Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:45

Myrtila 
Ty klubka totiž je třeba přemotat do přaden, vyprat,usušit a zas přemotat do zpátky do klubek. Asi bych opravdu zkusila tu variantu s vysavačem a pletením venku.

Offline Myrtila
Avatar
2971 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:48

kocoureksuggy No, tohohle jsem se bala, uz kdyz jsem si ta klubka brala domu :-D Pamatuju si, ze jsme na tohle premotavani meli takove nastroje, vypadalo to jako mlynek na mak, ale motala se tim klubicka, jeden byl i na elektrinu, ale kdo vi, kde je jim konec. 

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:54

Myrtila 

My jen ruce a opěrák křesla! To přemotávání mi vždycky přišlo nekonečné!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:57
Reakce na Myrtila:

Potrefenáhusa Ja vim, ale to premotani, to by byl fakt ocistec. 

to můžu potvrdit...

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:07

Myrtila A ta klubka jsou kupovaná v klubku, takže klubíčko je nadýchané a po stlačení pruží, nebo byla motaná doma, takže jsou pevná a skoro nejdou stlačit?

Kdysi jsem vlněnou přízi prala v pračce, nebyl to problém, ale prala jsem je v povlacích na polštáře (v každém povlaku jen několik kusů) a většina byla ta kupovaná nadýchaná klubka nebo přadena a jen několik malých doma motaných. Sušila jsem je u vlažného topení.

Sanytol nebo jeho dm obdobu jsem používala na merino a kašmír a nevadilo to.

Asi bych to na Tvém místě zkusila 2 způsoby - pár klubech bych nechala venku na vzduchu vymrazit, třeba by to stačilo, a pár bych vyprala se Sanytolem. Jestli to zkušíš, napiš, jak to dopadlo.

Online slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:39

To premotávanie som robievala vždy mojej babi...strašne ma to bavilo...nejaké trpezlivé nudiace sa dieťa v okolí by sa nenašlo?

Offline Myrtila
Avatar
2971 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:42

Emi Je to mix vseho vyjmenovaneho. Tri pradena, par tech praden premotanych doma do klubek (ale na tom premotavacim nastroji, takze maji uprostred otvor, ovsem zadnou civku), jedno normalni domaci kulaté klubko, zbytek tak napul nadychana klubka (to jsou ty chlupate prize) a pevna klubka s civkou z vyroby (ty hladke prize podobne bavlnenym). 
Cim dele o tom premyslim, tim vic je mi jasny, ze prani se pokusim vyhnout. Kazdopadne rada slysim, ze sanytol by mely zvladnout. Kdyz uz bych se do prani pustila, pouzila bych tu dezinfekci, at je to pak co nejcistsi. 

Offline Myrtila
Avatar
2971 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:43

slniecko Dite ne, leda manzel, ale i kdyz vydrzi hodne, s tímhle by me teda hnal!

Offline alienka
Avatar
17 příspěvků moje polička 19. dubna 2020 12:20

Ahoj, robil niekto háčkované chobotničky pre novorodeniatka, potrebujem poradiť akú priadzu kúpiť a množstvo. Viem že má byť zo 100 % bavlny, ale prípadne konkrétna osvedčená značka by mi pomohla...

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 23. dubna 2020 19:17

Panenka to je imho nejlepší typ roušek, taky šiju podle toho vzoru.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 07:00

Tak Betty Já teď zkusila ještě toto prý to je lepší pro lidi s brýlemi,  že se jim tolik nemlží. Jinak už to nepočítám,  kolik jich bylo, ale zdaleka ne tolik jak čtu po internetu že jsou ženské (i tady) schopné šít. Mně to prostě  nebaví... Ušiju, co je potřeba pro mé okolí,  ale tím to končí. 

A vrátila jsem se trochu k pletení..., to mě baví.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33707 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 07:02

Panenka Wow, ta červená vesta je hodně efektní 

ja vůbec teď plést nemuzu, trápí mě pravej karpál

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 07:12

Potrefenáhusa Díky,  ta mě hodně těší,  protože je ze staré vlny - rozpárala jsem svetr, co jsem už nenosila... Jednak jsem teď v té vestě furt a druhak mám radost z podařené recyklace materiálu. 

Karpál tedy nezávidím. Moc toho o tom sice nevím,  ale mám to zafixované jako fujfuj. Tak to ti přeju, ať se ti to dá brzy dohromady!

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 09:47

Panenka Vesta i ponozky jsou moc pekne! A kvuli tomu videu s navodem na rousku jsem zjistila, k cemu je ta divna vec, ktera byla v siticku, ktere jsem pred mnoha lety dostala. Ono je to provlikatko! A ja se cely roky divim, k cemu ta vec je a na provlikani pouzivam sichrhajcku

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 10:40

Friga Čili hezky česky žingle.

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:26

Sweet Potato Tomu provlikatku se rika žingle? To jsem nikdy neslysela :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 11:34

Panenka Ja skoncila s rouskama nekde kkolem 70, na vic jsem nemela kapacity. Hlavne asi mentalni, dost me to ubijelo...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 19:16

Friga Taky se hlásím do klubu "spínací špendlík"... A teda video mě posunulo k použití tenkého háčku, nikoli k prozkoumání šitíčka a hledání udělátka. A jak se tomu říká,  to jsem teda taky nevěděla. 

Solathis Jo, přesně.  Ubíjející, to je pravé slovo... 

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 24. dubna 2020 20:51

Panenka ja o udelatku vim od ty doby, kdy jsem poprve otevrela ono siticko a jako jediny predmet z nej zustalo neidentifikovane. Obcas jsem premyslela, k cemu dany predmet slouzi, ale nikdy jsme na to neprisla  Tak ted to konecne vim

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 02. května 2020 21:52

Usila jsem saty dle strihu Vogue 1239, saty jsem prodlouzila o jeden pricny pruh na sukni. Sila jsem z lnene latky, barva je malinova. Vynechala jsem podsivku, svy jsem sila jako preplatovane, cimz jsem zaroven zacistila svove pridavky.