Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 07:09

DruI Taky dobré... Tak ať to tentokrát dopadne!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 07:16

Panenka ta vlna je úplně parádní, ve skutečnosti je malinko víc došedozeleny. Snad to stihnu, ale je to výkon, už jsem pletla i vestoje se spicim ditetem v nositku 

vlna je francouzská de rerum natura Ulysse a je úplně úžasná

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 07:43

Potrefenáhusa Z De Rerum Natura jsem zatím nepletla, ale četla/slyšela jsem na to samou chválu... Mám od nich vyhlídnutý len na letní triko... Antigone se jmenuje, myslím. Mají krásné barvy. Ze lnu jako materiálu jsem ještě nepletla, na test lněného pletení jsem si koupila Katia Lino, je přece jen trochu levnější. A když to aspoň trochu vyjde, do Antigony jdu výhledově určitě. Asi to dneska nahodím - mám na jehlicích jen dvě trika, tak třetí se snese. Nějak jsem přešla na pletení víc projektů. Mívala jsem rozpletený jeden domácí a jeden cestovní, ale teď mám jeden cestovní, jeden soustředicí, jeden ke callům, jeden k telce a občas ještě něco navíc.

A jak to pletení vestoje s živým nákladem šlo? Asi to moc pohodlné nebylo, což? Hned jsem si vybavila toto toto udělátko, to by asi trochu pomohlo? Jen jsem to nenašla nikde u nás ke koupi... Držím palce, ať to stihneš!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 10. ledna 2021 13:33

Vzdorná petrolejová bavlna konečně pokořena.Foceno trochu šejdrem, aby bylo vidět zdobení na boku...

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:30

Panenka to je moc hezký nápad s tím zdobením na boku. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:32

Mě chybi klubíčko na svetr, na který jsem vlnu už jednou dokupovala

To je to moje punkové pletení, spíš to ale mívám opačné, že mi zbyde. Takže teď můžu objednat klubko za stovku a další stovku pošta nebo si nechat svetr na příští rok. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:44

continuity to se dela jinak, objednas tak za dva tisice

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 08:49

Potrefenáhusa no to mě už taky napadlo, ale já teď moc nepletu a hlavně to nemám kde skladovat. Dala jsem si závazek, že spletu to, co mám po skříních. Takže doufám, že se udržím. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:07

continuity tak tím pádem najít něco vhodného ve skříni. Který konec svetru chybí?

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:09

eM kombinovat s jinou přízí to nejdu, uz má vyplétaná sedlo. To radši obětuji ty peníze. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:25

continuity no já te chtěla jen ponoukat k ještě pankovějšímu pletení

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 13:27

eM jaj, to já mám punkové postupy a hlavně přístup k navodum, výsledky jsou uz dost bezne.  

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 15:48

continuity Ono to bylo v návodu,  to není můj nápad... Ale byl to jeden z faktorů, proč jsem ten návod zkusila plést. 

Jinak já teď pletu dost a i tak mám stále větší zásoby vln, než by bylo vhodné. Což samozřejmě neznamená,  že bych nepotřebovala furt něco málo dokoupit. Což se samozřejmě řeší, jak píše Potrefenáhusa . A tudlevá mi nevyšla vlna o osm ok! No párala jsem uzavření a jednu řadu, pak znovu uzavřela a už to vyšlo - takže řešení celkem snadné. Ale... osm ok... to na to člověk jen nevěřícně zírá a říká si, že to snad není možný. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 16:04

Panenka 8 ok je mazec, to bych mozná uzavřela na pankáče.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:38

continuity Co myslíš tím uzavřením na pankáče? Můžeš nějak přiblížit? Já úplně prvně zkusila ten zbytek ok uzavřít jinou barvou (smetanovou, bylo to u Plumose trika z té světle zelenkavo-modré barvy), asi by to šlo nechat, ale neunesla jsem to psychicky, můj perfekcionista mě zas převálcoval.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 19:57

Panenka no presne takto. Nasila bych k tomu ten stitek Homemade a bylo by

Ale celý patent smetanový vypadá jak blbý úmysl, na to nemám.  

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 20:59

Jak chodím málo, tak jsem zase s reakcemi o dva týdny pozadu, ale

Dadoo - díky za odpověď s korálky. Představovala jsem si to tak, ale nebyla jsem si jistá. Ona snad už dcera i zapomněla, že se před časem shlédla v nějakém šedém svetru s perličkami - připomínat nebudu, to jen kdyby náhodou.

Panenka Jo ahááá! Vplétání korálků do pleteniny se řeší sofistikovaněji, než jsem si myslela. Já jsem právě kdysi dělala pár korálkových háčkovaných náhrdelníků, jako jsou třeba tyhle a tam se to řeší tím, že se předem všechny ty korálky navlečou na háčkovací nit a pak se to postupně připojuje. Pletení jsem si představovala podobně a říkala jsem si, že to musí být hrozný opruz, pořád po přízi posouvat tak hrozného hada přednavlečených korálků. A návleky na ruce máš moc pěkné - s tím připleteným palcem to určitě i mnohem líp sedí, než v původním návrhu.

Potrefenáhusa Teda, držím palce! Je to moc krásná barva i svetřík. Já to nikdy nestihla dokončit včas, dokud dcera rostla. Ať to klapne! Ulysse musí být hrozně fajn. Já na něj vždycky po naskladnění koukám u Vlněnek a po chvíli to ochromeně zavírám, protože si nemůžu vybrat, která barva se mi líbí nejvíc. Všechny.

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:05

Co se týče ukončování, kde nevyjde vlna o fous - nedávno jsem to zažila se Sonrae, ale nevyšlo to asi o třetinu poslední řady. Zkracování nepřicházelo v úvahu, už takhle je kratší, než bych ráda, tak jsem hbitě zapošívala všechny v rubu trčící konečky z přidávání dalšího klubka, ty zbývající konečky odstřihovala a těmi fousky doplétala konec. Bylo to tip ťop. A teď je už pár týdnů dopletený a já se ho pořád bojím dát vyprat a vyblokovat. Pozdě mě dohnala nervozita z kombinace tmavě modrého základu a smetanového výpletu. Jestli se mi do té světlé zapustí barevné tělo, tak mě šlehne.

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:29

Potrefenáhusa Minisvetr má úplně skvělou barvu. Je to odstín Cypres? 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 21:43

continuity Aha, ok, tak to mě těší,  že snad trochu toho pankáče v sobě mám , byť byl vzápětí umlácen perfekcionistou. Ten celý rantl v jiné barvě mě taky napadl, ale hnědý (hnědou byl výplet; smetanovou jen na těch osm ok jsem zkoušela použít jako nejmíň nápadnou, protože z dostupných byla barevně nejbližší k základu), jenže přesně... když nejsou ty rantly hnědé i na rukávech (což o to, to by se dalo celkem snadno předělat) a u výstřihu (a to už by byl imho dost opruz předělat - pletlo se shora dolů), tak by to vypadalo imho blbě. 

Triss Jo, to si myslím,  že se taky dělá,  s tím přednavlečením, ale to mi přijde hrozně nepraktické. Vyzkoušeno to ovšem nemám. Chystám se zkusit ten postup s tím háčkem. Jinak ten náhrdelník vypadá krásně! Ale asi bych neměla odvahu to zkusit vyrobit, myslela bych takhle od pohledu, že to musí být složité...

Sonrae jsi pletla do KALu Vlněných sester? Jinak teda obdivuji trpělivost s odstřžiky. Ale hlavně když to funguje. Jinak proč by se měla barva zapustit do té světlé? Má ta tvá použitá vlna nějaké ohlasy, že pouští barvu? Protože mě nikdy nenapadlo se tímhle zabývat... To je přece z velké části princip vyplétání, že se kombinuje světlá s tmavou barvou...