Knihy - co jsme přečetli, doporučení...

09. srpna 2014 03:09
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. února 2019 18:38

baltik mám podobný problém, nedávno som do knižnice vracala stoh kníh, z toho ani jednu som nedočítala do konca  a po polhodinovom bezcieľnom blúdení medzi regálmi som odišla naprázdno. 

Stále mám btw rozčítaného toho nového Murakamiho, na strane 120 alebo tak  až tak zlé to je (so mnou, Murakami je samozrejme v cajku)

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 19. února 2019 19:39

Komu se libila Genialni přítelkyně? 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 19. února 2019 19:46

Wanda von Dunajew tak s murakamim ten problem nemam. Ale i ty moje 4 nacaze knizky maji vyborne hodnoceni na databazi knih a ja se pritom nechytam. Zkousim si to ted prolozit jednodussi veci z te edice svetovy bestseller, ktere se obvykle vyhybam, ze se mi totreba zlomi :)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. února 2019 19:55

baltik a ktere to jsou? 

Na murakamiho se taky chystam, ale nechavam si to na nejaky liny vikend....

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:06

nolita nulorozec, den prizpusobeni, hodiny z olova, restaurant the hills. Poradite, k cemu z toho se mam vratit?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:10

nolita mam tip! je to old school, chce to spoustu casu a taky cist v klidu a soustredene, nikam to nespecha, ma to skoro pet set huste a drobne popsanych stran, ale ac jsem celkem na zacatku, muzu rict, ze je to krasa - Lion Feuchtwanger - Goya cili trpka cesta poznani. Jiny svet proste 

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:22

jinx jsi mi připomněla, že mám rozečtenou Židovku z Toleda. Jsem tu knihu někde zapomněla a tím pádem nedočetla.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:26

baltik Asi nemá zmysel lámať to cez koleno  u tých dobre hodnotených kníh ja mám dosť často problém s vysokými očakávaniami a potom si pripadám skoro až menejcenne, keď ma to nebaví. 

Naposledy napríklad Ohníčky všude kolem - hodnotenie cez 90%, nadšené recenzie... tak som čakala nejakú pecku no a bola som sklamaná teda dosť. 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:34

Wanda von Dunajew ja jsem se na hodnoceni divala, az kdxz jsem se po par strankach zasekla

A ohnicky vsude kolem se mi cetly dobre, jen mi to prislo hodne podobne jako vse, co jsme si nerekli, hodne opakovane svhema

Offline Mrakoplas
Avatar
8784 příspěvků moje polička 19. února 2019 20:36

Kto zháňa niečo ctive, odporúčam Meira Shaleva, jeho štýl písania sa mi veľmi páči. Nie je to nič z kategórie  vesele ale napríklad taká Moja ruska babka a jej americký vysávač je vyslovene pohodová. Naopak Dve medvedice ma niektorými scénami mátajú dodnes (ale som hrozna citlivka odkedy mám dieťa).

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. února 2019 21:19

baltik lol... kromě restaurant the hills, kterou neznam, ty ostatní mám, popř. chci pořídit (hodiny z olova), ale nečetla jsem zatím ani jednu :-) myslím, že dobré budou všechny... jinak já teda nemám problém, že bych se nezačetla nebo se mi ta knížka nelíbila, jen to prostě není to ono, ten pocit, kdy člověk dočte a ví, že to je, aspoň pro něho Kniha s velkým k....

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. února 2019 21:24

jinx no super, navíc, ty přesně víš, co jsou to mě ty nej knihy, takže toto by mohlo mít úspěch... je to normálně k sehnání, nevíš? 

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 20. února 2019 01:22

nolita Ja naopak nemam sebemensi tuseni, co jsou u tebe ty nej knihy, ale z nejakeho duvodu me po precteni tveho prispevku okamzite napadl "Pan prilivu" od Pata Conroye - mozna proto, ze na me pred lety tolik zapusobil. Je to uz starsi, tusim ze sedmdesatych let - takova americka klasika. Jestli neznas, tak vrele doporucuju 

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 20. února 2019 01:27

nolita Hele, a co "Hermafrodit" od Jeffreyho Eugenidese? Dostal za to Pulitzera. Ja to cetla jednim dechem (to bylo jeste v dobach, kdy jsem taky obcas precetla neco jineho, nez krvaky a detektivky )

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:05

nolita tak to netusim, to je jedina kniha co mam z antikvariatu. A to si nasla ona me, ne ja ji :-)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:13

MP Marge pan prilivu znam jen film, pokud je to ono... film se mi kdysi davno libil, asi by se mi libil i dnes... knihu neznam.

od eugenidese jsme cetla jen smrt panen (sebevrazda panen), coz bylo fajn, a hra o manzelstvi, coz taky nebylo spatne, ale wow taky ne. Na druhou stranu mnohem lepsi, nez treba tady nedavno zminovany hosseini nebo ta eleanor. Hermafrodit jsem zatim necetla, takze dik za pripomenuti, mela jsem to v planu, ale pozapomnela jsme na to.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:14

jinx tak ja po ni zapatram:)

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:17

nolita A Veceri od Hermana Kocha jste cetla? Ta me z mych lonskych knih aspon zaujala, nutila k premysleni.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 20. února 2019 06:19

baltik neznam, zkusim najit, co to ma byt... dik

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 20. února 2019 07:00

Já mám ráda Chladnokrevně od T. Capoteho (snad to správně skloňuju).