Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 11:57

Panenka Vytvořit takový šál,na to musí být zvláštní schopnosti. Já neumím "číst" návody, na takové dílo by mi nestačily dva životy. 

Mě se ta velikost podaří jak kdy,vůbec netuším proč. Dělám to vždycky stejně. A někdy se mi to zkomprimovat prostě nedaří vůbec 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 12:26

Panenka wow !!!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 12:47

rozarka Ehm, já taky jela podle nějakého videa...

slniecko Děkuji.

A zopakuju otázku: prosím, neví někdo, kde by se daly fyzicky sehnat nějaké špendlíky do pletenin? Zn. v Praze... A upřesním, za rozumný peníz - při prozkoumání toho jednoho exempláře u Vlněných sester po příspěvku Potrefenáhusa mě cena poněkud překvapila. Pak jsem si spočítala cenu s poštovným u některých těch zahraničních webů, kde jsem nad špendlíky slintala, a dostala se na podobné částky... a to se přiznám, že jsem si nepředstavovala, že do toho budu případně muset vrazit tolik...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 16. ledna 2019 13:09

Panenka tak obchod, kterej mě napadá, že by mohli mít, je dole v Palladiu naproti déemku a pak nevím, odkud jsi, ve vysočanech je taková všumětelská galanterie, ale že to tam maj, nemůžu zaručit.

šátek je krásnej!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 09:24

Potrefenáhusa Myslíš teda obejít obecně galanterie? No, zkusím to. Palladium znám, Vysočany nikoli.

Jinak po vyprání a usušení je to nádhera - krásně se to všecko vyrovnalo a urovnalo, pera drží tvar, jde to nosit i bez toho špendlíku, jen občas, když se třeba člověk skloní, tak to sklouzne z ramene. Ten špendlík teda není nezbytný, ale výhledově ho asi pořídit budu chtít.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 09:50

Panenka já bych to zkusila. Ta vysočanská je fakt až skoro kouzelná, maj tam toho hodně, kamarádka tam sehnala třeba jinde nesehnatelnej nějakej zip a ty ženský, co tam prodávaj, i šijou a pletou a uměj najít i věc, kterou jim člověk naprosto hotentotsky popisuje, na co by ji rád použil.  Možná by jim přes ty fb stránky šel položit dotaz.

V tom Paladiu mi ten sortiment taky přišel docela dobrej, zkusila bych to tam.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 12:18

Potrefenáhusa Ok, díky!

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 21:43

Nějak si neumím představit a nechápu, jak spojím válec-tělo a válec-rukáv.

http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8475&cid=24

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:30
Reakce na Kokoska:

Nějak si neumím představit a nechápu, jak spojím válec-tělo a válec-rukáv.

http://www.garnstudio.com/pattern.php?id=8475&cid=24

​No pod pazuchami vynecháte na valci telo aj na valcoch rukávy po asi 8 očkách, ktoré potom dodatočne zošijete. Ak som teda dobre porozumela otázke.

Ten návod som teda nečítala, ale zvyčajne sa to tak robí. Nepíšu to tam?

Offline EJK
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:37

Kokoska  Tie vynechané očká samozrejme musíte uzavrieť.  Píše sa tam :vo výške 37-37-... cm uzavreme...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:07

Kokoska Tohle je evidentně raglán - dopleteš oba rukávy a tělo do příslušné délky a jsi s nimi všemi ve výšce "v podpaží". Všechny tři kusy by v tu chvíli měly mít taky ujmuto pár očí na "průramky" (jak píše EJK). Pak všechny tři kusy dáš na jednu kruhovou jehlici tak, aby ty ujmuté části byly u sebe - a visí ti na kruhové jehlici ty tři kusy svetru jakoby vedle sebe (jeden rukáv, tělo, druhý rukáv). A pak pleteš ten raglán, docela dobrý video je tady: Drops návod raglán Tím vytvaruješ průramky do toho jakoby šikmého "švu" směřujícího od podpaží ke krku. A jak píše EJK , pak tu dirku, co vznikne v podpaží, zašiješ. Prvních pár řad raglánu je (aspoň pro mě) vždycky trochu nepříjemných, než si to sedne, ale jinak je to dobrý pletení.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:59

EJK Panenka Už jsem to asi pochopila, musím to zkusit. Dík!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 11:00

Panenka koukla jsem na na Ganellu a tam maj ty jehlice a špendlíky na šály taky

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 11:42

Potrefenáhusa Dík, cenově to teda vychází daleko příznivěji než vše ostatní, co jsem doposud na tom netu viděla... Že bych upustila od požadavku to předem vidět?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 11:47

Panenka jako trochu potenciální nebezpečí v těch špendlících vidim, vidět naživo by bylo samozřejmě lepší

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 12:18

Potrefenáhusa Ehm... tak jsem ještě trochu googlila a našla toto . Dá se to vyzvednout v Bílé Labuti bez poštovného a ta cena je taková, že aj kdyby to nebylo použitelné, tak to moc nebolí... asi zkusím.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 12:20

Panenka já se u toho dřeva malinko bojim, aby to neudělalo takovej trochu lesanovitej model. Ale za tyhle prachy to fakt nebolí.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 12:08

Hlásím, že nové kruhové jehlice jsou úplně něco jiného, než s čím jsem se prala do teď. Přechod z lanka na jehlici je bez problémů, lanko je měkké a vůbec se nekroutí. Jsem moc ráda, protože jsem objednala celou sadu jehlic různých tlouštěk s výměnnými lanky a doufala, že to nepojede zpátky. Dík za rady!

Teď ještě někde objednat čas na pletení a můžu začít.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 12:48

Kokoska Gratuluju! A ten čas fakt někde objednej.