Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 21:28

Jinak díky za tipy tady, neměla jsem před Vánoci už absolutně kapacitu to řešit, slepě jsem se spolehla na tip z fóra, takže Ježíšek mi na moje doporučení přinesl ten Brother BN27 ... tak jsem na něj zvědavá :)

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 22:47

MP Meri Tak ať ti dobře slouží!

Brioso Myslím, že v dané cenové kategorii to snad ani líp vybrat nešlo.

Panenka To je krásný vyplétaný svetr! Sympatická barevná kombinace, bude vypadat dobře ke všemu.

Dadoo Páni, ty valíš! To je pěkný dětský set - zajímá mě, jak jsou našité ty korálky. Máš je jednotlivě a uzlík nebo zapošití po každém z nich, nebo je tam v rubu přetažená nitka? Nevím, jak bych to řešila, kdybych něco takového zkoušela, aby to neztrácelo pružnost, tak se ptám.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 23:04

Triss děkuju. Na svetru, jak jsou korálky daleko od sebe, jsou prisite jednotlivé, každý zvlášť. Na čepici, jak jsou husteji, jsou prisite jednou nití dokola. Pletenína jsem ale přitom natahovala, aby se to nestahovalo. Jehlu jsem se snažila vypíchnout vždycky do středu vlákna, aby to bylo trochu schované.

Az si to vyzkouší, kdyby to někde ruplo, hned to opravím

Ja právě dokončila první ponozku ze 12, které mě teď čekají.

Jen doufám, že si s ní Růža v nestrezenem okamžiku nepohraje. Dost se li líbila

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 07:48

Triss Dadoo Korálky se dají umisťovat i v procesu pletení... Zatím nemám vyzkoušeno, musím se k tomu korálkovanému výstřihu nějak proplést na dvojkách jehlicích ,  což mi poněkud trvá (navíc nudným hladkým žerzejem). Ale dělá se to tak, že si koupíš maličký háček,  co projde dírkou tvého korálku, a když dojdeš při pletení na místo, kde umisťuješ korálek, nabereš korálek na háček, pak háčkem s korálkem vezmeš z levé jehlice oko, přetáhneš z háčku korálek na oko, oko dáš zpět na levou jehlici a upleteš ho. 

Triss Díky, v univerzálnost v rámci mé barevné palety právě doufám.

Dadoo Super, tyhle sedí pěkně!

Já dokončila své ponožky nahozené před 14ti dny a moc se mi líbí.  I sedí líp než ty první - jsou pletené na menším počtu ok. Teď,  když jsem vyzkoušela tyto, tak mi ty předchozí přijdou příliš volné. Možná ty předchozí výhledově předělám...

Offline Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 08:10

Panenka To jsou krásné ponožky!  Z jaké příze jsou pletené ?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 08:20

Mrs.Robinson Díky! Jsou pletené z příze Drops Nord odstín 18 Goldenrod. Ponožky se jmenují Thriambus.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 09:08

Panenka ty jsou nádherný! kk té pletařske angličtině se musím ještě propracovat. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 09:30

Dadoo Dík! Pletařská angličtina určitě stojí za to. Chápu,  že pro lidi tímto jazykem nepolíbené je to těžké. Ale je to velice úzký záběr, slovíček k naučení není až tak moc a hlavně se učíš to, co potřebuješ (a hned to i prakticky uděláš), není to žádná teorie. Na Dropsích stránkách mají mnoho videí k technikám pletení od úplných začátků až po složitější věci a pokud se dobře pamatuji, tak u toho většinou ani snad nemluví, ale prostě tam ukážou,  jak se dané "slovíčko" plete. Zkus něco jednoduchého podle anglického návodu a "překládej" si to těmi videy, to by mělo být imho celkem schůdné. I když chápu,  že je to velký krok ven z komfortní zóny...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 09:59

Panenka což o to, já bych angličtinou políbená i byla, ale ne tou pletařskou. A mám strašný odpor (zatím) se tím zabývat. Ale jednou to přijde.

Před lety jsem běžné pletla podle německých návodu. Dneska si to už tedy moc nepamatuji, ale až to bude nutné, osvěžím si to.

A ta anglina přijde na řadu hned, jak objevím něco, co prostě budu muset bezpodmínečně uplest

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 12:46
Reakce na Dadoo:

A ta anglina přijde na řadu hned, jak objevím něco, co prostě budu muset bezpodmínečně uplest

​Jo, to bude ten impuls.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 13:18

Dadoo tak ono je to podle mě jedno, jak moc je člověk polibenej, protože ty výrazy a zkratky asi umí málokdo 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 13:28

Potrefenáhusa no vždyť přesně to i píšu. A proto se mi do toho tak nechce.

A ani mi to nepřeloží dcery, protože ty o pletení neví už vůbec nic, natož nějaké výrazy ať v češtině nebo angline.

Offline SunEclipse
Avatar
3106 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 14:50
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. prosince 2020 15:15

SunEclipse poklade , jsi zlata, já ty slovníky někde i  mám, ale NECHCE SE Mi tím zabývat. Dokud to není nezbytné nutné. .

Musím počkat na nějaký super model, pak nebude zbyti a půjde mi to samo. Určitě.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:17

Extra jednoduchý a rychlý projekt, zamýšlela jsem tím dorazit zbytky vlny ze svetru a pravděpodobně někoho výhledově podarovat, ale asi budu sobec a nechám si je.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 19:42

Panenka ty jsou super. Jednoduchý říkáš? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 20:37

Panenka nech si je, jsou krásný

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 20:40

Já pletu rychlosti 3 rady za tyden minisvetr a měla bych zrychlit, protože dite roste dost kosmickou rychlosti

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 22:03

continuity Jj. cosy-knitted-hand-wrist-warmers. Rychle to odsýpá - je to malé a silnější vlna (na mé poměry). A je to jen střídání hladce a obrace. Palec jsem si teda přidělala sama - návod tam udělá na palec jen díru...

Potrefenáhusa Malý děti se nezdají, ale děsně rychle rostou... Měla jsem pár šitých projektů pro své děti, co jsem poněkud nestihla včas dokončit, to musím přiznat. Jinak svetřík má krásnou barvu! Snad ho ratolest ještě unosí.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. prosince 2020 22:12

PanenkaNo, moje maminka uklízela ve skříni a našla tam zastrčenou látku nastříhanou na dětské kalhoty. Prý mi je chtěla ušít, když mi byly tři, tak mi je teď předala, ať je sešiju pro dceru. Doufám, že tu nepočkají na moje vnoučata ;o)