Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 16:20

Panenka Říká se,že když je něco dobrý,nemá se to vylepšovat. Mnohokrát jsem si to ověřila. Na druhou stran, s takovou bychom byli stále v jeskyních. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 19:10

Panenka 

Jsi dobrá prostě. Je fakt, že jak se ubírá do výstřihu a na ramínka, tak to přibývá rychle, ale stejně by mě to štvalo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 10:54

je to i vědecky podložený

Jak pletení pomáhá udržet duševní rovnováhu

"Dopamin produkuje tělo po sexu, jídle, spánku a tvůrčí činnosti. Do poslední kategorie spadá i pletení."

Ale budu muset přeplést velkej kus rukávu, tak zrovna nemám pocit, že by to k tý duševní rovnováze nějak významně přispívalo...

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:54

Prosím vás, jak se sešívají ty tlustopleteniny ála Božidara? Normální svetry jsem sešívala vlnou, ale tohle nepůjde. A taky nevím, jestli klasicky, tj. položit díl na díl a sešít, nebo nějak naplocho?

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:55

Kokoska Já bych sháčkovala. To je pak naplocho.

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 11:57

rozarka tou tlustou vlnou? Tak to abych koupila háček, vlastně hák :)

Offline RoSa
Avatar
8244 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:07

Kokoska a co to prokličkovat pravej-levej díl jehlou s tou vlnou? naplocho určitě

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:09

Kokoska Já to sem zapomněla dát, ale taky jsem měla velkou prekérku se sešitím. Měla jsem upletené normálni průramky, a když jsem to sešila, vypadalo to na ramenou jako jelita . Dala jsem pár pokusů a nakonec to vypárala a znovu upletla jako raglán. Když jsem k tomu chtěla připlést rukávy, hledala jsem to na internetu a tam bylo všude uvedeno, že je lepší plést raglán od krku. Potřetí jsem to párat nechtěla, tak jsem je upletla normálně a přišila velkou jehlou na pleteniny. S tím raglánem už je to v pohodě. Jinak jsem pochopila, proč většina těhle svetrů má spadlá ramena skoro k lokti . Takže na jaro budu plést ten bomber.

Mám v mobilu obrázek po upletení, před závěrečnými úpravami a vypráním.

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:18

RoSa To mě napadlo jako první, jen si nejsem jistá, jak by to vypadalo a drželo, Myslela jsem udělat něco jako řetízkový steh, ale ta krajní oka jsou taková volnější, tak nevím.

999 Mám to dva rovné kusy s výstřihem, takže spadlá ramena budou. Teď právě ty ramenní švy potřebuju nějak spojit, abych nabrala rukávy. Je fajn, jak to rychle přibývá, ale chvilku mi trvalo, než jsem si na tu manipulaci zvykla.

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:27

Kokoska Na těch ramenou to bude v pohodě, tam to zkus normálně sešít.

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:33

999 no nevím, pletla jsem dětský svetr ani zdaleka ne tak tlustý, a právě ta ramena byl problém. No, vyzkouším, uvidím. Ty to máš hezký, ať se dobře nosí!

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 12:54

Kokoska Díky :-)

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:05

Ještě pár postřehů pro ty, které by to chtěly z té tlusté vlny zkusit.

- super to přibývá, kdyby mi nedošla vlna na rolák, měla bych to za jeden den

-dopředu je třeba zvážit, s ohledem na švy (viz debata výše), jak to udělat, aby se co nejvíc části mohlo nabrat a nemuselo přišívat

- doporučuji používat na rozepínací svetry, které půjdou nosit na jaře. Můj rolák jsem si upletla tak, aby se mi vešel pod kabát, ale v normálně vytopené místnosti v něm nevydržím. Takže na ven, příp. počítat s tím, že se budu svlékat :-).

- rolák a svetr ke krku z tlusté vlny není pro silnější postavy, přidává kila. Totéž platí pro velká prsa, zdá se mi, že i u mě je to na hraně. Chce to potom aspoň štíhlé nohy a boky, pak se to vyrovná. U rozepínacího svetru/kabátu tenhle problém nebude.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:26

rozarka Njn, měla jsem roupy.

dynda Jo, přibývá to rychle, ale štve to aj tak. Zvlášť když je pozdě v noci a člověk se těší, že to dodělá a půjde spát... Jenže to se musí člověk naučit zvládat. Párání k pletení prostě patří. Byť asi ne v tak extrémním měřítku jako jsem si teď naposledy přivodila. Nicméně jsem právě umístila tu ozdobu i na rukáv a už se to obešlo bez přeplétání, tak uvidím. Snad to bude pěkné...

Potrefenáhusa Dobrý vědět, že je to vědecky prokázaný. Ať ti to přepletení dobře jde!

999 To vypadá moc pěkně! Ale  koukám, že každý projekt má své úskalí... (pokud už to člověk neplete po x-té a nemá to vyloženě v malíku - což je pak ale nuda, že...)

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:30

Panenka Díky :-). Ono by to bylo asi všechno snazší, kdybych si nekoupila vlnu a druhého dne nechtěla vidět výsledek . Smála jsem se sama sobě, že i když pletu po třiceti letech, je to se mnou pořád stejný, prostě pankáč.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:34

999 Jo, kdybych já ten předek nechtěla dokončit taky "ještě dneska"... Znám, znám...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:41
Reakce na 999:

Ono by to bylo asi všechno snazší, kdybych si nekoupila vlnu a druhého dne nechtěla vidět výsledek .

​jestli tě to uklidní, tak tohle je podle mě zcela standardní průběh.

Je pěknej, ať se dobře nosí.

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:48

Potrefenáhusa Díky. Já si to pamatuju u vyplétaných vzorů, kdy je to ještě markantnější :-). Tam to bylo ještě jednu řadu, ještě jednu řadu a už bylo skoro ráno .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 13:57

999 no, přesně, akorát se u toho jednak člověk většinou úplně zrakví a jednak udělá nějakou chybu, jak je unavenej, který si hned nevšimne

já jsem teda bejvala vždycky nejvýkonnější o zkouškovým, v tom dokonale uklizeným bytě s umytejma oknama a jednou mě pobavilo v nějaký burdě/vereně (ale myslim, že to byl trochu nechtěnej vtip) popisek u jednoho modelu, že "na zkoušku se studentka dostavila ve vlastnoručně upleteném svetru" - tak to by sedělo :-)

Offline 999
Avatar
17601 příspěvků moje polička 07. ledna 2019 14:01

Potrefenáhusa To je přesný