Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Candance
Avatar
5335 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 11:54
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 13:15

rasaNori vrece kostí bolo veľmi dobré, inak ja mám od kinga asi najradšej sériu Temná veža, nie je to horor, je to skôr taká postapokalyptická fantasy, ale zhltla som všetkých 7 častí za týždeň...

Offline notna
Avatar
6497 příspěvků moje polička 23. srpna 2019 17:24

Přečetla jsem Z neznámých důvodů od Frýbové, jak tu byla nedávno o ní debata. Dosud jsem od ní nic nečetla a byla to docela fajn oddychovka a pro mě vítaná změna. Pokud tohle byla její nejlepší, jak jste se tu celkem shodly, tak mě ani nic dalšího od ní číst neláká. Ale přečetla jsem si recenze na databázi knih a hodně mne překvapilo, kolik lidí tam píše, že ji čte tu knihu opakovaně a jsou jí úplně nadšení.

Až teď jsem objevila Juliana Barnse. Přečetla jsem Vědomí konce a bylo to skvělé! Nachystané mám Žádný důvod k obavám a Jediný příběh. Moc se těším. Doufám, to bude stejně dobré.  

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 02:28

notna Ja bych kdyztak od Frybove doporucila jeste "Falesni hraci". 

Offline notna
Avatar
6497 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 03:12

MP Marge Díky za tip.

Offline Fakirka
Avatar
2096 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 11:19

notna mne se taky moc líbilo Připravte operační sál. Mám to ve slovenštině, tak doufám, že se to tak jmenuje i v češtině. Jinak Z neznámých důvodů je moje oblíbená kniha. Taky jsem ji četla mockrát. I když teď už řadu let ne...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:00

Fakirka V češtině také Připravte operační sál.

Od Frýbové jsem četla úplně všechno, moc nadšená jsem nebyla z jejích psích historek a z poslední knihy Milostí prezidenta. Líbily se mi všechny tady zmíněné, přidala bych ještě třeba Mafie po česku (dost tedy mapuje určité teď už historické období, ale pořád je to velmi čtivé), Den jako stvořený pro nevěru, a vlastně i většinu dalších jejích knížek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30498 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 13:46
Reakce na MP Marge:

notna Ja bych kdyztak od Frybove doporucila jeste "Falesni hraci". 

​To si pamatuju jako docela zábavný, teda před těma třiceti lety kdy jsem to četla... pak jsem párkrát nahlídla do jiný Frýbový ještě, ale to už mě naopak nebavilo vůbec.

Offline Fakirka
Avatar
2096 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:13

Hanka H ještě mám doma Hrůzy lásky a nenávisti. Taky dobrý. Její novodobější knihy se mi už nelíbily. Byly takové křečovité...jako za každou cenu. Neumím ten pocit z nich dobře popsat. Ale ty starší mám docela ráda.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 16:36
Reakce na barbucha:

​To si pamatuju jako docela zábavný, teda před těma třiceti lety kdy jsem to četla... pak jsem párkrát nahlídla do jiný Frýbový ještě, ale to už mě naopak nebavilo vůbec.

​U mne je to jednoduche - co napsala do roku 1989 se mi libi, co napsala po revoluci uz ne. Ani ty "Hruzy lasky a nenavisti" me nenadchly, bylo to strasne pritazene za vlasy.

"Z neznamych duvodu" byla v mladi moje oblibene kniha. Tak dlouho jsem si ji nosila z knihovny a cetla porad dokola, az mi ji maminka poridila k Vanocum.

Dokonce jsem na zaklade knihy jednu dobu uvazovala, ze by nebylo spatne stat se vedkyni - badatelkou. Ale fakt, ze jsem na obe ruce leva, a ze jsem v te dobe propadala z matematiky, me od toho odradil

Offline Anwen
Avatar
34 příspěvků moje polička 24. srpna 2019 20:58

Dočetla jsem tento týden po několikátého Atlas mraků a znovu mě to naprosto dostalo, jak geniální je to kniha. Jen jsem v duchu pěkně zanadávala předchozímu čtenáři, který byl takové prase, že si na stránky knihy z knihovny pokládal hrnek od kafe.

Jenom...taky máte někdy pocit, že většinu skvělých knih už jste přečetli? A mnohem častěji si po dočtení néčeho nového řeknete "fajn, ale na co na tom všichni vidí tak zázračného, když x na podobné téma bylo přece mnohem lepší."

Kdo ještě nečetl, tak moc doporučuji Krvavé země, je to sice odborná historická knížka, ale čte se to snadno, až příliš snadno na tom, že rozebírá jednu z nejhorších částí evropských dějin 20. století. I pokud máte pocit, že v moderních dějinách trochu tápete, tak doporučuji, Snyder nepožaduje po čtenářích žádné předchozí historické znalosti pro pochopení jeho děl. 

Offline Samantha
Avatar
1654 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 08:48
Reakce na MP Marge:

notna Ja bych kdyztak od Frybove doporucila jeste "Falesni hraci". 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 09:12

Včera jsem na základě zdejší diskuze začala (odhadem tak popáté) číst Z neznámých důvodů .

Offline Aranel
Avatar
4481 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 20:44

notna Barnes je výborný.

Offline notna
Avatar
6497 příspěvků moje polička 26. srpna 2019 21:08

Aranel Vůbec nechápu, že jsem ho objevila až teď. Vědomí konce jsem měla z knihovny a musím si ji koupit domů.

Offline razorblade
Avatar
8139 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 15:17

Dneska jsem si cestou z Vysociny poustela v aute na plny koule album Endless forms most beautiful od Nightwish, ktery je zalozeny na knihach Richarda Dawkinse, a uvedomila jsem si, ze jsem od nej nikdy nic necetla! Tak jsem to domu vzala pres knihkupectvi. Meli jen Bozi blud, tak jsem ho popadla a tesim se na vecer. Kdybych nemela jeste praci, zactu se hned...

Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 16:06

razorblade pokud to zvladas, doporucuju cist v originale. Ty preklady jsou strasna prasarna....jinak Dawkins je nejvic bozi a uplne ho miluju:)) 

Offline razorblade
Avatar
8139 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 16:11

711990 ja byla rada, ze jsem v nasem Luxoru sehnala tuhle jednu. Slecna si musela jit autora vyhledat, protoze nevedela o co go (no a ja debil ho hledala v oddeleni esoteriky). Ale po originalech popatram, dneska jsem jen potrebovala ukojit akutni potrebu :)

Offline 711990
Avatar
17086 příspěvků moje polička 29. srpna 2019 19:34

razorblade jezis tak to je gol, v esotericejinak uz 2x tu byl i osobne, na AFO v Olomouci. Ma fakt skvely prednasky

Offline Aranel
Avatar
4481 příspěvků moje polička 30. srpna 2019 10:06

Konečně vyšla Homo sapienne. Na to se těším hodně moc.