Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:05

Proč byste jí to neříkala, cizí psi kolem vás nemají co poskakovat, ani když jsou malí. Má je mít pod kontrolou, minimálně povelovou, když už se jí stane, že jí někam odrotujou, tak by si krom toho ujištění, že nci nedělají, měla nasypat popel na hlavu a pořádně se omluvit.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 11:18

Kokoska udělala dobře. Pokud ti psi vadí, není důvod, proč si to nechat líbit, jakkoli ti opravdu nic neudělají, nejsou nebezpeční.

Růža se mi taky řiti ke každému člověku jak šílená a tím víc, když tam jsou děti. Chodíme jen navolno, jsme v přírodě. A ona je štěně. Takže ji učím, že nesmí sama k cizím lidem. Zastavím ji, zeptám se, jestli jim nevadí a pak ji dovolím. 

Zatím ovšem, pokud potkáme někoho známého, koho už zná a kdo ji miluje (vsichni), tak se zastavit nedá. Ale učím ji to, musí být ovladatelná.

Je ale fakt, že psi, kteří žijí ve městě, prostě mezi lidma, by měli být naučení, že k lidem sami nesmí. A k psům.

Taky ve městě na vodítku. 

My tu kolikrát teď nepotkáme ani  nohu kolik dní. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 12:44

Kokoska paní byla normální kráva. I kdyby to bylo hejno čivav, prostě když už neposlouchají, tak pohnu zadkem a naklušu pro ně, obzvlášť když má z nich okolí obavy (a je úplně jedno z jakého důvodu). 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 13:41

Dennik N ma clanek o tom, ze Reykjaviku vladnou kocky :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 13:43

A co hlavne...

Offline Magráta
Avatar
7752 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 14:31

jinx už mám na insta ve sledování #catsofreykjavik:-)

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 15:15

Kokoska Já tě chápu a udělala bych to úplně stejně. Mého staršího syna takhle kdysi kousl pes v parku. Chtěla jsem, ať ho baba odvolá z pískoviště a ona na to že nic nedělá. Jelikož jsem zrovna koukala na bábu, tak netuším, jestli ho mladej třeba neplácl lopatkou, ale pes ho najednou kousl do ruky. Naštěstí to byl  už podzim a měl teplejší bundu, tak se mu nic nestalo, ale já ty řeči nesnáším. Nikdy nevíš, co se psovi může nelíbit. A kluk se psům vyhýbá z dálky i teď, strach už bude mít asi vždycky.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 15:19

Daki má dnes půl roku. Váží 3900 g  a je strašně dlouhá. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 16:15

Magráta :))

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 17:28

jinx

škoda, že mi slovenské predplatné neplatí aj na českú verziu.

Offline Zu
Avatar
2520 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 17:47

Sníh 

Offline Magráta
Avatar
7752 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 17:49

Zu krásný

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 18:08

Dik za nazory, nejak mi to lezelo v hlave, jestli jsem fakt nebyla prehnane opatrna a nevyjela zbytecne.

Offline Janulik03
Avatar
16553 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 18:22

Kokoska ozvala si sa spravne aj ked sa mi raz stalo este v prvom roku s Elzou ze som bola odprevadit navstevu a cestou spat som si nevsimla ze branka zostala otvorena a to moje teliatko vybehlo. Zacula som volanie a vidim ako sa tamoja koza ruti k pani so stenuatkom na voditku. Volam na Elzu ale anu tuk volam na pani nech stoji. Ta mi krici ale ja sa bojim. Ja v tom hneve na seba na psa na vsetko som jej zarevala naspat ze ved brzim ale nie som taja rychla. Elza stena ocuchala a s hrdym vyrazom mi isla naproti. Zatvorila som ju na dvore pani som sa pokorne osoravedlnila ale ta na mna ziapala v kuse ako na vraha. Sa jej nedivim len co uz. Odvtedy veru sa daval velky pozor na branku a cvicilo sa privolanie a odvolanie. Uffff 

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 18:36

Janulik03 jako na vraha jsem nervala, ale vztek jsem mela, ne ze ne. Taky proto, ze fakt totez uz jsem se stejnou pani zazila. A hlavne postoj  "kdyz nechcete, aby moji psi litali kolem vasich deti, tak tu nemate byt", to teda...

Offline Janulik03
Avatar
16553 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 18:38

Kokoska hrozny postoj, tolko psov na volno si neviem predstavit. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 20:50

Kokoska nebylo to u Botiče? Na takovou osobu s šesti psy jsme natrefili taky, úplně stejná zkušenost. Ozvala bych se taky, obtěžuje mě to. 

Magráta smečka pohromadě, super :) ať jsou zdraví!

Renusatko ta je tak krásná a bude to pořádně velká kočka teda...

jinx jooo, Reykjavík, to je město... :)

a mě dnes pobavil tenhle seznam, syn měl úkol do školy a něco jsem teda viděla asi poprvé v životě :D  hňup a fešák :)

Názvy kastrovaných zvířat ·      

  hřebec – valach ·     

  býk – vůl ·      

  beran – skopec ·     

  kozel – hňup, cap, cyp ·  

  kanec – vepř   

  prasnice – nunva ·     

  pes – fešák ·       

  fena – fešanda ·      

  kocour – macek, vomelík ·       

  kočka – fešanda ·        

  králík – kapoun ·     

  kohout – kapoun

  slepice – pulard ·     

  kačer – ententýk

Offline 4n4
Avatar
244 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 21:15

Jako třináctiletá jsem venčila naše dva podvraťáky na vodítku(velcí asi jako Rufík?) a přihnal se k nám cizí, skoro stejně velký pes, vrčel, dorážel na nás. Naše jsem držela v náručí, cizí pes na nás furt dorážel, majitelka se neměla k odchytu. Když už si pro něj konečně došla, tak ji náš Riky hryznul (stále jsem ho měla v náručí). Museli jsme pak dokládat očkování proti vzteklině, doteď mě ta ženská s.., když si na ni vzpomenu.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 21:51

Tulipe ano, je tady k videni kazdy den, chodi s tou smeckou navolno i v ulicich. Oni bezi za ni v houfu celkem klidne, kdyz nemaji zadny podnet ke "zvedavosti". Mimochodem  zajimalo by me, jestli po nich sbira hovinka.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 23:17

Tulipe Ententýk nás doma dostal. Některé znám a nevím, že to znamená tohle a něco teda ani neznám.