Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 06. března 2019 11:12

notna pochopila jsem (pak to i zpetne dohledavala), ze to odeslala jeste pred V. smrti

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 06. března 2019 18:16

Lamicka Ještě k Hotýlku...  A bylo v knížce řečeno, že ten dopis byl teda v pošte ten den, kdy V. zemřel? Já jsem si to tak právě domyslela, když se zmínili o té neotevřené poště. A jsem si i domyslela, že se to manželka vlastně nakonec dozvěděla.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 07. března 2019 08:56

notna na zacatku knihy se pise, ze v den, kdy se Jindra dozvedela o umrti Vaclava,  tak ma doma hromadku s neotevrenou postou, kde uplne dole lezi modra obalka,ale rozhodne se postu otevrit pozdeji. Na konci knihy se Jindra vecer po pohrbu Vaclava rozhodne, ze probere hromadu posty, ktera jeste lezi v predsini. 

Od Hotylku jsem po Hane a Slepe mape tolik necekala, ale je to taky silny pribeh. 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 07. března 2019 15:22

Ignis  Dík, mám ji taky objednanou od prosince:) Ale já teď dočetla Cizinku a mám 2.díl - Vážku...a na ten se moc těším.

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 07. března 2019 20:07

Lamicka Děkuji. Tak jsem to pochopila správně. Já u poslechu pracovala, občas na mě promluvilo dítě, tak jsem si nebyla jistá. A na ČRo to bylo k poslechu jen omezenou dobu, doposlouchávala jsem to v rychlosti, abych to stihla a pak jsem si nebyla tím koncem jistá. Ještě jednou dík.

Hotýlek bylo moje první setkání s Morštajnovou. Líbilo se mi to, takže si pořídím i další.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:07

notna neni zac. Ja se k tomu,jak se to presne odehralo, musela sama nekolikrat vratit.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:56

Karoleena Jaky to bylo? Ja necetla ani ten Mlyn jeste, ale vsichni to chvali, mam si to koupit?  Zmerovala jsem na nejakou papirovou knihu a ceky kupuju jen do tel, ale prezila bych to :) 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 08. března 2019 19:11

Korsičanka Já to vidím tak za měsíc. Koukám, že Cizinka je hodně populární, opravdu to stojí za to? Ještě jsem ji nečetla.

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:56

Ignis Kdo má rád historické a dobrodružné, je to tam!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 08. března 2019 21:11

Korsičanka a co ten překlad? Slyšela jsem na to hodne nadávat, ze je to odflaknute prelozeny

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 08. března 2019 21:32

Potrefenáhusa Vzhledem k tomu, že neznám originál... Bane, je to dost dobré. Proti takovému Tatéru z Osvětimi lexikálně bohaté.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 08. března 2019 23:55
Reakce na Korsičanka:

Potrefenáhusa Vzhledem k tomu, že neznám originál... Bane, je to dost dobré. Proti takovému Tatéru z Osvětimi lexikálně bohaté.

​Súhlasím akurát s poslednou vetou.. za mňa bohužiaľ obyčajná červená knižnica, historické reálie to nezachránia, a to Škótsko milujem. A hrdinka teda strašná Mary Sue 

Čítala (ehm, teda.. od dvoch tretín už len skenovala) som originál, takže preklad neposúdim. 

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:20

Wanda von Dunajew Záleží, kdo co od knihy očekává Budu-li hledat naučnou či populárně naučnou literaturu, zvolím samozřejmě něco jiného. Pokud si chci odpočinout a nenamáhat mozek, vezmu za vděk současnou populární beletrií. A že od autorky, jež stvoří objemnou knihu v mnoha pokračováních, nemohu očekávat psychologickou bohatost, vím už od střední školy - tj. cca 45 let

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:26

continuity Doposlouchala jsem toho Dominika Dána (Cigaretka na dva tahy), bylo to fajn. Žádné nesmyslné superpřekombinované vraždy,detektivové rozervanci ani pachatelé geniální šílenci. A Greišberg měl hrozně příjemný hlas

Máš nějaký tip, co dalšího od Dána? Klasickou detektivku, nerada špionáže, tajné služby, organizovaný zločin.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:43

Korsičanka no jakoze se v tom překladu stejný postavy jmenuji v různých dílech jinak a části působí jak z google translatoru. Já znám jen seriál a ten se mi líbil. 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:44

Sweet Potato Mucha a pak Mucholapka jde to v tomto poradi. Jinak az na asi dve vyjimky jsou tam tripismenkovy (SIS) vzdy jenom takto okrajove  asi ve dvou knihach figuruje jeste stb ( Rudy kapitan - ten je az takovy do D. Browna a jedina z knih, ktera se trochu vymyka a Noc velkych klamstiev).  Vyslovne o mafii jsou asi jenom dva dily a to ma pro mne zcela jine konotace, protoze jsem v te dobe v Nasom meste zila.  je to o tech vrazdach v podsveti.

Tady je popis dva-tri radky, co od knihy muzes cekat. Ake celkove jsou ty knihy dost civilni vsechny. Obcas je tam sledka, obcas ta siska, ale zadne extremy - az na toho kapitana a Noc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 09. března 2019 08:45

continuity Děkuju

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 09. března 2019 09:51

Sweet Potato 

Mimo téma - prosím tě, kdy posloucháš?

Já třeba stihnu číst v posteli nebo ráno při snídani, ale poslouchat, to už fakt nezládám.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 09. března 2019 10:18

Samantha Já se tím uspávám

A taky posloucháme v autě, ne denně teda, ale na cestách.

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 09. března 2019 10:49

Sweet Potato No jo, ale stihneš potom konec? Hlavně u detektivky bych nechtěla usnout...