Šití, pletení, háčkování,...

19. srpna 2014 13:08
Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. května 2020 16:07

Brioso sú... už mi ho aj pes poskákal 

ale hej, holt poputuje do skrine a bude tam čakať na svoju premiéru (dúfam v ešte aspoň nejaké chladné večery) 

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 07. května 2020 16:44

Wanda von Dunajew Ten se povedl! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 07. května 2020 17:10

continuity Díky!

Wanda von Dunajew O tomhle vzoru už tu někde byla řeč,  že? Vypadá krásně. Znovu skvělá kombinace barev!

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 07. května 2020 17:51

Wanda von Dunajew pojedeš zas někam na expedici?

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. května 2020 19:36

continuity Rada by som, ale to je vo hviezdach...

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 07. května 2020 19:37

Panenka Díky a jj, písala som tu, že je to jeden z mojich vysnených. Konečne som sa k nemu dostala.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. května 2020 19:44

Wanda von Dunajew Nevim, jak na SVK, ale u nas ma byt b nedeli jeste 25 a v pondeli kolem 0, zatim bych ho neschovavala...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:42

Jednoduché triko bez návodu "z hlavy". Vzorek jsem teda někde na něčem viděla v děrovaném provedení, líbilo se mi to, a když jsem pak samotný vzorek někde našla, tak jsem jen díry zaměnila za "tečky" z obrace (díry nemám ráda...). Myslím, že to vyšlo dobře. 

 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:56

Som si zakázala nakupovať ďalšiu vlnu (momentálne mám 3 plné 30-litrové boxy), takže už mám na ceste objednávku od Vlnených sestier

Ale snažím sa v medzičase likvidovať zásoby...

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 28. května 2020 22:35

Wanda von Dunajew ty si diablica

Offline Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 29. května 2020 09:36

Panenka Wanda von Dunajew jste obe moc sikovne! 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 29. května 2020 13:10

Wanda von Dunajew Moc pěkné oboje. Ta vestička je taková lehčí? Nebo mě jen šálí zrak a fotka? Z čeho je pletená?

A jinak já mám též nakoupeno a snažím se likvidovat, ale nějak jsem se pustila i do předělávek - vypárat staré svetry, co nenosím a vlnu zkusit zužitkovat jinak... takže z nakoupeného toho nakonec moc neubývá. Jen se občas obávám, aby v některých případech ta recyklovaná vlna nedošla před dokončením projektu, páč to bych zas řešila, co na to dokoupit, abych to mohla dodělat (a samozřejmě by nezůstalo jen u toho). A navíc ještě momentálně pracuju na třech věcech najednou, podle toho, co mě zrovna (ne)baví, takže kdy něco bude hotové, toť otázka. Asi až mě něco chytne tak, že to fakt dodělám.

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 29. května 2020 13:35

Panenka Díky, vesta je Drops Air, takže ľahká ale zároveň hrejivá. 

U mňa je problém ten, že zásoby mám síce veľké, ale dosť z toho je "jedno klbko sem, jedno tam". Takže kombinácie vymýšľam hrozne ťažko, nakoniec musím dokúpiť na konkrétny projekt viac, než toho už mám. Potom mi samozrejme zase zostane, takže nekonečný cyklus Niečo som aj dostala, ale sú to farby, ktoré nie sú úplne moje top, takže mi tu visia a neviem, čo s nimi... 

Ja teda väčšinu nákupov robím dosť impulzívne, takže kúpim a až potom vymýšľam čo s tým... väčšinou to prejde tak cez 4-5 nápadov, než sa konečne dostanem k realizácii

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:01

Wanda von Dunajew Aha, z Drops Air jsem zatím nikdy nepletla. Potřebovala bych si to osahat někde na živo,  než bych šla do nákupu. Nějak mě znervózňuje, jak to nemá standardní konstrukci vlákna a taky že je to klasifikované jako C vlna, tj. dost silná už na mě- ale zas na té fotce to vypadá tak étericky... Ale myslím,  že už ji tu někdo chválil.

Impulzivní nákupy znám, ale většinou mám i představu, co z toho. Možná ne konkrétní,  ale aspoň "triko s krátkým rukávem " třeba. A ten cyklus spotřebovávání zbytků,  jen aby se pak na dokončení muselo dokoupit, to znám taky velmi dobře. Momentálně jeden z těch tří rozpletených projektů je triko s dlouhým rukávem,  na sedlo mám měňavou vlnu na vzor (taky zbytky, ale budou stačit bohatě,  myslím) a podklad sedla plus zbytek trika bude z Alpaky, co mi zbyla z jiného trika... No, 2 klubka té Alpaky mi na celé nové triko stačit nebudou, že... takže dokoupit, ideálně v Alpaca party - jenže ta bude až od října zas, předpokládám.  No blbnu no.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:31

Po přečtení všech vašich příspěvků a taky proto, že budu mít po 15 letech druhé vnouče jsem se více jak po 20 letech pustila do pletení. ALE objednala jsem si vlnu Merino Royal od Alize. Pletu 2 kluka v pohodě a to třetí je asi tenší mi to udělalo, co vidíte. Jako by to byla úplně jiná příze. Od toho ujmutí je úplet tenší. Stalo se vám to někdy?

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:36

Just me to je hustý, asi bych napsala do krámu a chtěla jiné klubko nebo to vrátila i cele. Kdoví, co udělá zbytek. Možná špatná šarže. A pokud smíchali dvě šarže dohromady, to se taky nedělá

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:44

continuity já jsem si pořád říkala, že jsem třeba víc povolila pletení, ale ne. Vyfotím, poslu jim to mailem. Kupovala jsem na prizealize. Štve mě to. Byla jsem ta namotivovaná po tak dlouhé době a teď tady toto

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:49

Just me no tomu úplně rozumím, taky by mě to rozhodilo. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 30. května 2020 15:14

Just me Uf, to je masakr! Dej pak vědět, jak jsi pochodila s tím mailem... dost by mě zajímalo,  jak se k tomu obchod postaví.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33592 příspěvků moje polička 30. května 2020 16:25

Just me To je děs, takhle na fotce to vypadá, ze to má i teochu jinou barvu