Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 12. listopadu 2018 12:32

Potrefenáhusa to vydadá efektně, ale to už bych nezvládla.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 09:42

Kokoska , EJK : Jo, tohle musím taky znovu objevit. Maminka mi tím vzorem upletla růžový svetr do školy a tak se mi líbil, že jsem si ho tak šetřila a hýčkala, že jsem ho skoro neunosila, než jsem z něj vyrostla.

Potrefenáhusa : wow! Ten svetr je fakt nádherný!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:02

Kokoska já se na to taky teprve chystám, ale myslim, že podle návodu, když se do toho člověk pustí, jde uplést prakticky všechno. Ono zas v tom pletení je to víceméně furt jen hladce obrace. Mne se ještě nestalo asi, že bych podle toho návodu (případně plus videotutoriálu) něco neupletla. Spíš mě něco přestane bavit a odložím.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:05

Panenka že jo...a já ho ještě na insta nebo kde viděla v takových hrozně hezkých barvách, typu přírodně béžová a olivově zelená, cca jako je ten první šál, to by se mi líbilo.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:06

a stěžuju si, nemám teď na pletení skoro vůbec čas ani morál a zima už se přiblížila

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:23

Potrefenáhusa Postup bych asi zvládla, ale už nemám tu zručnost a určitě by to nevypadalo hezky. Snažím se teď uplést delší svetr z mohéru, jen 3 hladce-3 obrace a prostě vidím, že pletu nestejnoměrně, občas mám někde větší oko a tak. Taky bych s tím občas švihla, ale zatím vytrvávám. Ovšem jaký bude celkový výsledek, je ve hvězdách. Jenže věčně se u TV žehlit nedá a ty dlouhé zimní večery před námi... takže jsem včera ještě koupila tlustší tmavě zelenou vlnu na další svetr  Jen teda akryl, nějak se mi nechtělo investovat do skutečné vlny na hokuspokus s křížením ok do copánku.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:26

Potrefenáhusa Tak ono výběr barev a vlny obecně je klíčový, že...

Já taky nemám čas... Mám rozpleteno, rozešito a s tím dokončováním to teď moc nevidím... Ale možná budu mít nějaký čas tak za 14dní, tak doufám, že aspoň ty kalhoty došiju. Pletení se teda dá vzít tu na deset minut, tam na pět minut, ale pak to moc nepřibývá no.

A jinak mám nakoupené vlny asi tak na tři či čtyři projekty (radši nechci vědět přesně) a furt surfuju a furt bych kupovala něco dalšího... Hrůza.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:28

Kokoska Hele, nezoufej a hlavně neházej flintu do žita. To chce hlavně prax, což za dlouhých zimních večerů získáš a za chvilku bude jedno očko jako druhé.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:31

Kokoska a ono pak to namočení a blokování po dopletení taky udělá docela divy

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 11:32

a zima je na pletení nej, ono taky když je vedro a člověk si na sebe ještě položí ten rozpletenej svetr...

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 13:05

Co byste doporučily na trénink začátekčníkovi v pletení, co už má za sebou nějakou tu šálu hladce obrace. Co dál? Na svetr to ještě není. Šálu s nějakým složitějším vzorem? Ponožky? Nebo ty už jsou moc vysokej level? :-)

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 18:17

Panenka Potrefenáhusa kdysi jsem pletla strašně moc, i dírkové vzory a všelicos. Ale jako šití, i to pletení jsem snad 20 let nechala odležet a je to znát. Tak uvidíme.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 18:43

Pherenike ponožky jsou strasne easy a budeš za machra! Jinak cokoli, čepice, rukavice (palcaky nebo jen navleky, ale na prstech nic není)

Online continuity
Avatar
33783 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 23:13

Potrefenáhusa to je nadhera. Ja se do toho asi znova pustim. 

Offline Kokoska
Avatar
28381 příspěvků moje polička 13. listopadu 2018 23:34

Tak tady večer šmodrchám nitě, brioche si celkem pamatuju a ten vzorek, který jsem zapomněla, mi vychází na 4 řady brioche a pak jednu hladce a druhou zpátky obrace a zase 4 brioche atd. Já snad fakt znovu začnu s pletením :)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 08:41

Kokoska Super! 

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 11:04

Potrefenáhusa aha, takže příští cíl asi ponožky :-). Ale včera jsem se pustila dle youtube do copánkového vzoru a myslím, že mám o zábavu zas vystaráno...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 11:06

Pherenike na ty copánky doporučuju takový ty speciální jehlice, myslim jsem je koupila u stoklasy a fakt mi to dost ulehčilo práci, dobře se to na tom odkládá a překládá

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 11:13

Potrefenáhusa ok, zkusím. Ajaj, to zas bude udělátek. Jak mi ty koníčky chodí ve vlnách tak mám doma milion věcí: na šperky z korálků, pak mě chytlo šití, teď zas tohle....abych si na to už pořídila sklad  :-). Zatím teda copánky vůbec nevypadaj jako copánky.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33773 příspěvků moje polička 14. listopadu 2018 11:18

Pherenike klasika, no :-))))) ale přišlo mi to fakt lepší než se tam mordovat s dlouhou jehlicí

 copánky jsou jednoduchý, jde jen o to to pochopit, jak to funguje, jen se to kříží tam a zpátky...

jinak dobrý jsou ještě počítadla řad, označovače, a to pevný i rozepínací, k pletení i různý velikosti háčků, silná jehla s tupou špičkou, měřič na jehlice..........

ale přes to všechno je to asi nejpřenosnější koníček s malým bincem, kterej se dá provozovat prakticky všude