Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 13:58

Dočetla jsem novou knížku od S. Kinga - Outsider a je to bohužel bída. Zpočátku skvělé, říkala jsem si, konečně něco napínavého, strašidelného....v druhé půlce se to ale nějak rozbředlo a u konce jsem se vyloženě nudila.

Předtím jsem četla Nespavost (taky S.King) a skoro to samé. První půlka dobrá, pak už nic moc.

Ale můžu doporučit detektivku Sucho od Jane Harper, někdo už ji tady zmiňoval. Výborně popsána atmosféra na malém australském městě, žádné rituální vraždy, jen hezkých pár mrtvol a klasický motiv...

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:33

brrr Dneska jsem videla trailer a i z nej se mi stahnul zaludek. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:36

Stará existence Sucho jsem doporucovala ja:)

Od J.Harper jsem cetla jeste Silu prirody, coz bylo mozna trochu napinavejsi nez Sucho,ale zdaleka se mi to tolik nelibilo.

Docela bych si precetla neco podobneho, soucasnou detektivku, ktera drzi klasickou linii...Kdyby mel nekdo tip?!

Ted docitam Alias Grace od Atwoodove (to neni tedy zadna detektivka) a skoro se od toho neda odtrhnout.ale uz finišuju:(

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 14:58
@Lamicka - četla jsem, že v Benátkách někteří lidé při projekci Ptáčete odešli (psali na idnes, tuším)
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:00

Po ceste na Island som prečítala tematicky od Yrsy Sigurðardóttir - Pamatuji si vás všechny... detektívka s duchárskou zápletkou, ale to "strašenie" tam pôsobilo trochu nasilu a naviac. Inak to malo dobrú atmosféru.

Offline Fakirka
Avatar
2107 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:04

Gatita Alias Grace jsem si zrovna včera donesla z knihovny. Takže se můžu těšit.

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:10

Fakirka Alias Grace je dobrá kniha, užij si ji.

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:12

Lamicka Jo, já jsem po shlédnutí traileru přesvědčena, že na to nepůjdu, tak uvidím, jestli to vydržím. Ale myslím, že jo. Nemám to zapotřebí, ať je to sebelepší film.

Offline brrr
Avatar
10010 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:13

Gatita Co série od Galbraitha (Rowlingové)? To je spíš typ anglické detektivky (však taky je) než severského vyvražďováku.

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:26

Gatita Sucho se mi líbilo opravdu hodně.

Jinak se mi zdají docela fajn detektivky od islandského autora Arnaulda Indridasona, četla jsem zatím tři: Hlas, Severní blata a Vina. Není to teda úplně nejnovější, vydáno většinou kolem r.2000, ale je to právě taky taková klasika, navíc je fajn to vylíčení života na Islandu.

Když nad tím tak uvažuju, z těch detektivek se mnohdy člověk dozví o nějaké zemi víc, než z kdejakého cestopisu.

A teď jsem si vlastně vzpomněla na sérii krimi z Bretaně, napsal Jean-Luc Bannalec, ty jsou dobré!

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:39

Stará existence presne, mam tento typ detektivek rada prave kvuli realiim. Diky za tipy, i brrr na jejiz popud jsem se myslim dala do Grace. Zrovna Rowlingovou ale nemusim. Resp. Volani kukacky se mi celkem libilo jako oddychovka, ale ten posledni dil (Lethal White?) jsem ani nedocetla, hrozne me to nudilo. Takze ani nevim, jestli to Robin se Strikem dali dohromady

Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:48

Gatita Zatím nedali.... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 15:49

Gatita harryho pottera miluju, ale ty detektivky mě nudily tak moc, že jsem nedočetla ani první díl

Offline stes
Avatar
7342 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:01

Magráta nedivim se... Ztotožňuji se s nazory ze bych na to nekoukala ani za milion a vic... Násilí nesnasim a opravdu se mi dela blbe

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:15

Lamicka ja taky asi nemusim videt vsechno, podle popisu mi to trochu pripomina Saw v historickych kulisach...asi si to ani neprectu, me ted rozbreci i slabsi odvary...

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:22
@Wanda von Dunajew - knihy od Yrsy mám celkem ráda, ale mám ráda všechno, co souvisí s Islandem, tak možná proto (četla jsem i Indridasona aj.)
Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:36
Reakce na Gatita:

Stará existence Sucho jsem doporucovala ja:)

Docela bych si precetla neco podobneho, soucasnou detektivku, ktera drzi klasickou linii...Kdyby mel nekdo tip?!

​Uz jsem ji tady nekomu doporucovala - britska autorka Sophie Hannah. Zejmena jeji serie "Spilling CID", v hlavni roli Simon Waterhouse a Charlie Zailer, ta je super. Napinava, ale bez nechutnosti. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:36

Magráta jj, islandské reálie a popisy prírody boli super, len tie veci, čo mali byť akože strašidelné sa asi minuli účinkom

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:46
@Wanda von Dunajew - přesně, strašidelný mi to vůbec nepřišlo (ale já se jen tak nezaleknu :-)) nezdála se mi strašidelná ani Trhlina nebo Tma od Kariky, teď jsem zvědavá na tu "strašidelnou" knihu Oni
Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 03. zaří 2019 16:48
@MP Marge - Sophie Hannah mám ráda, líbila se mi i její kniha s Herculem Poirotem