Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Myrtila
Avatar
2972 příspěvků moje polička 31. srpna 2019 23:23

Vybiram novou ctecku knih a vaham mezi Kindle a Pocketbook, asi bych potrebovala slyset neci osobní zkusenosti :)

Ted mam Kindle, je to uz velice historicky model, asi Kindle 3, mam ho uz snad 8 let. Myslela jsem si, ze jenom prejdu na nejaky novejsi model, zaujal me Kindle Paperwhite 4, protoze je podsviceny, prechod z jednoho Kindle na druhy by asi byl nejsnazsi a vyhovuje mi to posilani knih do ctecky mailem.

No ale... zaujal me i jeden Pocketbook, přesněji PocketBook 632 Touch HD 3. Je taky podsviceny, dotykovy, ovsem navic oproti Kindle ma i mechanická tlacitka (to by mi na Kindle asi chybělo) a zvlada vic formatu. 

A ja bych se chtela zeptat, mate tu nekdo Pocketbook? Jak do nej dostavate knizky, jenom pres kabel, nebo to jde taky nejak snadno pres mail? A je uživatelsky prijemny? 

Ja ctu docela dost, tak hledam neco, co se bude velice snadno ovladat (stylem zapnu a hned ctu), snadno se do toho budou knizky nahravat i se z toho mazat a zvladne to i nejake obrazky (to mi treba na soucasnem Kindle chybi, rada bych cetla elektronicky i odbornou literaturu, kde sem tam nejaky obrazek je, a on si s nima moc neumi poradit - toto hraje spis do not Pocketbooku, ktery ma lepsi rozlišení displeje).

Protoze doufam, ze mi ted vybrana ctecka zase vydrzi dost let, budu rada za kazdy postreh, ktery mi pomuze vybrat tu lepsi :)

Online continuity
Avatar
33645 příspěvků moje polička 31. srpna 2019 23:25

Myrtila mne na pocketbooku po dvou mesicich rupnul display. Mechanicke poskozeni vylucuji, navic byl ve skorepinovem pouzdre. spis to bylo stridanim teplot. Celou dobu lezel ve stanu vedle Kindlu. 

Reklamace zamitnuta. Uz bych do nej nesla. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 00:48

Myrtila Před lety jsem měla pocketbook - naprosto mi vyhovoval, měl zabudovanou funkci TTS v češtině, bohužel mi také praskl diplay - trochu déle než continuity - několik měsíců po uplynutí záruky. Teď mám C- Tech Lexis - jediný model u nás na trhu, který má funkci převodu písma na mluvené slovo. Zatím slouží (dva roky), ale žádný zázrak to není - velepomalu nabíhá (cca 3 minuty), začínají se opotřebovávat mechanická tlačítka. Teoreticky by mělo ukládání probíhat i přes mail - zkoušela jsem, vypadávalo. Takže přes kabel. Až doslouží, budu hledat něco jiného.

Online edinka
Avatar
23 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 07:07

Myrtila pocketbook jsem měla snad 5 let, úplně v pohodě, jeden z prvních typů.  

Teď mám od vánoc PocketBook 740 InkPad 3 a je to naprostá bomba. Má 7,8 palců  (formát menší knížky), ale je lehký, v jedné ruce držím v pohodě. Výhoda je, že je více textu na stránce - já blbě vidím, takže na staré čtečce, pokud jsem zvětšila písmo, jsem měla na jedné stránce pár vět a to je na prd.  Uživatelsky velmi příjemná.  Miluju jí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 08:25

edinka stary pocketbook jsme taky meli, k naproste spokojenosti.. no uz byl fakt letity a kdyz jsem vybirala novy, tak na zaklade recenzi o tech prasklych displejich-stezovalo si strasne lidi na heurece a tak, jsem vzala podsviceny kindle. a muz si na nej nemuze zvyknout:-(

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 08:45

viktorka_od splavu taky jsem četla o praskajících displejích. No, máme v rodině 5 PocketBooků a žádnému zatím displej nepraskl.

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 09:19

Myrtila Mám Pocketbook, knížky posílám přes mail, displej mi zatím nepraskl. A kupodivu nepraskl ani manželovi, který elektroniku využívá skutečně spotřebním způsobem a tahá čtečku kdevšude :o)

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2019 09:50

Omlouvám se za přerušení odborné technické debaty...četl někdo Nabarvené ptáče???Dočetla jsem minulý týden,a od té doby přežvykuju nabyté informace a nějak si s tím nevím rady....a taky se trochu bojím jít na film...

Offline Myrtila
Avatar
2972 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 09:52

continuity Hanka H edinka viktorka_od splavu Proč ne Eva DruI Teda, uz jsem se vic priklanela k Pocketbook, ale ty praskajici displeje me zase nalomily zpatky. Zkousela jsem googlit a fakt to vypada jako castejsi problem. Ten model, co jsem si vybrala, je na trhu u nas teprve od noveho roku, tak jsem na nej nasla hlavne recenze ve stylu “mam ho tyden a zatim dobry”, coz mi v tomhle zrovna moc nepomuze :-) 

Ja se ke ctecce chovam celkem pekne, mam ji v obalu, coz planuju i s novou, nicmene taham ji taky uplne vsude, sem tam s ni usnu a tak :-) 

Muzu se jeste zeptat vas, co Pocketbook mate, jestli mate nektere z novejsich modelu? Podle recenzi mi prislo, ze to praskani se tyka hlavne tech dotykovych. A jeste jak vam dlouho vydrzi nabitá baterka? Z Kindle jsem zvykla i po tech letech porad na vydrz cca mesic, i kdyz ctu hodne. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 09:58

Maureen já před vic jak 20 lety.cist znova to nebudu a na film určitě nepůjdu, jednou mi to stačilo, už na to nemám 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2019 10:05

Potrefenáhusa no právě...taky jsem tu knihu uložila do knihovny s tím,ze ji už číst nebudu...no a s tím filmem fakt nevím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 11:00

Maureen Cetla jsem to, uz jsem to tady psala, je to za hranou unosnosti,  to co a jak popisuje, bohuzel ne az tak ze by si clovek mohl rict ze prehani, konec me zklamal..jsem zvedava jak to Marhoul pojme

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 11:50

Myrtila Měla jsem několik let nějaký PB, pak mi praskl displej. Koupila jsem si novější PB a displej se poroučel po cca třech týdnech při obyčejné jízdě v tramvají, kdy byl na svém místě v kabelce. Na reklamaci, kterou neuznali, mi řekli, že novější PB jdou hodně citlivé. Tak mám už asi 3 roky Kindle a naprostá spokojenost. Tahám ho všude, hodně cestuji a bez problémů. Koupila jsem ho i mámě, která neumí slovo anglicky, a uz mu dává přednost před papírovou knihou. 

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 11:53

Maureen Prečetla jsem tento tyden a celou dobu si nadavala, ze jsem tu knihu měla odložit hned na začátku, po incidentu s veverkou. Na film možná půjdu, když budou dobré reference. Ale asi stejně budu mít stále zavřené oči.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 14:40

Myrtila já mám obyčejný Lux 4 627 asi 1/2 roku. Před tím 5 let Lux 2. Naši mají cca 2-3 roky Lux 3. Ke čtečce šetrná nejsem. Tahám ji všude s sebou. Minulá odešla po té, co mi nešťastně spadla hranou na mramorovou podlahu. 

Offline clothilde
Avatar
1781 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 16:32

Mutziputzi koukla jsem na trailer a přeběhl mi mráz po zádech

https://www.youtube.com/watch?v=-8YgEd6jl54

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 16:58

Myrtila knihy nahráš klasicky cez kábel, prípadne sa vieš napojiť na internet v prípad kúpených e-bookov. Mala som Pocket book touch lux 3, bol skvelý, nemrzol, tlačítkami sa ľahko ovládal, bohužiaľ som si na ňom vlastným zavinením rozbila displej. Teraz mám Pocket book touch lux 4. Je tam príjemnejšie podsvietenie aj ten displej je príjemnejší na čítanie. Ale horšie sa mi na ňom dotykovo otáčajú strany a navyše ho mám už mesiac v reklamácii, pretože mi úplne zblbol systém - začal sekať, mrznúť, vždy po pár stránkach sa vypol...Mám ho asi rok

Offline Myrtila
Avatar
2972 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 19:37

Dekuji za recenze, popremyslela jsem o tom, a i kdyz se mi vic libi Pocketbook, koupim si nakonec Kindle - prece jenom bych nerada prisla o ctecku, protoze ji treba vytresu na D1 (nebo v tramvaji). Ta spolehlivost u me vyhrava nad tim, ze tech par knih rocne budu muset prevadet do formatu mobi. 

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 01. zaří 2019 21:05

Malvin ano,já žádnou knihu nedokážu odložit a musím dočíst...u této jsem dost váhala...a příběh s veverkou hned na začátku to nastartoval...na film půjdu...jsem na Marhoulovo pojetí knihy moc zvědavá...ale bojím se...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 21:08

Myrtila převádět odkud?