palahniukowa:

psychopaticky teda fakt trochu jo 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:03
Reakce na Zina:

On má teraz obdobia, že ryby žerie aj 3 dni po sebe (chce výlučne ryby), alebo ich odmieta (ale kožu z údeného lososa zožerie hockedy, možno ak by som mu toho lososa zhrnula z môjho taniera, zožral by aj toho .) Takže tiež tak ako píšete, keď mi rybu odmietne, na druhý deň dostane niečo iné a ryby na čas odložím. Ale lososa doteraz zožral stále, teraz 1x ho odmietol (takto mi už predtým odmietol tresku, už spomínaného pstruha a ešte nejaké rybyčky čo som mu dávala vcelku aj s hlavami). 

Morkovú kosť som neskúšala, cez barfshop kosti neobjednávam (nemám to kde skladovať) a bohužiaľ mi zavreli mäsiarstvo, kam som chodila na hovädzie a teľacie kosti (ale morkové tam nemávali). Kupujete ich normálne v mäsiarstve alebo v barfshopoch?

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:03
Reakce na palahniukowa:

Zprávy z veteriny nejsou nic moc, ani nevím, jestli to sem psát... A musím říct, že v předvečer Velkého pátku, na který nám ta návštěva padla, jsem ty doktory na Stodůlkách docela litovala. Kolem deváté večer bylo v čekárně asi 10 lidí a to nepočítám ty, kteří šli vedle na ortopedii.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:05
Reakce na Potrefenáhusa:

Jen to ne. Při mé šikovnosti bych to popletla a měla bych ji celou šedou

Offline Zina
Avatar
5842 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:07
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten obrázek vypadá, že byl původně určen spíš chovatelům potkanů :-). 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:10
Reakce na Zina:

šmarjá, stříhaj se potkanům drápy?????