Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 14:24

paktofonika ze pani vyrizuju pozdravy. Mne taky nevadi, kdyz me nejakej pes zaspini, protoze vetsina meho obleceni jde vyprat v pracce a jak rekla pani: ta radost z kontaktu se psem mi za to stoji ale cizi psy k sobe teda nevolam pro pohlazeni, hladim jen kdyz o kontakt projevi zajem sami

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 14:33

razorblade no ona ho k sebe nevolala, proste prišla až za nami. Percy sa nechá pohladkať od každého, on si to vychutnáva, ale niekedy sa rozkokoší a trochu skáče.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:20

ach jo, jdu sem na poradu. protože jsem zoufalá.

pes, má šest let. poslední rok je to s ním nějak špatný. dřív měl nádhernou srst, spokojený zdravý pes.

pak najednou začal mít průjmy. tak nějak nahodile. pak se mu zhoršila srst. nakonec začal před pár měsíci zvracet, zase nahodile, týden klid, najednou z ničeho nic šílené zvracení a průjmy. udělaly se mu brutální lupy, srst vysušená na troud. dostal pankreatické granule. veterinář mu udělal už fakt dost testů (slinivka, na rakovinu, ultrazvuk...) a na nic nepřišel, poslední testy ukazovaly nějaký jaterní znak, který vypadá, jako by ho někdo trávil. od té doby ho paranoidně hlídáme, určitě nikde nic nežere a nikdo mu nemá šanci nic propašovat. sice přestal zvracet, ale to může být změnou granulí z pankreatických na jaterní, nebo inositolem. nebo je to jen i předtím běžné období klidu. nově ale začal mít reflux, podle mě se zvyšující se intenzitou. dnes jsem si všimla, že má místo ohonu jen vypelichaný myší ocas.

zvláštní je, že nehubne, naopak se nějak celý zmohutněl, takže nevejde do postroje do auta. a až na pár dnů, kdy fakt hodně zvracel, nikdy neztratil chuť k jídlu.

už fakt nevím, co s ním. nezažil někdo něco podobného? nevíte, jaký test mu udělat nebo na co se zaměřit?tohle s ním není život, jen živoření. jako by nestačilo živoření s koronavirem a matkou, tak ještě ten pes. každá procházka je stres, jestli bude zvracet, mít průjem, bude ho to celou dobu natahovat....

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:24
Reakce na moonlight:

Přistiženi v mojí posteli!

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:26

jinx nová mísa je vyrobená na míru:-)

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:35

Jiná Realita

Já bych ais zkusila ještě jinýho veterináře, hlavně jestli to trvá dlouho, asi nejdraši někoho, kdo se na to specializuje.

Jinak - můžete vyloučit, že mu někdo nemůže něco házet přes plot. Jestli to technicky možný je, nestálo by za pokus mu třeba na týden omezit prostor tak, aby se tohle vyloučilo?

A jestli v tý krvi nic nebylo, nechcete mu zkusit vařit? Co ho zkusit na týden, nebo 14 dní převést na rozvařenou rýži s masem?

To mohutnění bych připsala na vrub věku, tuším, že je zrovna v období, kdy tihle velcí psi teprve pořádně zestatní.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:39

Zina my jsme mu vařili pět let, nechtěla jsem mu dávat granule. pak jsme přešli na pankreatické, zdálo se, že to pomáhá, ale jen asi dva měsíce, než se to zhoršilo ještě víc než předtím.

a tohle je už třetí veterinář :/ prvního jsme měli dlouho, ten mu dal léky na štítnou žlázu, což nepomohlo, ale pak to na nějakou dobu přešlo samo. veterinář následně začal být lidsky hrozně nepříjemný, tak jsem byli u jiného, ten šel do důchodu a teď máme mladého, který se hodně snaží, ale psovi líp prostě není.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:43

Zina zkusila jsem dokonce i poslat maily třem úplně cizím veterinářům s dobrými recenzemi s prosbou o radu, že bych ho i dovezla, ale nikdo se neozval.

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:15

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:22

Jiná Realita ako prvé na napadlo IBD - inflammatory bowel desease, ale môže ísť i o inú chorobu gastrointestinálního traktu. Boli ste na endoskopickom vyšetření, alebo riešili ste i tieto druhy chorôb s vet? Skúsila by som klinikou, ktorá sa na to viac špecializuje.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:24

Jiná Realita nevim, presne kde od Zlina jsi, jestli uz pro tebe neni Hodonin moc daleko, ale mam vyborne zkusenosti s touto veterinou v Hodonine, bud prmi Vicarova nabo Goldmanova, ne ten mlady doktor. Zkus jim kdyztak zavolat.

https://www.hodoninveterina.cz

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:28

Jiná Realita a co se tyka zradla, tak ted zkousime krmiva hulin, hypoalergenni a pripada mi, ze zlepseni srsti velike

https://www.krmivahulin.cz/p/hypoalergenni-krmivo-kralik-s-jehnecim-tukem#3899

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:50
Reakce na Renusatko:

Kokoska Já tě chápu a udělala bych to úplně stejně. Mého staršího syna takhle kdysi kousl pes v parku. Chtěla jsem, ať ho baba odvolá z pískoviště a ona na to že nic nedělá. Jelikož jsem zrovna koukala na bábu, tak netuším, jestli ho mladej třeba neplácl lopatkou, ale pes ho najednou kousl do ruky. Naštěstí to byl  už podzim a měl teplejší bundu, tak se mu nic nestalo, ale já ty řeči nesnáším. Nikdy nevíš, co se psovi může nelíbit. A kluk se psům vyhýbá z dálky i teď, strach už bude mít asi vždycky.

​V dětství mě kousnul na návštěvě jezevčík, když jsem mu na pokyn majitelky dávala z dlaně kostku cukru (začátek devadesátek no, psí výživa asi nebyla téma). Pak jsem se všech psů hrozně bála, až si příbuzná pořídila štěně taky jezevčíka, a přesně si pamatuju, jak jsem se toho okatýho miništěňátka hrozně bála a utíkala, zatímco se za mnou furt batolilo a chtělo si hrát, postupně se to teda odbouralo :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:57

razorblade snad nás nikdy nepotkas, na trnku se stačí podivat a mas ji až za krkem

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 17:48

paktofonika podivam se na to.na endoskopii nebyl.baltik hodonin uz je dost z ruky,ne pro me,mne nevadi ani 300km,ale pro neho,cestovani nesnasi dobre,je vzdycky v hroznem stresu,nechci mu zbytecne pridavat.ale diky i tak.

Online razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:22

Potrefenáhusa juuuu, to bych si uzila!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:57

Dcera vymyslela pověsit zevnitř na dveře zvoneček, až si Růža zazvoní, když bude potřebovat ven. 

Moc jí to nezajímalo. 

Ovšem kočka se naučila zvonit sama od sebe. Je chytrá jak stádo čertů. Takže je uvnitř a když chce ven, zazvoní a já vystartuju a pustím ji ven. 

Teď se to naučila i Růža. Když chce ven, zvoní. 

Třeba každých pět minut. Když nemá co dělat. Pořád zvoní. 

Kdyz už se to naučila, musím to podporovat. Takže si připadám jak vratná na koleji. Každou chvíli zvoní.. Na schodech se otočí a jde zase zpátky. A za pár minut znovu. Zigous leží, nehne se a když se Růža vrátí, rozhodne se to zkusit taky. Takže jdu pustit jeho a Růža se otočí a jde zase s ním.

A když si lehnout a dají pokoj, začne zvonit kočka. 

Ja už se z nich fakt... To byl nápad se zvoneckem..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 20:50

Dadoo  uaaa

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:16

Někdo se tady sháněl po odborné literatuře o výchově a výcviku psa a byl mu doporucen Šusta, tak jen doplním, že má teď v průběhu ledna vypsaných několik večerních webinářů za pár korun (3 už proběhly, ale jestli lockdown neskončí, asi je bude opakovat). Hodně vychází z knihy Trénink je rozhovor.

https://www.treninkjerozhovor.cz/seminare_cz/

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:44

Dadoo promiň, ale Jsem zvědavá, jak dlouho to vydržíš :)