Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:28

Kokoska Dočítám zpětně... Já teď udělala s kruhovými jehlicemi dvě zkušenosti.

Jednu o tom, co píšou holky, že nejsou jehlice jako jehlice. Jak mám rozpletený vždycky ty dvě věci, tak jsem teď potřebovala na oba projekty stejnou velikost jehlic a měla jen jedny kruhové jehlice v té velikosti. Koupila jsem si teda druhé - a nic moc. Taky mi to drhne. Přitom ani ty první ani ty druhé nejsou nic extra, prostě obyčky do stovky...

Druhá zkušenost je, že to může být asi i o přízi. Chtěla jsem teď o víkendu jen něco vyzkoušet, vzala jsem na to kruhové pětky bambusky, které mám moc ráda, protože necinkají a pěkně to po nich klouže... no a s touto přízí (on je to nějaký umělý lesklý materiál) je to katastrofa! Po tom bambusu to je ještě dobrý, ale po tom lanku to musím přetahovat silou mocí, o nějakém klouzání nemůže být vůbec řeč. Bohužel to potřebuju plést do kruhu. Tak jsem ráda, že jsem vyzkoušela, a teď přemýšlím, co s tím - páč tímhle způsobem to celé plést nechci, to by byl děsný zážitek...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:31

Včera som doplietla "andský sveter" (z priadze Drops Andes) a večer nahodila na "vzdušný sveter" (Drops Air)  

a tá Air... vôbec neviem, čo si mám o nej myslieť, má 70 % alpaky, ale strašne presvitá tá umelina, ktorá to drží pokope. Snažila som sa to vyfotiť. Už ste sa s niečím podobným stretli? V tej pletenine to zas tak do očí nebije, tak uvidím. Dočítala som sa v recenziách, že to niektoré farby robia, ale vidieť ju pred tým naživo, tak ju asi nekúpim.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:34

Panenka Objednávala jsem si nějakou další vlnu, tak jsem přihodila doporučované kruhové jehlice Drops, uvidím, jak to půjde.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:36

Wanda von Dunajew takhle na fotce to vypadá ale strašně pěkně, já mám takhle ty melíry, zvlášť v zelený, strašně ráda

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:37

Kokoska já taky objednala a čekám a čekám, poslali to hned a už od středy to vázne někde asi na naší (naprosto pekelný) poště u práce

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:45

Potrefenáhusa jj, ten výsledok zatiaľ vyzerá fajn, dám jej ešte šancu. A tie farby sa neuveriteľne blbo fotia a to som sa to snažila upraviť, naživo je ešte jasnejšia. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 09:50

Wanda von Dunajew no já neznám tu přízi air, ale tuhle zelenou maj i jiný příze a uplně strašně ji miluju, já z týhle barvy mám z příze Lima tenhle svetr, ale je to prostě nevyfotitelný

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 10:04

Myslíte, ze to ještě uvidim???? Dneska už je 14.....

kdyz já se na to tak strasne moc těšila!!!

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 10:05

Potrefenáhusa Ten je pekný!  A čo sa tak dívam do vzorníku, tak dosť podobne vyzerajú. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:21

Wanda von Dunajew Drops Air jsem ještě nezkoušela, je to celkem nová příze. Ale fotky nevypadají vůbec zle... svetr se mi líbí.

Kokoska Určitě napiš, já budu muset nějak pořešit to neklouzání a nevím tedy jestli budu zkoušet sehnat jiné jehlice nebo jestli mě napadne nějaký spásný nápad, ale reference se vždycky hodí.

Potrefenáhusa Svetr krásný a Limu miluju! Moje nejčastěji objednávaná vlna... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:24

Panenka a to neklouzání jakože je ten drát tlustej? Protože já co mám kruhový jehlice, tak maj to lanko docela tenký.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:30

Panenka Potrefenáhusa Ne že by neklouzalo lanko nebo drát, ale drhne ten přechod v momentě, kdy se oka mají z lanka přesunout na jehlici. A protože mám nějaké úplně obyčejné kruhovky, strašně se kroutí to lanko-silon, to mi taky vadí. Včera jsem pletla na dětském svetříku rolák, jak je to malé, tak to pořád posunuju, no fuj. Možná by to bylo lepší na čtyřech jehlicích, ale to už jsem nedělala asi 30 let, to by bylo taky trápení.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:37

Kokoska já to pochopila, že ti to drhne v tom přechodu, a to je fakt špatnýma jehlicema. Rolák určitě přehoď na 4 jehlice, tu půjde samo, to se nezapomíná :-)

ono já mám doma taky jednu starou kruhovou jehlici, kde je ten "drát" na tý jehlici nasazenej jakoby zvenku a tam je to lanko jednak tlustý a jednak to drhne, ale ty nový jehlice maj ten drát jakoby zevnitř a ještě jsou ke konci zúžený.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:43

Potrefenáhusa Jsem na to zvědavá, doufám, že to rychle přijde. Roláček jsem včera dopletla (se zaťatýma zubama, abych nenadávala), ještě rukávy, to už je brnkačka.

Ten tlustý červený svetr už mám taky hotový, jen ještě začistit na rubu čouhající konce příze u límce a pořádně sešít, zatím jsem to vzala jen háčkem narychlo, aby si to snacha mohla zkusit. Je hubená, jí bude slušet :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 11:46

Potrefenáhusa Drát je nějaký plast a je celkem tlustý. Jsou to staré jehlice. Ale právě že byly oblíbené, protože to klouzalo dobře. Až doteď. Ještě to teda zkusím s jinou přízí (to jsem zatím neudělala), abych si tu teorii, že za to může příze, potvrdila (nebo vyvrátila - a pokud ji vyvrátím, tak jehlice letí do koše).

Kokoska Jo, to je to, co jsem měla s těma druhýma stejné velikosti. Klouzalo to dobře, ale nějak se to zadrhávalo při přechodu z tenkého plastu na tu kovovou jehlici. Takže ano, to je přesně ono. Jedny obyčky (ty novější) mi to dělají, druhé (ty starší) ne. A už jsem to vyzkoušela s různýma vlnama, takže tady je to tou jehlicí, ne přízí. Ale není to tak tristní jak s těma bambusovýma pětkama a jsou to jen "náhradní" jehlice, tak jsem je nevyhodila.

A jinak čtyři jehlice zkus, není to tak složité, jak to vypadá. A jestli jsi na tom už někdy pletla, tak ti to rychle naskočí.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 13:58

Pošta mi oznámila, že jehlice už jedou! Tak pak podám zprávu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 15:17

Kokoska to mi minulý úterý oznámila taky

Offline NAmofo
Avatar
179 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:01

Karja Je to slečna Ferka. Já Mumínky zbožňuju a mám celý servis (hrnky, talířky, misky)  A přiznávám, že to byl nejlepší dárek k Vánocům za posledních 10 let.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:13

NAmofo Muminci

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 14. ledna 2019 18:32

NAmofo celej servis? Tak to ma hodnotu jak ruzovej porcelan!:-D