Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:39

MP Marge je to krásná a smutná knížka, bude se ti líbit

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:45

Fakirka Smutna!? Ja ti nevim... Mne ted vsechno rozbreci  Priznavam, ze si ted knizky vybiram hlavne na odregovani. Jestli z toho budu mit depresi, tak je to na tebe 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. února 2019 19:56

MP Marge na depresí to asi nebude Nedopadne to úplně dobře, ale je i trochu optimistická....ale hlavně ti vlci

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 21. února 2019 20:22

MP Marge neznam ani jedno, tak az se prokousu tim, co mam, tak zkusim... i kdyz priznavam, ze podle popisu na me vrazedne leto pusobi jako knizka do letadla :)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:02

Mě od čtení nejvíc zdržuje parfumanie! Pište laskavě míň!

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:03
Reakce na nolita:

MP Marge neznam ani jedno, tak az se prokousu tim, co mam, tak zkusim... i kdyz priznavam, ze podle popisu na me vrazedne leto pusobi jako knizka do letadla :)

​To na me taky tak ten popis pusobil - ale kdyz jsem to cetla, tak to melo takove zvlastni kouzlo 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:07
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

a Tulák po hvězdách teda taky poprvé někdy na gymplu a od té doby několikrát, ale sakryš vůbec nevím kde skončil stejně jako ten Herriot, měla jsem snad všecky (teda mimo těch výběrů z výběrů a poslepovaných povídek, ty původní chronologicky členěné díly) Durrela ještě mám asi tři nebo čtyři knihy určitě a Vejce a Co život dal a vzal taky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:11

MP Marge Babičku mám taky moc ráda, jo a F.L. Věka jsem sice komplet nedala, ale tak první tři nebo čtyři díly určitě jo.. kde jsou ty časy

Offline Aranel
Avatar
4539 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:32
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:33

MP Marge já sem Vražedné léto dostala od dědy, a super. Jinak jestli ráda vlky, tak moje kamárádka za zásadní dílo považuje Totem vlka, znáš? 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 21. února 2019 21:35

nolita vrazědné léto je taková detektivka jakoby, ale ten konec je docela překvapivej, na dlouhý přemýšlení po přečtení to není, ale zaujme, rozhodně mi to nepřišlo jako jedna z řady zaměnitelnejch detektivek 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. února 2019 22:21

To vražedné léto byl natoceno jako film

https://www.csfd.cz/film/560-vrazedne-leto/prehled/

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:01
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

... a jdou se mnou celý život.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 22. února 2019 10:44

Magráta Tak ji mám zamluvenou v knihovně 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 22. února 2019 12:29
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

​Pro mě ještě Richard Gordon a jeho Doktor v domě, Doktor na moři, Doktor v úzkých, atd. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 22. února 2019 12:52

Ginevra Toho jsem znala prvního jako seriál, pak teprve četla knížku a měla problém, že to (pochopitelně) není stejné.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 22. února 2019 13:20
Reakce na MP Marge:

A neprovokujte me tady tou Trhlinou  Ja sice jeste nemam ctecku, ale uz jsem po ni predbezne patrala v e-obchodech, a cesky preklad v elektronicke verzi nikde nemeli 

​​uz jsem se chtela nabidnout, ze ti poslu, ale pak jsem si vsimla, ze chces cesky preklad ze slovenstiny. Ten urcite existuje, protoze kdyz jsem hledala a kupovala slovensky original, nabizelo mi to dost cj a ja cumela, ze pro koho to prekladali.

treba tady https://www.alza.cz/media/trhlina-d5096500.htm

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. února 2019 15:58

Krehutka Jezis, no ja fakt neumim hledat  Dekuju  A ted abych se teda jeste dokopala konecne zajit si pro tu ctecku...

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 22. února 2019 18:18
Reakce na nolita:

MP Marge neznam ani jedno, tak az se prokousu tim, co mam, tak zkusim... i kdyz priznavam, ze podle popisu na me vrazedne leto pusobi jako knizka do letadla :)

​Myslim, že Vražedné léto je i zfilmované. Francouzský film s Isabele Adjani.

Tak koukám, že už mě někdo předběhl

Online baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 22. února 2019 19:28

Prave jsem videla upoutavku na knihu Absolutni milacek a pry to ma byt silne podobne jako Maly zivot