Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:16

razorblade Na chození po horách jsou třeba bavorští barváři A mi se moc líbí bernský a polský honič.

Offline MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:30

chrtík se hodí ke každému, kdo má gauč


Zina S tou separačkou to bylo zlý, jak jsem se strašně bála, že bude málo socializovaný, tak jsem to uplně podcenila. Bojovali jsme pak asi rok, ale teď je fakt zlatej. Naučil se být nejdřív v klidu v kleci, teď když ho necháme samotného, tak ho kolikrát najdeme v té kleci zalezlého stejně (hlavně když si shodí deku na zem ) Ale ty začátky byly fakt strašně strašný a stálo nás to hodně nervů, času i peněz. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:52

MPLee Ten je uzasnej, hlavne na tom gauci

Vsem to tady slusi, samej fesak a fesanda. Moc me mrzi, ze nekterym odesli mazlici. 

Maminka zvazuje buldocka, tretiho, ale s covidem to tak hned nebude.... 

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 21:56

MPLee A jak jste na to šli? Naučili ho na tu klec a posílali ho tam na začátku, když jste byli doma?

Jinak ty fotky jsou boží!

Offline MPLee
Avatar
2340 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 22:44

Zina On byl naštěstí už od chovatelky zvyklý v kleci jezdit v autě. Doma v ní být ale nechtěl. Vyhodili jsme ho z postele, do klece dali super luxusní pelíšek a misky a pár nocí jsem spala na matraci vedle, on v kleci. Naučil se tam tak spát v noci. Postupně jsme mu občas na chvilku zavřeli, dostával v zavřené kleci večeři, různé pamlsky a interaktivní hračky. Po pár týdnech jsme ho občas zavřeli když jsme šli do koupelny/ na balkon nebo jinam v bytě, ale abychom pořád slyšeli, že začíná vyšilovat. Pak až s odpadkama, pro pečivo... No fakt hrozně dlouhá anabáze po pár minutách. Zároveň jsme začali chodit na hodiny kd cvičitelce,  nakoupili kopu interaktivních hraček a ip kameru. Když už zvládal pár minut, seděli jsme kolikrát hodinu na lavičce před domem a sledovali, jestli je ještě v klidu, abychom se mohli kdyžtak hned vrátit  No fakt to celé trvalo minimálně rok, než jsme fakt chodili někam sami a s klidem, že to vydrží. Jinak jsme ho pořád museli tahat s sebou, jezdit autem a nechávat ho v autě - tam mu samota nikdy nevadila, nebo řešit hlídání. On jinak totiž strašně ječel i několik hodin v kuse a to nám přišlo strašné pro sousedy i pro něj. Občas jsme zkusili nechat otevřenou klec a to si šel hned sednout ke dveřím a hulákat. Nakonec jsme to překonali, musíme teda klec tahat i na dovolené, ale jak je zvyklý v ní jezdit v autě, tak to není takový problém. Chodí se do ní uklidit dobrovolně sám, kdykoliv chce mít klid, sám si jde lehnout večer a vyleze až ráno, nebo počká, než ho vyzvedneme  Má teda malou klec do auta a na cesty a doma má klec tak na barzoje, kde má spoustu místa. Když předem víme, že jdeme pryč na dlouho nebo se vrátíme až v noci, tak ho zavřene, jinak ji má otevřenou a často ho najdeme na gauči. Ale vůbec už dávno neřeší, že odcházíme a když se vrátíme, kolikrát jen parkrát mávne ocasem a válí se dál  Mám ale popravdě trochu strach, co teď udělá covid v kombinaci s mateřskou, kdy jsme většinu času doma a sám bývá hodně málo. Očekávám, že začátek normálního fungování bude zase trochu boj. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 05:45

MPLee jste skvělí, dali jste do toho fakt všechno 

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 08:02

MPLee teda vlastne ma ani nenapadlo ze by bol taky problem so samotou u psika  my sme mali pred tym dlhosrsteho jazvecika a tam bol problem zo zaciatku ked bola este steniatko a zostala sama. Trenovali sme to po chilach a ked uz pochopila ze sa vratime nastal pokoj. S Elzickou je to jednoduche tu je doma otec tak si ju vzdy vezme ked sme prec . 

Moj sen bol aj je mat este vlkodava ale tam je to narocne lebo sa dozivaju malo rokov a neviem si to predstavit. Aj odchod prveho psa bol narocny a dlho trvalo kym sme sa odhodlali mat dalsieho. 

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 08:03

MPLee a presne ako pise Potrefenáhusa ste skveli

Online Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 08:23

Včera jsme se byli podivat u příbuzných na leona, je mu 5 měsíců, za ty dva mesice, co jsme ho neviděli, se tak zpetinasobil

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 08:27

Potrefenáhusa ooooo to je muchlaci pes. Teda ked je cisty

Online Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 08:30

Janulik03 no a on kupodivu je, přestože blata maj venku až až

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 08:36

Potrefenáhusa to su ti samocistiaci? To Elzicka je teraz vonku sporadicky aj to nerada a ked ju cistim trpi. A kolko spiny na nej je napriek jej fajnovosti. 

Susedov pes aj spi na blate ked to vidim nechapem cely je obaleny bahnom ako slon potom sa otrasie a zrazu krasny cierny chlpaty pes. Len teda smrdi uz zdialky a tak rad sa da hladit cez plot

Online Potrefenáhusa
Avatar
33672 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 08:43

Janulik03 tenhle pes je vnitřní, nespí venku v boude. No a v tom hospodářství je ten standard celkove trochu jinej než v bytě, naslapano od nej mají. Jinak s tím chlupatym psem mi přijde mnohem snazší proste počkat, až to blato uschne a opadá a pak to zamést, než se to snažit umejt 

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 09:09

Potrefenáhusa no ano vlastne lepsie vytriast a vycesat.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 09:28

Potrefenáhusa teda, stenatko je uz vetsi nez Trnka

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 09:43
Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 10:54

Tak zas všichni spolu, karanténa skončila 

Online Kokoska
Avatar
28246 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 10:54

Zajímalo by mě, co si myslíte o následující situaci.

Chodí tady v naší oblasti paní, kolem ní navolno 6 menších psíků, asi má chovku. Včera jsem byla venku s dětma, šli jsme přes louku k lávce, ona s tou smečkou přicházela zprava, taky chtěli přejít potok. Dva ze psů se rozběhli k nám, na její volání vůbec nereagovali. Zastavila jsem děti, staršímu nakázala, ať nic nedělá, když psy neznáme, mladší seděl na bobech, k tomu jsem si stoupla, aby psi k němu  nemohli. Paní přešla, ti dva běželi po chvilce za ní, když byli za potokem, šli jsme taky. Ona už byla kus dál v loukách, ale jak nás psi viděli nebo cítili, zase běželi k nám, tentokrát 4. Čekala jsem, že si je majitelka přivolá, místo toho volala na mě, že jsou hodní, nic neudělají, jen jsou zvědaví. No to byli, skákali kolem nás a nejevili vůli odejít. Zavolala jsem na ni, ať si ty psy přivolá, následovalo zase "oni nic neudělají". Kluci stáli, koukali, jsou z domova na psa zvyklí, tak nehysterčili, jen čekali. Zavolala jsem, už ostřeji, ať si pro ně dojde, že je kolem dětí nechci. A dostala jsem ponaučení, že jsem teda měla s dětma počkat, než oni přejdou. Pak se jí je teda nějak podařilo odvolat. Doma jsem to vyprávěla manželovi a on říká "proč to děláš, proč jsi jí tohle říkala?" Tak nevím, jestli jsem fakt pitomá, když chci, aby mi cizí psi nelítali kolem dětí a aby si je majitelka ošéfovala, a dám jí to najevo.

Přesně tohle se mi se stejnou paní stalo před několika lety, když jsem venčila našeho psa, ten se jich bál, byl ještě štěně. A taky "nebojte se, oni jsou jen zvědaví." Ani pokus o odvolání.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:01

Kokoska udelalas to dobre, ja mam zvirata rada, ale na cizi psy, co kolem me ruzne poskakuji, nejsem z vice duvodu zvedava. Jednak mam z cizich psu respekt, a pak taky mam cisty kabat, kalhoty... atd. Na vetu, ale on nic nedela, jsem celkem alergicka. Jeste aby delal, kdyz je na volno. A to, ze mi rovnou neurafne kus achilovky, neznamena, ze me neotravuje. 

Online Kokoska
Avatar
28246 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:03

jinx no právě. Navíc to malý dítě, jak sedělo, si koukalo s čoklem tváří v tvář, z těch rozcapených tlam u dětské hlavy člověk nemá fajn pocit, že "on nic neudělá".