Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 20. února 2019 16:20

Samantha jasné, tak tiež sa pokúsim zapamätať si, že existuje, pre prípad núdze:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. února 2019 16:55
Reakce na MP Marge:

​Ja jsem tak rada, ze nejsem sama  Mne to uplne desi, jak jsem se v tomhle zmenila!!! Byvala jsem knihomol, kterej cetl porad a dokazal se prokousat fakt vicemene vsim (po babicce jsem zdedila kompletni dilo Aloise Jiraska, no uznej  A precetla jsem to vsechno a jeste me to bavilo!). Ale co jsem si poridila chytrej telefon, tak mi pripada, ze mam snad ADHD 

 (vcetne toho jiraska:-))

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. února 2019 17:27

Z posledni doby Agnes, Krvavy duben (ta me uplne dostala), Vyhnani gerty Schnirch a Les mytag.  No a ze vsech kdy ctenych asi klasiky - Jmeno ruze, Sto roku samoty a Kronika ohlasene smrti, Zapisky mladeho lekare, Chladnokrevne, Quo vadis...z mene znamych Nezadouci (napsal chirurg ktery jako prvni transplantoval srdce, uzasna kriha o apartheidu v JAR) nebo Prezila jsem Osvetim

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. února 2019 17:44

 (vcetne toho jiraska:-))

​Jirasek je super, ze jo!? Co se ti od nej nejvic libilo? My se s maminkou uz leta hadame: Ona prosazuje "U nas", zatimco ja jsem vzdycky mela nejradsi "Bratrstvo".

Je mi dodnes zahadou, jak to mohl vsechno napsat husim brkem!? 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 20. února 2019 18:10

stes par stran zpet jsme Genialni p. resily. Za me prvni dil dobry, druhy nuda, treti jsem pretrpela a preskakovala, ctvrty docitam a je zase lepsi (nekdo to tu taky psal). Ale uz budu rada, az to bude za mnou. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 20. února 2019 18:14

nellielovett Na Zidovku z Toleda se chystam. Na gymplu jsem ji mela precist za trest a udelat referat. Mne se to tak libilo, ze to zadny trest nebyl. 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 20. února 2019 18:17

Jo a hrozne me mrzi, ze jsem pri stehovani ztratila ctenarsky denik. 

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 20. února 2019 19:09

Lamicka Židovku z Toleda jsem taky četla na střední a úplně přesně si pamatuji ten pocit, jak jsem spěchala domů, abych mohla číst. Venku bylo krásně, svítilo slunce a já seděla na posteli a četla až do noci, než jsem u toho usnula. Byla jsem tím příběhem unešená. 

Pak jsem přečetla další knihy od Fuechwangera, líbila se mi i Ošklivá vévodkyně, ale Židovka byla dle mě nejlepší.

Naposledy mě nejvíc zasáhla Trhlina. Nijak fatálně, ale bylo to příjmné vykolejení. Četla jsem horor naposledy snad ještě na střední, když jsem hodně četla Kinga, takže to byla změna. A taky jsme pak na jednom večírku s kamarády o ní debatovali, což bylo fajn, že skoro všichni jsme ji četli, což se nám nestává často.

Občas mám taky pocit, že se nemůžu začíst a je to takové nic moc. Pomáhá mi hodně střídat žánry a období vzniku. Takhle jsem před rokem si přinesla Zahradníkům rok od Čapka a bylo to najednou úplně jiný svět. Pak jsem nostalgicky sáhla po povídkách z jedné a z druhé kapsy.

Offline stes
Avatar
7358 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:08

Lamicka dik.  Mrknu se. Ja trpim uz od prvniho a asi to nedam.. Zkusim seriál. 

Offline Vilemina
Avatar
2267 příspěvků moje polička 20. února 2019 20:39

V dubnu vychází nová kniha od Morštajnový Tiché roky. Po tom, co mě dostala Hana se na nový titul těším.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:47

MP Marge jako celkově kolikrát nechápu jak ti lidi byli pracovití! za mě asi Psohlavci, z těch si i nejvíc pamatuju, jinak jsem to shltla na mateřské jak to babička měla v knihovně dvěma řadama, zleva doprava shora dolů:-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8811 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:47

Po tunajšej diskusií som si uvedomila prečo mi posledné roky robí problém čítanie a sústredenie sa na text. Fakt musím odložiť mobil 

Zobrala som do ruky knihu čo tu na mňa už od Vianoc caka, Kazuo Ishiguro Neopustaj ma no a po pár stranách cítim, že z toho budem mať peknú depku. Ale dobre to je zatim.  Vďaka za nakopnutie.

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 20. února 2019 21:58

MP Marge jako celkově kolikrát nechápu jak ti lidi byli pracovití! za mě asi Psohlavci, z těch si i nejvíc pamatuju, jinak jsem to shltla na mateřské jak to babička měla v knihovně dvěma řadama, zleva doprava shora dolů:-)

​No, treba jen vsechny ty dopisy, co napsali 

"Psohlavci" super, taky se mi libili 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. února 2019 22:09

Nejdřív chci poděkovat všem, co tu doporučily Hanu, je to pro mě jedna z TĚCH knížek.

A jinak koukám, že nejsem sama, kdo tráví čas na netu místo čtení knížek. Na to, jakej jsem vždycky byla knihomol, je to dost děs. Hodně se to zhoršilo od té doby, co mám chytrý telefon a nosím si ten internet všude sebou. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 20. února 2019 22:25

baltik Já si nemohla vzpomenout, jaká knížka se mi v poslední době nejvíc líbila (trpím knižní amnézii, do měsíce si nepamatuju, co jsem četla, natož děj) a teď jsi mi to připomněla. Malý život

Jinak třeba Nebeská tělesa, Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 21. února 2019 08:51

dzizisketa Durrellovi jsou roztomilí. S knížkami sice souvisejí snad jen jména postav, ale kouká se na to dobře.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 21. února 2019 08:54

MP Marge Proti všem jsem shltla za dvě noci (ehm, před maturitou) Ale FLVěka jsem vzdala asi po třech kapitolách.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 21. února 2019 12:49

Potrefenáhusa Alexandrijský kvartet!!  Díky za připomenutí, musím si to znovu přečíst, už je to dávno

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:40

MP Marge já miluju F.L. Věka a Filosofskou historii :-)

jinak z poslední doby se přiipojuji - Houbařka, Do tmy, Hana, Vyhnání G.S.... /zvláštní, že jsou to jen knihy od českých autorek...)

a koupila jsem si Londonova Tuláka po hvězdách, to mi v mládí nějak uniklo

 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 21. února 2019 13:59

Magráta Tuláka po hvězdách jsem četla taky celkem nedávno a jako 

Čtu teď toho Gentlemana a zatím mi to přijde jako hezký, milý čtení, se u toho i usmívám. A mohla byt to být dobrá předloha pro film. Ale jsem teda skoro na začátku.