Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:10

Taková hezká debata a já se k ní přifařím se zpožděním :-) Taky čtu hrozně málo v poslední době a jsem fakt ráda, že mám načteno z dřívějška! Jinak jsem kvůli vám otevřela čtečku, abych si projela, co jsem přečetla za poslední dobu a všechno tu už padlo, vlastně chodím pro inspiraci v podstatě jenom sem!! Z těch co tady nepadlo, se mi líbily Lazarovy ženy, ale je to už starší kniha. Jinak Tuláka jsem taky četla až poměrně nedávno, což mě docela překvapuje, protože to je přesně typ knihy, jaký bych mohla číst ve dvaceti :-)

Jo a na Trhlinu se nechystám  

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:13
Reakce na MP Marge:

​Jirasek je super, ze jo!? Co se ti od nej nejvic libilo? My se s maminkou uz leta hadame: Ona prosazuje "U nas", zatimco ja jsem vzdycky mela nejradsi "Bratrstvo".

​Copak Jirásek! Já jsem četla, dobrovolně a ráda, kromě Jiráska a Němcový i K. Světlou, V.B. Třebízskýho... ty starý autoři jsou super všichni, a ta krásná čeština!  Párkrát do roka je otvírám znova. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:31
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Proti všem jsem shltla za dvě noci (ehm, před maturitou) Ale FLVěka jsem vzdala asi po třech kapitolách.

​Ja ho dala, ale tatinek priznal, ze ho taky vzdal 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:32

No, asi se kouknu v knihovně po Houbařce, původně mě to zrovna nezaujalo, ale po těch mnoha doporučení tady, si zaslouží šanci.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:32
Reakce na Magráta:

MP Marge já miluju F.L. Věka a Filosofskou historii :-)

 

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:35

barbucha Světlá má i skvělé silné příběhy, s tím kdyby si dobře pohráli filmaři, to by bylo! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:39

Sweet Potato 

To jo, ale museli by si pohrát fakt dobře, žádnej Troška!  Tak nakonec aspoň Hubička už se zpracování dočkala 

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:39

Jo vlastně, před pár lety jsem četla Babičku a byla jsem překvapená, jak dobré to je a jak se mi to líbilo. Když jsem se o to pokoušela na gymplu, pohořela jsem někde na desáté stránce Z beletrie občas - periodicky každý druhý či třetí rok - v létě čtu Milénium, jak je to propracované, dá se vždy něco zapomenout a četbu si stále užít. A hodně mne zasáhli Chudí v Lodži, ale to už teda fakt nikdy znova číst nebudu!

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:41
Reakce na barbucha:

​Copak Jirásek! Já jsem četla, dobrovolně a ráda, kromě Jiráska a Němcový i K. Světlou, V.B. Třebízskýho... ty starý autoři jsou super všichni, a ta krásná čeština!  Párkrát do roka je otvírám znova. 

​Ja taky prave, a tady v USA mi to tak chybi!!! A zrovna ta klasika by me, myslim, v ctecce neuspokojila, tam to fakt chce tu knihu mit v ruce. Ja jsem navic rozmazlena babiccinou knihovnou, ktera ma spoustu nadherne vazanych knih z prvni republiky, tak jsem zvykla i na ty ilustrace a bez nich by me to nebavilo. 

Hele, kdyz uz se tady tak raduju, ze mam na Parfumanii spriznene duse (vetsina mych pratel si mysli, ze ja i moji rodice jsme trochu na hlavu, ze to vubec cteme), co Jindrich Simon Baar? Mame po babicce jeho kompletni dilo vazane v takove sametove vazbe s chodskymi motivy, a me to jako dite tak zaujalo, ze jsem to vsechno postupne vytahala a precetla. A taky moc dobry 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33826 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:41

barbucha dzizisketa Sweet Potato A co Teréza Nováková? Už jsem teda dlouho nic nečetla, ale přišlo mi to lepší jak Světlá i Němcová, i když Babička je moje srdcová záležitost.

Magráta Tulák po hvězdách je

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:44

MP Marge 

Jo, starý vydání jsou nejvíc nejlepší!

Baar mě nějak minul, resp. co jsem zkoušela kdysi dávno, tak mě nechytlo, nevim proč.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:46

MP Marge 

Znáš Jamese Herriota, toho veterináře? Já dostala od kolegů k narozeninám před pár lety nějaký výbor jeho povídek o psech, vyhodnotila jsem to jako nějaký brak a strčila do knihovny, a teprve loni jsem to z nouze vytáhla, a bylo to něco úplně jiného, než jsem čekala. Takové milé oddechové vyprávění, samozřejmě přikrášlené a vypointované, o lidech a zvířatech a životě v Yorkshiru cca ve 40. letech.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33826 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:48

dzizisketa Herriot je boží! A my teď máme takovou veterinářku, heč!

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:51
Reakce na dzizisketa:

Jo vlastně, před pár lety jsem četla Babičku a byla jsem překvapená, jak dobré to je a jak se mi to líbilo. Když jsem se o to pokoušela na gymplu, pohořela jsem někde na desáté stránce

​Přiznám se, že Babičku jsem kdysi dávno taky vzdala. A že jsem jinak byla schopná dočíst ledacos. Nějakej ten Jirásek apod. tam taky byl. Že bych jí ještě někdy dala šanci?

Offline brrr
Avatar
10059 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:52

dzizisketa Herriot je super!

A od Světlé mám ráda Kříž u potoka.

Offline Sweet Potato
Avatar
34886 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:52

dzizisketa Herriot

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 21. února 2019 14:56

Potrefenáhusa 

My máme takového mladého a moc šikovného operatéra, dělal Bonnie ty packy a často operuje pro Dogpoint, a o tom si myslím, že by Herriota klidně mohl hrát ve filmu.

Offline Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:02

coralline Já mám Babičku taky ráda :-) MP Marge Od Baara jsem četla jen nějaké Chodské pohádky a pochopitelně Hanýžku a Martínka :-) ještě jako dítě.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33826 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:02

coralline nebo jako audioknihu, namluvila to myslim Holubová. Já k ní mám fakt strašně sentimentální vztah, byla to jedna z mých prvních knížek, co jsem přečetla a když mi před rokem umřela moje babička, první, na co jsem si vzpomněla, bylo: Včeličky, babička umřela..."

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:03

Ignis Houbařka je taková poměrně útlá knížka  a já jí tedy přečetla jedním dechem