Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:06

Potrefenáhusa Babička  Němcovou jsem ale měla vždycky ráda, jako holka jsem několikrát přečetla i Karlu a Divou Báru a nějaké další povídky, přišlo mi to takový romantický (v té době sem samozřejmě moc nevěděla, jak vlastně těžký život Němcová  měla)

Offline Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:08

Garfie Trhlinu mám už celkem dlouho koupenou a připravenou, ale zatím sem se k ní  nedostala (a včera sem na fb zahlídla, že se snad pořádají už výlety na ta místa, kde se to odehrává)

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:13

Magráta 

A vrátili se z nich zatím všichni?

Skryto pro ty, co Trhlinu ještě nečetli a nechtějí o tom nic vědět

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:15

dzizisketa Možná i někdo navíc

Offline Magráta
Avatar
7781 příspěvků moje polička 21. února 2019 15:17
Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:21
Reakce na dzizisketa:

MP Marge 

Znáš Jamese Herriota, toho veterináře? Já dostala od kolegů k narozeninám před pár lety nějaký výbor jeho povídek o psech, vyhodnotila jsem to jako nějaký brak a strčila do knihovny, a teprve loni jsem to z nouze vytáhla, a bylo to něco úplně jiného, než jsem čekala. Takové milé oddechové vyprávění, samozřejmě přikrášlené a vypointované, o lidech a zvířatech a životě v Yorkshiru cca ve 40. letech.

​Znam  Ja ho dostala k Vanocum, kdyz mi bylo asi trinact, a uplne jsem tomu propadla. Maminka mi pak dokupovala vsechny dily, ktere vysly. Je to uz dnes takova nostalgie - uplne jiny svet! Taky od te doby porad planuju, ze se do Yorkshiru musim podivat, ale zatim mi to nevyslo 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:23
Reakce na barbucha:

MP Marge 

Jo, starý vydání jsou nejvíc nejlepší!

Baar mě nějak minul, resp. co jsem zkoušela kdysi dávno, tak mě nechytlo, nevim proč.

​Ja bych ho doporucovala na stara kolena jeste zkusit  Vis, co se od nej cte jednim dechem? "Bozi soud". Jestli se to ale vubec da dnes nekde sehnat!? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34891 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:24

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:27
Reakce na coralline:

​Přiznám se, že Babičku jsem kdysi dávno taky vzdala. A že jsem jinak byla schopná dočíst ledacos. Nějakej ten Jirásek apod. tam taky byl. Že bych jí ještě někdy dala šanci?

​Jeee, dej, me se to stava pomerne casto, ze do knizek "dozraju"  Ja teda Babicku miluju, ctu ji pravidelne kazdy rok, tatinek mi sem poslal starsi vytisk, tusim z roku 1925, abych netrpela deprivaci! Ja ji propadla, kdyz mi bylo asi osm, a pry jsem cele jedno leto porad hrala "na babicku". Projevovalo se to hlavne tim, ze jsem prababicce kradla zastery, a panenky jsem vlacela po zahrade, ze jako jdeme na navstevu do zamku. Taky jsem vsem rikala, ze az budu velka, tak budu mit ctyri deti - coz tedy (nastesti) nevyslo 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:30
Reakce na Garfie:

coralline Já mám Babičku taky ráda :-) MP Marge Od Baara jsem četla jen nějaké Chodské pohádky a pochopitelně Hanýžku a Martínka :-) ještě jako dítě.

​Jo jo, "Hanyzkou a Martinkem" jsem zacala, neb mi to babicka darovala k Vanocum, kdyz mi bylo dvanact. Dodatecne jsem zjistila, se se jedna o derivat z Baarovy trilogie, a ze to jsou ty hezke, barevne knizky, co ma babicka v knihovne -  a byla jsem ztracena 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:31

A neprovokujte me tady tou Trhlinou  Ja sice jeste nemam ctecku, ale uz jsem po ni predbezne patrala v e-obchodech, a cesky preklad v elektronicke verzi nikde nemeli 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:32
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

​Taky tak  

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:37

nolita Jak jsem mohla zapomenout!? Moje srdcovka, "The Power of One", autor Bryce Courtenay. Koukam, ze to v cestine vyslo jako "Hlavou a srdcem", ale ja ti nevim, ja bych to radsi precetla v originale, pokud sezenes. To byla knizka, kterou jsem nemohla dostat z hlavy snad mesic...

Hele, a pak mam mirnou obsesi Sebastienem Japrisotem, nejvic se mi od nej libilo "Vrazedne leto".

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 21. února 2019 16:39
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Herriot je třetí do trojlístku autorů, kteří v dětství myslím dost zásadně ovlivnili můj vztah k humoru a čtení vůbec, spolu s Durrellem a McDonaldovou.

MP Marge Hele, co není, může být, tak stará ještě nejsi, někdo je schopný dát ty čtyři kousky i najednou 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 21. února 2019 17:23
Reakce na dzizisketa:

MP Marge 

Znáš Jamese Herriota, toho veterináře? Já dostala od kolegů k narozeninám před pár lety nějaký výbor jeho povídek o psech, vyhodnotila jsem to jako nějaký brak a strčila do knihovny, a teprve loni jsem to z nouze vytáhla, a bylo to něco úplně jiného, než jsem čekala. Takové milé oddechové vyprávění, samozřejmě přikrášlené a vypointované, o lidech a zvířatech a životě v Yorkshiru cca ve 40. letech.

Herriota jsem cetla nekolikrat. Kamaradce jsem to doporucila, kdyz resila, ze by sla studovat veterinu. Romyslela si to :). Ale jsou to fajn pribehy.​

Offline Sweet Potato
Avatar
34891 příspěvků moje polička 21. února 2019 17:41

Garfie Pak se divíme, že si nás tu pletou.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:06

Sweet Potato  no vlastně! 

Offline Fakirka
Avatar
2114 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:10

MP
MargeVražedn léto mám taky moc ráda. A ještě jsem si vzpomněla, jak mě v pubertě ovlivnila knížka Vánoční stromek od Michaela Bataille. Musím si ji zase přečíst. Od té doby úchylně miluju vlky.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:23

Docetla jsem ten Mlyn na samote, jako docela fajn, ten konec mi prisel docela uspechany, mela jsem pocit ze uz uz to chtela autorka dopsat at to ma z krku. Ale jinak prijemna oddechovka. 

Offline MP Marge
Avatar
5832 příspěvků moje polička 21. února 2019 18:26
Reakce na Fakirka:

MP
MargeVražedn léto mám taky moc ráda. A ještě jsem si vzpomněla, jak mě v pubertě ovlivnila knížka Vánoční stromek od Michaela Bataille. Musím si ji zase přečíst. Od té doby úchylně miluju vlky.

​Ja miluju vlky tak jako tak, Vanocni stromek jsem necetla, pisu si