Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:51

Kdybych neměla špatný reference na nevyrovnanou povahu a sklon k epilepsii, tak bych si poridila ceskyho strakatyho psa 

Anebo toho chodskyho psa, ten má i skvělý reference, feny jsou o dost drobnější a splňuje nepsanou podmínku houně.

razorblade tak šeltii! Nebo corgiho!

​ 

Každý potřebuje Českého strakatého psa, to je jasná věc! Omlouvám se za kvalitu fotky, je patnáct let stará a odpovídá úrovni mého tehdejšího mobilu, ale že to byl parťák a ochránce, to je z ní asi poznat pořád.

Nevím, kdo je nařkl z nevyrovnané povahy, měli jsme dva z různých CHS a oba byli správňáci největší. Ale je to pes, který hrozně potřebuje lidi. A kdyby měl být hodně sám, asi by to nebylo dobře. My pracovali hodně z domu a prakticky pořád měli postupně oba naši psi někoho kolem sebe, tak to šlo. Ta epilepsie je bohužel u hodně plemen jako možná komplikace Myslím ale, že zrovna u těch strakáčů se hlídá ostražitěji než u mnoha jiných, zavedených a mezinárodně uznaných plemen, právě proto, že jim jde o hodně. Aby vůbec jako plemeno byli udržení, uznaní...

Teď jsme doma málo, dalšího psího kámoše jsme nepořizovali, když nás tenhle v 17 letech opustil, ale stýská se nám.

Chodím sem na fotky, všichni jsou tu skvělí, velcí i malí.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:54

Dadoo Tak jedině naučit Růženku používat kliku a ať chodí otvírat ona! Náš první pes to zvládal s přehledem, ale nikdy jsme ho nenaučili, že má za sebou i zavřít

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:59

Dadoo Promiň, ale . A jestli ti to pomůže, za dobu naší karantény se Venouš zase přeučila na noční kočku, takže zas chodím ve čtyři ráno pouštět mademoiseille dovnitř. A když nahodou není venku, přitáhne do postele rolničku že si budeme hrat. To, že pak už neusnu se jaksi nabízí.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:05

TrissMy známe 3 strakáče, jednu úžasňačku, jednoho, který se vrhá na každého psa a jednoho, který chce roztrhat jen nás. :-)

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:11

Triss ten je krásný! Já bych strakáče moc chtěla, pro mě to je takový prototyp psa. Velký tak akorát, ani krátký čumák, ani dlouhý, osrstění přiměřené, hezky barevný, veselý a dobrý parťák. Uvidíme, jestli časem.. :) 

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:13

ionicera speciálně jenom na vás má neřád pifku... lituju. Oni bývají strašně super. Ale když byl tenhle malý, asi 4 měsíce starý, tak ho u mých rodičů na zahradě děsně serval bratrův zlatý retrívr. Nečekali jsme to, pilně jsme socializovali - jenže ten zlaťák už byl starý mazák a tu zahradu považoval tak nějak za svou. Jezdil tam jen na návštěvy, ale léta letoucí. A štěně - psa považoval za vetřelce a měl potřebu mu ukázat, kdo je tady šéf. Došlo nám to pozdě. A mělo to za následek, že náš jinak klidný a ohromně přátelský pes od té doby k smrti nenáviděl všechny zlaté retrívry. Jenom je, ale hrozně. A měl tendenci se preventivně bránit, sotva se nějaký přiblížil. Což bylo pitomé, protože oni jsou to samí hrozně družní, přátelští extroverti, co se vždycky přiřítili s nejlepšími úmysly a nečekali naprosto nic zlého. Těžko a dlouho se to odnaučoval. Nejlepším výsledkem bylo, že už je nechtěl všechny sežrat a smazat z povrchu zemského, ale nedůvěra k nim ho neopustila do smrti.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:17

bram Právě, že je to takový "PES". Myslím, že když dáš dítěti ve školce pastelku, ať namaluje pejska, bude malovat strakáče. Tedy, pokud nemá doma jiný vzor. Já si ho vybrala taky už jako dítě v maličkém atlasů psů z edice OKO (v žádné jiné psovské publikaci tehdy nebyl, neměl uznání FCI) a byl to vysněný parťák. Jsem ráda, že jsem je po letech opravdu mohla mít.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:30

Triss já jsem ho viděla někdy v devadesátkách v atlase ještě s tím dřívějším označením Horákův laboratorní pes. A taky to byla láska. Teď si ho pořídili známí, tak se aspon budu kochat. Zatím je to takový malý psí výrostek, který všechny strašně miluje :)

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 22:53

bram myslím, že jednoho krásného dne Dadoo vzteky kopne do dveří a vyrobí tak kočkopsí dvířka 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:13

SunEclipse asi brzo. Zvoní už třetí den..

Jdu spát. V noci bude zvonit kočka, k ránu Růža.

Mi vyprávějte, jak vstávate k dětem..

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:17

Dadoo to by chtělo natočit

jako jo, je mi tě líto, ale znáš to, jak si to zařídíš...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:30

Catherinne chňchň, představuju si to video nazelenalé barvy, zabráno někde od stropu, na kterém se každých pár hodin zavrtí Dadoo v posteli, náměsíčně jde je dveřím, otevře, zavře, zaleze zpátky a za pár hodin zas :))

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:33
Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 23:43

Já se trošku poptám

Adinka nám tak nějak hubne, vždycky měla 4 kila, někdy i 4.30 max. Teď se postupně dostala na 3.60 a je takový věchýtek. Má už 12 let.  Půl dne fakt prospí, ale jinak lítá, hraje si, mazlí se, jí dobře. Teď jsem ji nakoupila i něco kotěcího, jestli trochu nepřibere a jsem připravená na cestu k vetovi, obzvlášť, jestli klesne na 3.50.  Kdyby měl někdo zkušenost, budu ráda.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 00:07

Dadoo Ehm... Sundat zvoneček?

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 07:08

Catherinne Se stářím je to přirozené, ale veterináře bych neodkládala. Minimálně poradí správnou výživu a doplňky. Kotěcí možná nebude to správné.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 07:51

Dadoo dej vedet, jak dlouho te to bude bavit

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 07:59

Dadoo  tak to asi schudnes. Pozor na to a daj vediet ked zvoncek poleti kadelahsie

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 08:16

Triss ten je krasnej!!!

tos mě potěšila, mne pro strakáče bije srdce už od dětství a přesně, v tom Oku, ale já si ho vyhlidla ještě ve starším atlase, kde byl ještě jako Horákův laboratorní pes. 
tady u nás ve městě jednoho vídám, vzdycky na nej tak zalibne popatrim

Online Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 08:18