Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:14
Reakce na Zina:

to ma mrzi.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:14
Reakce na Sweet Potato:

Jen to ne. Při mé šikovnosti bych to popletla a měla bych ji celou šedou

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:16
Reakce na Potrefenáhusa:

su to iba myslienky :-D ale ak by sa zacali objavovat nejake preostrene fotky, prip. nejake zvlastne filtre..., to bude signal, ze nastava problem :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:17
Reakce na palahniukowa:

filtry a přeostření jsou v pohodě, problém by bylo to savo :-D

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:17
Reakce na Potrefenáhusa:

Občas je to třeba, když si je dostatečně neobrousí při šmejdění. My jsme na to měli štěstí a stříhat jsme nemuseli, až morčeti, to toho moc nenachodilo.

Jinak mě na to u toho obrázku přivedl ten ocásek :-).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:17
Reakce na Zina:

Taky mě to mrzí. Tak ať s ním užijete ještě co nejvíc hezkých chvil!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 16:19
Reakce na Zina:

to je spodek polštářku, ne? :-D Ale je vidět, že chováte ty psovitější velikosti, my, co máme blíž k těm krysičkám, vidíme hnedka psí pacičku! :-D

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 17:24
Reakce na palahniukowa:

Potrefenáhusa Děkujeme, je solidní šance, že to bude ok, uvidí se cca za měsíc, tak prosím držte palce.

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 17:24
Reakce na Zina:

Držíme, jdu to naučit i Bonnie.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 18:17
Reakce na Zina:

samozrejme.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 18:18

Tak Tiffanka chodí do svého salonu k bezvadné paní co 6 týdnů na střih srsti a drápků. Na koupání je zvyklá doma. No žádné nadšení, u koupání ji musí dcera držet za tlapku , kdyby to neznělo blbě, tak napíšu, že Tifka se drží jí.  Ale už si zvykla a v klidu to přetrpí.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 18:25

sme doma a Zunka ma spravene nechty! :-D

ma pristrihnute len 3 pazuriky na prednych labkach, viac nebolo treba, zvlada si ich krasne obrusit sama a chovala sa slusne - ona tam proste sedela, nastavila (!!!) labku a cakala ako modelka. salon vlastni a prevadzkuje jedno mile dievca, ktore so mnou chodilo na strednu skolu, tak to bolo velmi prijemne stretnutie :-) pristup bol perfektny - Zunu si rychlo a lahko ziskala a este rychlejsie urobila, co bolo treba. mam radost.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 18:29
Reakce na palahniukowa:

Jsem tady hrozně ráda za slovenštinu, labka a chlpáč ve mně pokaždé vykouzlí přiblblý úsměv :-). V tomhle je prostě čeština jinde...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 19:52
Reakce na palahniukowa:

:D Gratulujem k úspechu. A tak si sa strachovala a bála. 

Ináč ja na kúpanie nepoužívam nič špeciálne(mydloša). Biela je celkom biela(ale ja to nehrotím) čierna je trochu do hneda, resp. začala hrdzavieť trochu. ALe vzhľadom k tomu, že jej terajšie krmivo sedí tak to hrdzavenie nebudem ani riešiť. Amy ešte v salóne nebola, akosi to nepovažujem za nutné. Uši čistím ja, drápky strihá priateľ. Je to teda cirkus ale zvláda to. Kúpanie má rada. Máme len sprchovací, som rozmýšľala, že jej kúpim vaničku pre deti aby si mohla vo vode aj poležať. :) 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 19:53
Reakce na Zina:

Držíme doma všetko čo máme. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 20:02

Je vhodné aby som začala s Amy už behať na dlhšie trasy? Už má 13 mesiacov. Mám myslieť na špeciálne doplnky výživy? Mám na to ísť postupne, stupňovať a každý deň ubehnúť viac a viac, alebo je to jedno a môže hneď začať behať dlhšie trasy. 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 20:17
Reakce na palahniukowa:

No vidíš,akú máš doma dámu  Je super,že si pazúriky brúsi sama a aj fakt,že si jej našla niekoho,kto jej vyhovuje (raz darmo,naši chlpáči sú rovnako nároční klienti ako ich majitelia )

Naša Lily chodí na strihanie raz za čas- väčšinou len slečna skráti vlasy na brušku,vystrihá uši, riťku,okolo očí a labky.Pazúriky si rovnako ako Zunka brúsi sama,takže tie sú v pohode. Občas,podľa potreby,ju ostrihajú aj rodičia.V salóne je vždy na začiatku  plač,lebo vie,že ju tam necháme samu.Kúpeme ju doma,nemiluje to,ale už je to lepšie.Najšťastnejšia je,keď ju vyberiem z vane a zabalím do uteráka.Vtedy vie,že padla a ma zase na nejaký čas pokoj 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 20:22
Reakce na paktofonika:

Som si predstavila Amy,ako relaxuje v detskej vaničke.Na hlave igelitová čiapka,maska na tvári,všade bublinky 

Ps:foto ilustračné,Amy by samozrejme vyzerala noblesnejšie 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 20:27
Reakce na pecka:

:D Úplne to vidím pred očami. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 18. dubna 2017 21:23
Reakce na paktofonika:

S canicrossom nemám skúsenosť, ale náš s nami absolvuje dlhšie prechádzky a behy odmalička - navoľno. Včera napr. s nami v pohode odbehol skoro 15km, bolo teda chladno, čo mu vyhovuje + on beháva navoľno, lebo najväčšia sranda sú šprinty hore a dole kopcom za nami (v zime takto šprintoval za bežkami, teraz si úplne zamiloval bicykel, pre neho ešte väčšia sranda ako bežky). Do stravy mu teda pridávam pravidelne hydrolyzovaný kolagén kvôli kĺbom a nechodievame dlhé behy/túry dva dni po sebe (to sa mu väčšinou ani nechce, keď sa dobre vylieta, býva na druhý deň skoro do večera kľudný). Tak pokiaľ plemeno Amy nemá problémy s kĺbmi (resp. nábeh) alebo špecificky Amy, tak prečo nie?

Ja som inak s Rikim chcela skúšať canicross, ale keď jeho tak strašne nebaví behať popri mne, on potrebuje všetko skontrolovať, očuchať alebo prípadne zastaví, nechá nás nech sa vzdialime a potom šprintuje za nami alebo pomedzi nás ak sa ako skupina rozdelíme (toto robí úplne cielene, raz mu dám na krk GPS aby som zistila, koľko vlastne reálne nabehá on, tipujem o 3-4km viac než my).