Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 10:29

rozarka Já s vlnou problémy s elektrizováním vlasů nemám. S kašmírem teda nemám žádnou zkušenost - pro úplnost reportu...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 11:14

Panenka jj, taky většinou neelektrizuju

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 11:20

rozarka Na mne elektrizuje všetko (je to dosť otravné) ale kašmír a merino nie. Mám 2 kašmírové čiapky a ani jedna neelektrizuje. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 11:22

paktofonika mně čepice taky nic nedělá...ale ten svetr plus ta černá kočka, to fakt odletujou jiskry

Offline Kokoska
Avatar
28372 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 11:39

Potrefenáhusa Mně kašmírový svetr při svlékání praská statickou elektřinou jedna radost, vlněný to nedělá.

Offline rozarka
Avatar
3983 příspěvků moje polička 05. prosince 2018 14:29

Moc vám všem děkuju, kolem mě pořád srší jiskry,tak bych to ráda minimalizovala. A jak se tu dáváte hromadně do pletení,láká mě uplést si baret 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. prosince 2018 18:04

Upleteno o víkendu:

Dopleteno před časem:

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 09:39

Tak pletu ten Dreambird...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 09:51

Panenka vypadá to zajímavě, jsem zvědavá!!!

Já teď nemám vůbec čas a strašně mě to štve, asi si budu muset koupit nějakou pořádně drahou vlnu, aby mě to motivovalo. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 10:13

Potrefenáhusa On je hrozně zajímavý... člověk je stále zvědavý, co mu to klubko pošle za barvy a jak se vybarví další pero. Už jsem takhle u toho pletení dvakrát skejsla o hodně dýl do noci, než jsem měla v plánu.  A taky furt vylepšuju styl - jednak jsem se byla nucená naučit German short rows (ono to teda není nijak složitý, ale člověk si ze začátku říká, že to přece dá s tím, co zná... pak zjistí, že to nevypadá sice až tak blbě, ale možná by to mohlo vypadat líp, kdyby nebyl líný a něco nového se naučil...  tak jsem teda nastudovala) a druhak mě derou tam vespod ty nitě tažené mezi pery. Tak přemýšlím, jestli to přestřihnout a "zapošít" nebo vymyslet nějaký způsob, jak to tahnout líp.

Jinak já využívám čas teď - udělali jsme si takové spíš povalovací a filmové svátky letos, tak u toho se plete dobře. Jak začne zas normální provoz, tak to tak slavné nebude.

Drahá vlna... a nebo nějaký děsně skvělý projekt, do kterého se člověk nadchne. A nebo obojí...

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 11:25

Panenka wow, tak to som zvedavá!!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 11:38

Jarní šálka právě dokončená ...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 12:30

Práve pletiem pruhovaný kardigan a dosť nemilo ma prekvapilo, že každá z tých troch farieb rovnakej priadze (YarnArt Shetland Chunky, vlna+akryl 50/50) je inak hrubá a na omak trochu iná, jemnejšia alebo drsnejšia. Grrr... no už túto značku radšej nekúpim.

A ešte dotaz - aké máte skúsenosti so značkou Drops? Lákajú ma hlavne tie zmesi s alpakou. Nie som teda žiadny profík, takže sa mi do ničoho drahšieho asi zatiaľ investovať nechce.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 16:57

Wanda von Dunajew já dobrou, ty alpaky jsem teda ještě neměla, ale pletu z toho ráda, pokud se člověk nechce plácnout přes kapsu ještě něčím onačejším, tak jsou to podle mě dostupný vlny za dobrý peníze. Já kupuju na ganella.cz a tam jsou teď do konce roku ty alpacy s 30% slevou, hergot, že bych taky ještě zejtra nakoupila? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:07

Panenka pletení s výzvou mám nejradši, je to celý takový zábavnější. 

Já bych si teď ráda upletla ještě jeden aranskej svetr, už jsem jeden rozepínací pletla a bylo to hezký pletení, teď bych ráda přes hlavu. 

něco v tomhle duchu, chci vepředu ten keltskej copánek 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:35

Potrefenáhusa Vďaka za reakciu, asi do toho pôjdem. Práve na tom ganella.cz som ich pred pár dňami objavila... 30% zľava sa šikne, len toľko pekných farieb... klasika, neviem sa rozhodnúť  Mám zatiaľ vybranú Drops Andes vo farbe vres, tak som zvedavá, hlavne aby konkrétna šarže čo najviac zodpovedala fotke. 

Keltský sveter vyzerá krásne, budem musieť pocvičiť copánky (teóriu zvládam, ale v praxi teda nič moc ehm )

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33764 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 17:56

Wanda von Dunajew já mám rada ty barvy Mix, jsou takový malilinko žíhaný 

Offline Candance
Avatar
5353 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 21:13

Potrefenáhusa ja bych se chtela vrhnout do neceho podobneho s rolakem

Offline marus
Avatar
3 příspěvků moje polička 30. prosince 2018 23:22

Hezký den. Ráda bych se zeptala, třeba nědo bude vědět, nemáte někdo zkušenost s ve vodě rozpustnou fólií na vyšívání, která se používá na přenášení vzoru? Na internetu je poměrně hodně fólií pro vyšívání na stroji, ale nevím, jestli by se na tom udržela fixa. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 31. prosince 2018 09:13

slniecko Já taky. Pak se pokusím vyfotit. Zatím jsem v sedmém peru.

Dalia Šálka je vskutku jarní těmi barvami, kdopak ji bude nosit?

Wanda von Dunajew Z přízí Drops pletu pravidelně, jeden čas jsem vlastně nekupovala nic jiného, teď se občas plácnu přes kapsu, když na nějaký projekt potřebuju specifickou přízi (třeba na ten Dreambird jsem prostě sehnala to, z čeho paní pletla mou vysněnou barevnou kombinaci), ale základ všeho, co pletu, bývá z přízí Drops. Nevím, kde bydlíš, ale píšeš slovensky, tak doporučím obchod https://eshop.zienkadomaca.sk/ - ta paní je neskutečná. Jednak všecko má (a co nemá, to objedná a dodá), druhak to, co má skladem, mám za tři dny v ČR na Zásilkovně. Fakt. Poslední objednávku jsem zadávala v úterý 18.12., v pátek 21.12. byla k vyzvednutí (že jsem to v ten pátek nestihla vyzvednout, to není její chyba...). Plus ty akce na příze taky má... často i dýl než je ofiko Drops akce. A je hrozně milá, mám ji ráda.

Potrefenáhusa Ten svetr vypadá pěkně - a taky jako pěkná výzva.  Jestli do toho půjdeš, tak se pak pochlub.