Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 20. února 2019 12:58

nolita No kedysi som to tak aj mala... úplne s hrôzou spomínam na tie bichle s pidipísmenkami na tenulinkom, takmer priesvitnom papieri. Ale dnes neviem, či by som mala morál sa pustiť do kníh ako Agónia a extáza, Piliere zeme a pod.   (alebo romány od Kinga, Sienkiewicza, Galsworthyho...)

Ale keď človeka v puberte von "pariť" nepustia, tak nemá na výber 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:01

Ounz Mne sa Eleanor páčila, taká vcelku milá jednohubka. Asi ale nič zásadné, bez čoho by literatúra neprežila 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:02

Wanda von Dunajew dobrej je taky Alexandrijskej kvartet od Lawrence Durrella

Offline dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:06

Potrefenáhusa 

V sobotu dopoledne teď dávají na ČT1 seriál Durrellovi, je to podle vzpomínek toho nejmladšího bratra na život na Korfu, je to strašně pěkné. Narazili jsme na to náhodou asi před měsícem, a hlavně muž je z toho vyloženě nadšený.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:08

dzizisketa to zní moc zajímavě!

Offline Samantha
Avatar
1754 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:11

dzizisketa 

Hezčí mi přišlo zpracování "O mé rodině a jiné zvířeně" z roku 2005.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:12

Wanda von Dunajew jj, ja mam tlustochy taky rada, pocitove.... jako ze to teseni, ze to bude super kniha a chvili vydrzi.... takze pokud to klapne s kvalitnim pribehem, tak pak je to ideal...:)

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:13

Potrefenáhusa to preskakovani mam taky. Jenze zase kdyz me knizka chytne, tak nevidim, neslysim a ctu. A to vsude. Driv jsem mela tendenci i jit s knihou vencit psa, protoze jsem ne nemohla odtrhnout. Ted nam takovy nutkavy pocit cist a cist a neprestat cim dal min.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:19

Ok, díky za info k Eleanor, stejně se k ní hned tak nedostanu přes tu hromadu ‘to read’ co mám doma a až bude nouze, tak na ní kouknu..

jo. K těm zajímavejm knihám mimo Židovskýho policjního klubu, kterej tu asi taky četli všichni, bych doporučila cokoli od Mordechaye Richlera, nejvíc asi Byl tu Šalomoun Gursky, to bylo dobrý!

Offline dzizisketa
Avatar
7450 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:19

Proč ne Eva 

Chacha, já chodím se psem i do knihovny (u nás psi dovnitř smějí), zrovna dneska jdeme. A ráno, když jedu do práce, tak knížku otevřu už na peronu metra a zavřu, až otevírám dveře do kanclu, odpoledne domů je to samozřejmě opačně, začnu na peronu a končím u vchodu do baráku. V neděli po obědě muž kouká/spí u pohádky a já si vedle něj čtu. V pubertě jsem při čtení úplně ohluchla, teď už jsem se naučila reagovat už tak na druhou výzvu.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 20. února 2019 13:47

dzizisketa jé, to je super !

To mi pripomeňte, až budem najbližšie skuhrať, že som chorá a musím LEŽAŤ .

Samantha ja si neviem takto zaradiť ktorá jeho poviedka patrí kam, ale to je tá zbierka, kde je tá poviedka, ako išli na piknik na anglickú pláž?

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:33

Potrefenáhusa Jé, chtěla jsem to napsat, předběhlas mě!  To jsem ve dvaadvaceti  odlovila náhodou v antikvariátu, a pak četla furt dokola , jak to bylo napsaný z různejch úhlů pohledu, a ta atmosféra předválečné a válečné  Alexandrie  proti tomu mi spousta novejch knížek dneska příjde bez barvy, chuti a zápachu. 

Offline Samantha
Avatar
1754 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:34

slniecko 

Co si pamatuju (četla jsem to jako dítě),  tak tento film dost kopíruje obě knížky (Ptáci, zvířata a miji příbuzní a O mé rodině a jiné zvířeně) , na piknik možná taky došlo....

Šlo o to, jak celá rodina seznala, že zimní pobyt v Anglii jim nesvědčí a vydali se do teplejších krajin. Tady vlastně Gerald poprvé pojal vášeň k přírodě a všemu co leze, běhá, plave a lítá - a plazí se... což zvláště ocenila slabší část rodiny (například scéna s mrtvou želvou ponechanou mravencům na vybělení kostí mi zůstane navěky v hlavě :) )

Ale teda zrovna tahle scéna ve filmu není... Ale Spiro tam je :)

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:34
Reakce na nolita:

MP Marge pan prilivu znam jen film, pokud je to ono... film se mi kdysi davno libil, asi by se mi libil i dnes... knihu neznam.

od eugenidese jsme cetla jen smrt panen (sebevrazda panen), coz bylo fajn, a hra o manzelstvi, coz taky nebylo spatne, ale wow taky ne. Na druhou stranu mnohem lepsi, nez treba tady nedavno zminovany hosseini nebo ta eleanor. Hermafrodit jsem zatim necetla, takze dik za pripomenuti, mela jsem to v planu, ale pozapomnela jsme na to.

​Film je dobrej, ale jak uz to tak byva, knizka je mnohem, mnohem lepsi!!! Takze pokud se ti libil film, tak knizkou nemuzes nic zkazit 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:35

Isca Alexandrijskej kvartet je fakt pecka a po těch antikvariátech to pořád dost vídám. Na cigaretovým papíře a těch stran to má opravdu hodně. A přesně, krom tý Alexandrie i ty propletený příběhy převyprávěný od několika vypravěčů

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:40
Reakce na Potrefenáhusa:

Proč ne Eva já mám stopro roztristenou pozornost z mobilu a počítače, ze mám pak problém u knížky vydržet, furt predkakuju na jiný činnosti, dost hrozny 

​Ja jsem tak rada, ze nejsem sama  Mne to uplne desi, jak jsem se v tomhle zmenila!!! Byvala jsem knihomol, kterej cetl porad a dokazal se prokousat fakt vicemene vsim (po babicce jsem zdedila kompletni dilo Aloise Jiraska, no uznej  A precetla jsem to vsechno a jeste me to bavilo!). Ale co jsem si poridila chytrej telefon, tak mi pripada, ze mam snad ADHD 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:43

MP Marge tak my jsme v pohodě, páč jsme se ještě stihly vzdělat, ale chudáci haranti to maj podle mě fakt teď hodně težký

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 20. února 2019 14:50

Potrefenáhusa No pritel neni treba vubec schopnej cist - vubec!!! Ma kazdej den cist nejmin 30 min, to mu rekli ve skole, ale neda to ani 5 

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 20. února 2019 15:46

tak me se z poslednich tak dvou let libily hodne Maly zivot, Hana, Houbarka, Dej mi sve jmeno, Neopoustej me a Do tmy, to byly knizky, ktere me uplne vtahly, mely atmosferu, dej, vse

Jinak v posledni dobe mam radsi tlustsi knizky, ze kdyz si jako spisovatel dal tu praci vytvoril "novy svet", tak tam chci nejakou dobu zustat a uzit si to, nez zase hledat dalsi tenkou knizku, kterou prectu rychle
Takze z tohoto pohledu byla fajn Nestura z Essexu, Genialni pritelkyne, Komturova smrt, Teorie podivnosti

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 20. února 2019 15:58

baltik Neopouštěj mě

Já mám teď nachystaného Pohřbeného obra na nočním stolku a nemuzu se odhodlat. a ve čtečce rozečtenou Nestvůru z Essexu a stejně si čtu většinou večer na mobilu zdejší chytrý řeči