Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 22:09

Maureen videla jsem v kine trailer a bylo mi z toho mizerne. Nesla bych na to ani nahodou.

Offline Myrtila
Avatar
2972 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 09:02

Potrefenáhusa Z jinych formatu, neco mam akorat v epub nebo pdf. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 09:49

Myrtila aha. PDF kindle umí, ale mobi je pohodlnější. A tak vono je to za chvilku zkonvertovaný

ja jsem před kindlem měla Sony a ten kindle je přívětivější, taky mi z hlediska ty obslužnosti a praktičnosti přijde lepší, co má většina (což je podle mě kindle) - já jsem spokojena 

ale kdybych hodne četla články-pdf, kde jsou i nějaký grafy, tabulky a tak, tak bych na to poridila asi tablet a čtečku na beletrii 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 12:07

Maureen po precteni recenzi jsem se rozhodla, ze Nabarvene ptace zustane ve skatulce “nikdy ani neotevru”, uz proto, ze to mam stejne jako ty a musim vse docist (coz se mi ale vyplatilo u Mobergovych Vystehovalcu, kteri byli prvnich cca 250 stranek nuda, ale pak jsem se do toho dostala tak, ze se k te saze rada zas jednou vratim, uz jsem ji cetla dvakrat)...

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 02. zaří 2019 12:20

bram razorblade no právě,přečetla jsem knihu,viděla rozhovor s Marhoulem,viděla ukázky...do kina se mi nechce,ale pořád tak nějak čekám,ze pochopím myšlenku,sdělení...Marhoul mluvil o tom,ze je to kniha i o lásce-a já to tam pořád hledám...čemu jsem nerozuměla,v čem je ta láska?...já tam čtu jen o hrůze gradované na maximum-ano za války se děly strašné věci,ale tady se zlo a násilí jen stupňuje a detailně popisuje,příběh je tam jen jaksi mimoděk...Marhoul počítá s tím,ze lidé budou z kina i odcházet během představení...budu moc ráda,jestli se někdo ozve,ze na filmu byl!

Offline Myrtila
Avatar
2972 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 16:30

Potrefenáhusa Uplne odborny clanky ctu na pocitaci, do ty ctecky se mi obcas hodi dat takovou odbornejsi, ale spis uz odpocinkovou literaturu, co se da cist i pred spanim. 

Mne prave ten Kindle taky prijde prakticky, protoze je hodne rozsireny, ale diky tomu, ze obcas ctu na mobilu, vim, ze mi budou chybět ta mechanická tlacitka. Nicmene mi nakonec prijde jako nejlepsi varianta s ohledem na cenu/vykon/spolehlivost. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 17:23

Dočetla jsem Naslouchače a Faju a skvělý ! Jen mi vadí, že není pokračování
A předtím taky zde zmiňovanou Smrtku a Nimbus a za mě taky skvělý.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 17:26

Vždycky, když dočtu něco, co se mi moc líbilo, tak je mi smutno z toho, že už to skončilo. Nejsem schopná navázat hned něčím dalším, i když bych si četla ráda, a vždycky mám nepříjemný pocit, že tak dobrou knihu už nikdy nenajdu a nebudu číst. Zatím to nikdy neplatilo, ale stejně ten pocit vždycky mám

Offline 711990
Avatar
17126 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 18:13

nonemy to podle mame vsichni;)

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 18:13

nonemy Ja taky

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 19:04

razorblade Jedna z mých nejmilejších a nejoblíbenějších knížek. Už jsem ji dlouho nečetla. Dík za připomenutí!

Taky čtu oblíbené knížky pořád dokola. Je to vždycky jako vklouznout do oblíbených, bačkůrkově rozšlápnutých bot

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 19:33

nonemy Já taky !

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 19:34

711990 Jééé, to jsem netušila, že to má i svůj název a takový vtipný. Tak to už budu snášet líp, když v tom nejsem sama

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 21:53
Reakce na nonemy:

Vždycky, když dočtu něco, co se mi moc líbilo, tak je mi smutno z toho, že už to skončilo. Nejsem schopná navázat hned něčím dalším, i když bych si četla ráda, a vždycky mám nepříjemný pocit, že tak dobrou knihu už nikdy nenajdu a nebudu číst. Zatím to nikdy neplatilo, ale stejně ten pocit vždycky mám

​já si tu knížku musím nejdřív sama pro sebe nějak "uzavřít", třeba domyslet konec, když tam nebyl, prostě "dopřemýšlet", až pak třeba za pár dní nebo i týdnů už je to najednou uzavřená kapitola, už na to přestanu myslet a můžu "jít dál"

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 10:03

Dneska ráno cestou do práce jsem dočetla Clayův most. To zas byl příběh, tohleto. Ten Zusak je pěknej ždímač emocí. Ráno jsem bulela jak ve vlaku, tak i v metru, ještě štěstí, že touhle dobou většina lidí poklimbává. Ale pěkný to bylo. 

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 10:40
přiznám se, že jsem si koupila knihu Oni od slovenského autora jménem Mark E. Pocha, a to jen kvůli tomu, že se odehrává v Branišovském lese, tj. asi 600 metrů od našeho domu ... lesu se říká strašidelný, protože tam prý straší a kolují o něm různé pověry
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 10:48

zlodějka mýho táty ... nečetl jste to někdo? já jsem to teď dočetla a celkem mě to zklamalo...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 10:54

bram já už na to koukala v knihkupectví...ale Zlodějka knih se mi moc líbila

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 13:15

Potrefenáhusa no je to podobnej doják, co ti budu povídat. Bylo to moc hezký, ale teď si asi budu muset přečíst Saturnina nebo tak něco.. 

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 13:42

Nemůžu najít, kde se tady řešilo to Nabarvené ptáče. Debata opět výživná.