Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 11:57

Potrefenáhusa to počítadlo asi nutně potřebuju :-). Jo, právě proto mě to láká. Co jsem při těch mých dvou příšerách ještě nastoupila do práce, tak než to šití rozložím, tak to můžu pomalu zas uklidit. Hlavně, že jsem z první výplaty musela mít overlock...Úplně si představuju to klubičko a jehlice jen v nějakém košíčku a taky je to neporovnatelně tišší...

Jinak doporučení na nějakou knihu o pletení? Nebo se to dá zvládnout s youtube a spol.?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 12:02

Pherenike já myslim, že to neni zas tak nutný, já pletu podle návodů na ravelry a když nevím, najdu si to na youtube, upřímně, vůbec nechápu, jak může někdo plést bez návodu, ať už jakýkoliv svetry nebo složitější vzory, na to člověk musí bejt už hodně vypletenej nebo připravenej na improvizaci.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 16:02

Potrefenáhusa Tolik věcí jsem nikdy neměla, na co je třeba měřič na jehlice? Je vidět, že jsem na to 20 let nesáhla :D

Můj včerejší test (Ta vlna je v reálu modrá! ):

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 16:09

Kokoska no když jich máš v taštičce miliardu a nejsou na nich napsaný velikosti (na obyč krátkejch ponožkovejch většinou nebejvaj)

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 16:11

Potrefenáhusa aha :) ponožky jsem teda nikdy ani nezkoušela. Na kruhových to číslo vlastně asi taky nebývá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 16:19

Kokoska někdy jo, na tom lanku, ale jen na některejch značkách

já na klasickejch dlouhejch vůbec nepletu, i ty větší věci, co se otáčí, jen na kruhových

já mám některý tloušťky i po těch čtvrtkách a tam ani není od oka poznat, jestli ta sada je složená ze stejnejch

Offline Miru
Avatar
13865 příspěvků moje polička 16. listopadu 2018 04:32

Inspirace...

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 22. listopadu 2018 22:19

Potrefenáhusa Kolik asi by bylo potřeba téhle vlny na svetr velikosti L? Kilo by mohlo stačit?

https://www.woolandthegang.com/en/products/crazy-sexy-wool?taxon_id=49

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 09:14

Kokoska fakt nemám moc odhad, našla jsem z tý vlny svetr na ravelry a u tohoto se píše, že bylo potřeba 6 klubek = 1200 g, velikost M

tady u toho svetru píše 7.5 klubka = 1500 g

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 10:14

Díky moc, taky jsem někde něco našla, ale spotřeba z toho moc jasná nebyla. Je to teda pěkná pálka i po slevě, nevím, jestli je to zrovna "projekt" pro mě - co když mě to přestane bavit, že jo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 10:27

Kokoska mne to hlavně přijde nenositelny, takhle tlusty

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 10:30

Potrefenáhusa pod kabát určitě ne, spíš by se to hodilo na jaro nebo podzim samostatně. Zatím to asi nechám být a budu cvičit na akrylu :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 10:54

Kokoska nebo kouknout, co má ganella.cz na něco z dropsu maj teď 30% slevy

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 23. listopadu 2018 11:10

Potrefenáhusa Dík za tip, kouknu

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 21:53

prosím, potřebovala bych si upůlést čepici z tlusté vlny. Nemáte někdo tip na nějaký návod?? Ideálně zadarmo někde na webu. Musím si vyzkoušet, jestli jsem nezapomněla plést..

Prostě něco podobného. nevíte o něčem??

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:30
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:32

Dadoo nebo v češtině na stránkách dropsu, filtr podle síly příze

https://www.garnstudio.com/search.php?action=search&w=&c=0&mt=0&t=0&k=275&yg=5&y=0&col=0&df=0&lang=cz

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:35

Potrefenáhusa Diiiiky!  já už se tam fakt přihlásím, tedy pokud už jsem se tam nepřihlásila.

Našla jsem si tam před časem návod n takovou vestu pro vnučku, ale nikdy jem se nedokopala k tomu, abych si přeložila návod. příšerně se mi do toho nechce, strašně mě to nebaví. Tak mé pletení zase usnulo.

tenhle víkend jsem byla ve Varech a viděla tolik nádherných čepic za naprosto nehorázné ceny, že jsem se rozhodla, že si čepici prostě upletu sama.

Ta druhá se mi líbí!

ještě k tomu nějakou tu přízi sehnat, jehlice, čas.. a půl je hotovo.  Děkuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 22:41

Dadoo hele, na tom ravelry jsou desetitisíce návodů, placený, free, můžeš filtrovat úplně podle libosti, dělat si různý knihovny, koukat na projekty lidí, co to upletli...

a ty zkratky jsou easy, jednak se dá najít najít pak dobře na youtube tutorial nebo vyhledat slovníček. Já ty zkratky neumim ani česky, takže je mi to jedno, jestli to hledám anglicky nebo česky, a ta angličtina má právě výhodu v tom, že si to člověk najde snadno na tom youtubu, kde to vidí nározně. 

U tý čepice nic nebude - knit - hladce, purl -obrace, na copánky nákres a pak max nějaký ujímání, který ti rychle dojde. 

nebo ten Drops, tam jsou návody v češtině (jdou teda vyhledat i na ravelry), ale popravdě, je to fakt jen o zvyku, ne o angličtině nebo češtině

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. listopadu 2018 23:00

Potrefenáhusa Už jsem našla čepici!
Jdu objednávat přízi! Díííííky!