Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 03:51

Kokoska je normální se ozvat a mělo by být normální a běžný mít svý psy pod kontrolou, no 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:35

Kokoska nejen hovinka. ptala bych se, jestli ty psy drzi legalne, a jestli je u vas povoleno vencit psy na volno

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:53

Novou misu je potreba vyzkouset :))

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:59

jinx sedí přesně!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:03

Potrefenáhusa jj snazila jsem se:)) vtipne, jak suzettku to naprosto nezajima, ani neprijde, ale toto hade je hned nastoupene a ukaz, co to tam mas :)

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:23

viktorka_od splavu Legálně asi jo a volně tu lidi běžně venčí, jsme odlehlý konec vesnice, přes jednu ulici už jsou louky a les. Určitě se tím nehodlám zabývat víc než musím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:27

Kokoska no ja bych se tim urcite nezabyvala v tom smyslu ze nemam ve zvyku nekoho udavat nebo tak.. ale ji bych na to rozhodne upozornila, kdyby byla takhle drza.

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:51

viktorka_od splavu nechtělo se mi na ni řvát přes louku, děti už z toho byly tak dost vykulené. Jestli ji ještě někdy takhle potkám, asi jí to připomenu.

Online andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:54

Ráno. Otevřu kočce okno do zahrady v koupelně, deset minut čučí ven, pak se rozhodne že tudy teda ne a jde do obýváku. Tak jí otevírám okno z obýváku a zjišťuji, že si tam v noci schovala živou myš, v meziokenní! Už už si jí chtěla vzít zpátky do tepla, ale stihla jsem to. Kočka v tlamě myš byla nemilosrdně vyhozena z okna. Když jsem odjížděla do práce, Venouš se tvářila ža bych si měla jít hrát s ní...
V noci mrzlo, kde sakra vzala myš?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 09:54

Kokoska dobré si jej povedala. Ja som dnes bola svedkom podobnej situácie. 

Jedna pani má veľké čierne šteňa, asi Flat (odhad 8 mesiacov) a ja chápem, že je to šteňa a že ovládateľnosť nie je dokonalá. Preto mi nevadilo, keď na mňa za tú dobu párkrát skočil a skoro ma zhodil na zem, keď ma celú pošpinil, keď sa ho psy báli a schovávali sa za mňa, keď jej bolo jedno, že jej pes nás otravuje, ale dnes ma pani dostala. Išla okolo staršia suseda, ma psa po operácii chrbátu. Flat sa k nej rozbehol, tá pani kričala, nech ide preč a zaháňala sa na neho. Slušne pani vysvetlila, že má pes operovaný chrbát. Ok, chvíľu bola mela, kým si ho odchytila. Pani s chorým psom išla ďalej a henta toho flata potom hneď pustila znovu. A znovu utekal za tým psom. Tak pani jej znovu vynadala, odháňala psa a ešte dostala vynadané, že je zbytočne hysterická. No až pani s Flatom stretnem nabudúce, a zase bude robiť to čo vždy, tak už ticho veru nebudem.

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 12:35

paktofonika ono se dá něco omluvit, ale když se to opakuje, nechápu, že to tomu majiteli nevadí. Můj kadeřník má odrostlé štěně nějakého maďarského ohaře, taky skáče na lidi (chodí do práce s páníčkem, je to "one-man salon"). Ale asi jsem to pejskovi nějak dokázala vysvětlit, že tohle teda ne, vždycky mě jen očuchá a jde si lehnout. Ale dcera tam chodí taky a prý se na ni sápe pořád, asi z ní cítí jejich psa. A nějak ho to zatím nedokázal nikdo odnaučit.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 12:36

paktofonikaAch jo, některý lidi jsou fakt idioti. Mně jednou jedna žesnká řekla, když jsme sundavala jejího 50kilovýoh labradora z Terka /chtěl mu dělat štěňata/, že si to mají spolu vyídit sami, a když jsem jí řekla, že Terk má vrozenou vadu a tohle by mohl fakt bejt průšvih, tak odvětila, že ten její pes má ale absolvováno několik výstav s výborným hodnocením!

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 12:38
Reakce na MPLee:

Zina On byl naštěstí už od chovatelky zvyklý v kleci jezdit v autě. Doma v ní být ale nechtěl. Vyhodili jsme ho z postele, do klece dali super luxusní pelíšek a misky a pár nocí jsem spala na matraci vedle, on v kleci. Naučil se tam tak spát v noci. Postupně jsme mu občas na chvilku zavřeli, dostával v zavřené kleci večeři, různé pamlsky a interaktivní hračky. Po pár týdnech jsme ho občas zavřeli když jsme šli do koupelny/ na balkon nebo jinam v bytě, ale abychom pořád slyšeli, že začíná vyšilovat. Pak až s odpadkama, pro pečivo... No fakt hrozně dlouhá anabáze po pár minutách. Zároveň jsme začali chodit na hodiny kd cvičitelce,  nakoupili kopu interaktivních hraček a ip kameru. Když už zvládal pár minut, seděli jsme kolikrát hodinu na lavičce před domem a sledovali, jestli je ještě v klidu, abychom se mohli kdyžtak hned vrátit  No fakt to celé trvalo minimálně rok, než jsme fakt chodili někam sami a s klidem, že to vydrží. Jinak jsme ho pořád museli tahat s sebou, jezdit autem a nechávat ho v autě - tam mu samota nikdy nevadila, nebo řešit hlídání. On jinak totiž strašně ječel i několik hodin v kuse a to nám přišlo strašné pro sousedy i pro něj. Občas jsme zkusili nechat otevřenou klec a to si šel hned sednout ke dveřím a hulákat. Nakonec jsme to překonali, musíme teda klec tahat i na dovolené, ale jak je zvyklý v ní jezdit v autě, tak to není takový problém. Chodí se do ní uklidit dobrovolně sám, kdykoliv chce mít klid, sám si jde lehnout večer a vyleze až ráno, nebo počká, než ho vyzvedneme  Má teda malou klec do auta a na cesty a doma má klec tak na barzoje, kde má spoustu místa. Když předem víme, že jdeme pryč na dlouho nebo se vrátíme až v noci, tak ho zavřene, jinak ji má otevřenou a často ho najdeme na gauči. Ale vůbec už dávno neřeší, že odcházíme a když se vrátíme, kolikrát jen parkrát mávne ocasem a válí se dál  Mám ale popravdě trochu strach, co teď udělá covid v kombinaci s mateřskou, kdy jsme většinu času doma a sám bývá hodně málo. Očekávám, že začátek normálního fungování bude zase trochu boj. 

​Skvělej popis a skvělej přístup, teď už nejenom smekám klobouk, ale klaním se až na zem. A s dovolením jsem si to uložila

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:02

Přistiženi v mojí posteli!

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:17

Zina lol takze by stenatka Terka a toho labradora byly aspon po jednom z tatinku vystavni kvality

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:35

moonlight Líbí se mi, jak jeden (jedna?) tak pěkně provinile kouká a druhý (mu) je to úplně jedno

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:36

Kokoska Zina já takisto robím chyby, párkrát sa mi stalo, že som sa od hanby išla pod zem prepadnúť, ale dávam si potom o to väčší pozor.

Skákanie som obmedzila čo najviac to šlo, ale stáva sa to niekedy.Amy si cudzích ľudí vôbec nevšíma a Percy, no ten je rád za každú pozornosť, tam je to ťažké. On k ľuďom nebehá, ale pokiaľ o neho okoloidúci prejaví zaujem (a že ich je dosť ) tak si nevie pomôcť a pohladkať sa nechá, ale zase sa nechá o odvolať. Problém je ale v tom, že nie vždy to vidím, predsa len pri dvoch psoch mi niekedy zrak ujde inam a to už ho zas niekto hladí. No a niekedy sa samozrejme stane, že i vyskočí. Minule išla okolo pani celá v bezovom, vrhla sa na neho a odchádzala celá zblatená a tvrdila, že jej to za to pomuchlanie stálo. 

No a neverili by ste tomu, že ľudia dokážu komentovať Amy, že či je ok, alebo nie je divná, pretože sa nenechá pohladkať ako Percy.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:46

Renusatko Pořád to říkám - nemáte doma mainku, ale rysa! Krásná!

Něco podobného zažil se psem v dětsví i můj syn. Jako k cca dvouletému k němu přiběhl v parku zběsilý jezevčík, postavil se mu tváří v tvář a olízl ho. Syn ječel, proč ho chce pejsek sežrat, já psisko odháněla a spílala paničce, která na nás z dálky s bohorovným klidem hulákala, že si chce jenom hrát! Syn se i teď v dospělosti psům vyhýbá, prostě se jich bojí.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:48

Ignis Dva kastrovaní kocouři jsou to. Je to tak pidisekundu předtím, než se porvali. Oskar (černej) chrápe, druhej ho přijde otravovat. Je ještě mladej a hravej, Oskar už má rád svůj klid...

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 14:16

moonlight Roztomilý jsou

Aspoň se nenudí(te)