Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Myrtila
Avatar
2977 příspěvků moje polička 04. května 2020 20:29

Prosperina No, ja bych to chtela zkusit jako okraj detske deky, takze pletene sem-tam (pardon, moc neznam ceskou pletarskou terminologii, ucila jsem se plest podle webu garnstudio, kdyz jeste byl jen v aj, a uz jsem se to nepreucila), a nejvic by se mi to samozrejme libilo, kdyby to bylo uplne dokola, ale zatim moje pokusy o navazani pleteni kolmo ke smeru rad nedopadly moc pekne, tak jeste uvidim, co s tim vymyslim. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. května 2020 22:40

Friga Nádherné ty šaty jsou! Mně se líbí ten stojáček...

Wanda von Dunajew A ty máš snad kurs rychlopletení ne? Já mám za to, jak to valím s tím svetrem, co mám teď  rozpletený... Ale rukávy jsem pletla minimálně týden . Teď teda přeplétám sedlo, protože jsem se v tom cítila moc upnutá. Tak znova na o půl čísla větších jehlicích... Pak ještě buttonband zbývá dodělat. Ale moc se na něj těším,  bude imho krásný.  

Potrefenáhusa Drž se! Absťák úplně chápu a ten balíček musí být hrozné pokušení...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 04. května 2020 23:51

Panenka Ale ona je tá vlna fakt dosť hrubá, rýchlo to pribúda.

V kombinácii s tým, že teraz nemám moc do čoho pichnúť a nemôžem sa pohnúť z baráku (ofiko karanténa po návrate zo zahraničia), tak je to moja jediná činnosť. Takže za posledných 48 hodín mierim na rekord Sedlo je na programe až pri dennom svetle zajtra.

Offline Mrakoplas
Avatar
8803 příspěvků moje polička 05. května 2020 00:59

Wanda von Dunajew tak ten je super! Ak sa este nudis, nechces usit jeden taky na zakazku?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 05. května 2020 01:49

Mrakoplas Môžme sa dohodnúť, ale záleží od dostupnosti materiálu... pošleš mi detaily do SZ?

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 05. května 2020 07:16

Panenka Dekuju!

Wanda von Dunajew pletes neuveritelnou rychlosti! Vypada to moc pekne.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 05. května 2020 08:58

Wanda von Dunajew Tak je fakt, že hrubší vlna obvykle přibývá rychleji a možná pleteš od rána do večera...ale i tak jsi rychlík. Navíc, já zjistila,  že fakt nemůžu plést celé dny. Vyzkoušela jsem to o nějakém víkendu, kdy nikdo nebyl doma. Těšila jsem se, kolik toho upletu, ale nešlo to. Buď to bylo moc jednoduché a nudila jsem se nebo mě složitější sekce mentálně unavily tak, že jsem po delší době začala dělat chyby z nedostatku koncentrace a musela změnit činnost,  než jsem se k pletení vrátila. Takže obdivuju i to, že jsi schopná plést dlouho v kuse. Včerejší pokrok je neuvěřitelný!

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 06. května 2020 01:40

Panenka Ja popri pletení väčšinou čumím na seriály, takže aj tie "nudné" pasáže ocením. Ale je fakt, že takéto nasadenie mi asi dlho nevydrží... ráno ma teda aj dosť ruky boleli, predsa len tie svetre sú makačka.

A práve som zistila, že asi nebudem mať dosť z jednej farby na sveter, čo zrovna pletiem chjo..

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. května 2020 11:20

Wanda von Dunajew Njn, to je ten rozdíl. Já na seriály nekoukám. Ale zas poslední dobou pletu při sáhodlouhých nudných ale povinných telefonických hovorech - a na to si právě ty nudný pasáže schovávám. Jenže jich asi není tolik jako seriálů.

To je blbé s tou barvou. Budeš doobjednávat nebo nahrazovat jinou?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 06. května 2020 13:17

Panenka Už som objednala, ona moc nahradiť nejde. Ale samozrejme mi pri objednávke spadli do košíku aj ďalšie veci, nech sa to poštovné rozloží

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 06. května 2020 13:49

Wanda von Dunajew Jj, znám, naposled jsem zvažovala, zda objednat ještě za 250,- a platit poštovné jen 25,- nebo nechat tak a platit poštovné 120,-. No hádat můžeš jen jednou...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 06. května 2020 15:56

Panenka Hádať nemusím, poznám to dosť dôverne

Teraz som prišla na to, že som možno ani objednávať nemusela, zostalo mi len pár rád a možno by sa dala svetlá béžová nahradiť svetlou šedou, v tom vzore to zanikne

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. května 2020 08:43

Tak jsem dopletla ten svetr, mám z něj radost.

Offline Friga
Avatar
1568 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:24

Panenka Moc ti slusi! Libi se mi ten ornament. Ma to byt dubovy list?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:25

Panenka je krásny!

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:45

Friga Díky! Ano, dub. Jemnuje se to Gnarled Oak Cardigan.

Wanda von Dunajew Děkuju!

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 07. května 2020 11:49

Panenka krása. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. května 2020 14:53

Práve dokončený, už sa suší na balkóne

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 07. května 2020 15:51

Wanda von Dunajew Zda se mi to nebo to hnede jsou psi tlapy? Kazdopadne super. Mne by jen mrzelo, ze ho nemuzu hned nosit.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 07. května 2020 16:02

Wanda von Dunajew Pěkný a Tvoje tempo mě fascinuje