Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 09:32

Panenka Já ji budu nosit. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 09:46

Dalia Tak to ať ti sluší a hřeje! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 09:56

Panenka Děkuji.  Chtěla jsem ji delší, ale klubíčko stačilo jen na toto (návin 750 m). Bude to spíš taková šálka na ozdobu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 10:13
Reakce na Panenka:

Potrefenáhusa Ten svetr vypadá pěkně - a taky jako pěkná výzva.  Jestli do toho půjdeš, tak se pak pochlub.

​já už mám z loňska tenhle, je teda fajn, ale chtěla bych ještě světlejší a přes hlavu.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 11:04

Dalia Ozdoba se taky hodí. 

Potrefenáhusa Ten vypadá pěkně! Já pletla takovýhle složitější copánky myslím dvakrát a výzva to tedy byla...

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 16:04

marus Drží.Jen u vyšívání světlou nití to není řešení,fixa pod výšivkou zůstane. 

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:11

A nedalo by sa to prekresliť fantómovou ceruzkou určenou na maľbu na hodváb?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:19

Panenka Vďaka za tip na ten eshop.zienkadomaca.sk... som síce v ČR, ale doručenie je nad 50eur zdarma aj do Česka a po prevode EUR/CZK to tam všetko vychádza dokonca lacnejšie. Takže už mám odkliknutú objednávku, vlna na dva svetre, snáď bude aj čas... 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 17:30

Na ravelry se musí registrovat?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 18:11

Ronna jo, musí. Ale nic to pak nedělá, žádný spamy nebo tak nechoděj. 

Offline marus
Avatar
3 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 18:22

rozarka Toho jsem se bála, že to úplně nezmizí. :-/ Ta fólie určitě existuje, jen teda dopátrat, kde by se dala sehnat, je nadlidský úkol. V Zašívárně ji přidávají do těch jejich vyšívacích balíčků, na dotaz jsem jen zjistila, že oni ji berou ve velkoskladu a že nějaká by se snad mohla dát sehnat u Stoklasy v Brně (jsem z Prahy). A kamarádka zjistila, že jiná paní, co hodně vyšívá, si to objednává ze zahraničí, ale už nezjistila konkrétní druh/značku/stránky. A u nich podle fotek to fakt vypadá na tenounkou fólii, na kterou se snadno překreslí obrázek, ten se přiloží na látku a prošívá se současně látka i fólie, která by měla po ponoření do vody celá zmizet. Omlouvám se za sloh, ale hledáním už jsem strávila několik večerů a furt nejsem moudřejší :-/ Ale jinak přeju všem hezký nový rok. :-)

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 22:31

marus https://www.nej-sici-stroje.cz/rozpustna-folie-pro-vysivani/

  Já ji kupovala normálně v galanterii. Vypadá jako igelit a výsledek mnohem lepší,než bez ní. Nit zůstane na povrchu látky a nezařízne se do ní.Pak jsem ji jednoduše odtrhla a ty zbytečky kolem stehů zmizely po prvním praní. Nebo,pokud materiál dovolí,po napaření žehličkou.

Offline marus
Avatar
3 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 12:18

rozarka Děkuju moc, vyzkouším. Kdybych dostala ještě jiné tipy (rozhodila jsem více sítí), dám vám vědět, co používají jinde. :-)

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 01. ledna 2019 14:05

marus Budu ráda.

Offline Ounz
Avatar
19845 příspěvků moje polička 03. ledna 2019 21:06

Mňo takže když sem po velkejch štrapácích zvládla první řadu a přišla na to, jak přeplíst druhou řadu hladce, tak mi poslední 3 oka ujely a mohla sem to celý rozpárat..achjo. Na druhej pokus sem vzala ty kruhový jehlic, panč s klasickejma mi to nešlo, no ale tak od půlky už to pletení bylo děsně namáhavý..pokračování až se zkompenzuju. A obdivuju vás, pletařky, zas o něco víc..

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 12:25

Ounz Vydrž! Je to fakt o praxi. Mám kamarádku, co začínala s pletením, začátky byly těžké a i teď má stále respekt, ale úplně vidím, jak se zlepšuje. Ze začátku každé oko jiné (normálka, prostě žádný učený z nebe nespadl), měly jsme spoustu zoufalých chatů "jak opravit uteklý oko" a tak, ale s praxí to začíná být uhlazenější a pěknější, nehod je míň a míň...  Dej si šanci. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 12:33

A mimochodem, já mám teď pikantní historku. Mívám rozpletený dvě věci - jednu na doma, kde se můžu soustředit, takže si můžu vymýšlet ptákoviny, a druhou na cesty a ta musí být jednoduchá, ať tam nic moc neřeším a ruce jen jedou. Momentálně mám na doma Dreambird a na cesty takové jednoduché triko. No tak s tím jednoduchým trikem jsem došla do stavu, že jsem si řekla, že přece nezaškodí nějaký maličký vzor na prsou, maličká ozdobička. Problém je v tom, že jsem ten vzor vzala z jiného svetru, tak to chtělo trochu přizpůsobit, takže před pár dny jsem večer doma místo Dreambirdu vytáhla to triko na cesty... A teda následuje horor.  Vzor na prsou jsem třikrát přeplétala, než to bylo ono (i tak jsem tam nechala jednu malou chybičku, že počtvrtý už to nepletu). Myslela jsem, že tím to skončilo, že dopletu normálně raglánem podle návodu, klídek, ale pak na to kouknu a říkám si, že jak je tam teď ten vzor na prsou, tak mi k tomu ten raglán bude připadat divný. No tak jsem si nadávala a začala hledat nějaký návod, ze kterého bych mohla adoptovat ujímání na průramky a tvarování rukávů takovým tím klasickým způsobem. Fajn, našla jsem, upletla průramky, dopletla záda, dopletla předek... a koukám, že je to celý nějaký moc vykrojený a že mi ta pletenina asi tělo nepokryje dostatečně. Tak jsem poprosila doma asistenty, ať mi to pomůžou vyzkoušet ještě nesešitý - no tak se to potvrdilo. Doháje, co to bylo za blbej návod?!?!? No tak hledám jinej, pářu zadek, ujmu vzadu na průramky podle nového návodu, přepletu zadek, přepletu předek - a ono to nesedí. Na ramenou mám vepředu jiný počet očí jak vzadu. Ale o moc, asi tak o půlku! No doháje. Tak nad tím sedím a říkám si, kde zase soudruzi udělali chybu. No soudruh jsem samozřejmě já! Jsem na předku nepředělala to ujímání na průramky (něco mě vyrušilo při párání a když jsem se k tomu vrátila, tak jsem ten nedopáraný předek prostě navlíkla zpátky na jehlice a pletla na těch nepředělaných průramcích). No když jsem to včera v půl dvanáctý v noci po dopletení celého předku zjistila, myslela jsem, že mě klepne.  A to všechno jen z toho, že jsem chtěla jen takovou maličkou ozdobičku na tom jednoduchým triku. Dneska večer teda pářu předek až k průramkům... Mám, co jsem chtěla, o zábavu postaráno. Nemám si vymýšlet ptákoviny a "vylepšovat" jednoduchý projekt.

Offline Ounz
Avatar
19845 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 13:12

Panenka díky! 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 14:26

Panenka 

Já už bych to bývala zahodila! Příště radši něco vyšít, ne?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. ledna 2019 15:57

dynda No  byly doby, kdy bych to nevydýchala. Ale od tý doby, co čas strávený pletením nepočítám a párání beru jako součást procesu, je to se mnou lepší. A taky jsem se naučila jít od toho v té chvíli, kdy to přeroste určitou mez. Dneska mi to právě už přijde jako "dobrá historka z natáčení", včera v těch půl dvanácté jsem ale zlehka vybublala. Naštěstí jsem moudře odkráčela spát. Vyšívat taky umím, ale už jsem dlouho nevyšívala. Naposled děckám obrazy do pokoje... To bych si taky mohla najít nějaký vyšívací projekt, máš recht. Ale kdy všecky ty projekty budu realizovat, to mi povězte...