GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 19:51

Sansa válí a Theon taky. Asi tak na minutu jsem dokonce věřila, že Cersei fakt dostala rozum (kvůli dítěti), no jo, naivní blbec. Tak aspoň, že Jaimie dostal rozum.

Rozhovor Sama s Branem mi přišel divnej. Neměl by Bran o tom manželství vědět? Říkal, že vidí všechno, co se stalo a co se děje teď.

A ještě by mě zajímalo, jakou teplotu má oheň chrlenej zombie drakem. Podle barvy bych tipla, že je ledovej, ale bourat ledovou zeď ledovým "ohněm"?

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 20:31
Reakce na coralline:

Na Theona bych zapomněla . Ten se mi dneska taky líbil.

Nad Branem jsem taky přemýšlela a napadlo mě, že ovládá tak velké množství dat (tisíce a tisíce let), že nevidí, nebo je jen omezeně schopný vidět, to, co nehledá. Zajímal se o Malíčka - našel Malíčka, zajímal se o Tower of Joy - našel Aegona, zajímá se o Night Kinga - vidí ho. Historii o Rhaegarovi a Lyanně slyšel od dětství, a proto ho nenapadlo, že by Rhaegal nemusel Lyannu unést a znásilnit. Až svatbu cíleně hledal, našel ji v tom ohromném toku dat.

A draka jsem pochopila tak, že magie byla nutná k poražení magie. Zeď byla vybudována s pomocí magie, drak=magie. Magie poráží magii a je hotovo. Nejde ani o oheň a jeho vlastnosti, ale spíše o samotnou podstatu draka a zdi.

Celkem by mě zajímalo, jakým způsobem nechá Martin padnout zeď. Viserion to snad nebude.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 20:34
Reakce na coralline:

To je endotermický oheň přece!! :D V jedné hře, kterou hraju, je přesně takovej oheň, hoří modrým plamenem a je úplně stejnej jako ten normální oheň, akorát nesálá teplo. Výmysl samozřejmě, ale přesně takhle si ten nemrtváckej dračí plamen představuju.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 20:36
Reakce na Grizzlin:

Jo, ty Branovy vize chápu úplně stejně, má sice obří databázi, ale pokud neví, co v ní hledat, tak to nenajde.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:12
Reakce na razorblade:

ja to necham ale az na pristi leto. v cervnu bych mela obhajovat diplomku a jeste jsem ji nezacala ani psat. a to jsem si rikala, jak uz se behem leta do toho pozvolna pustim. a skutek utek :/ + k tomu jeste statnice. takze na cteni knizek se spoustou postav bych asi uz nemela kapacitu :)

Soucítím, já právě finišuju dizertaci a taky měla být před rokem

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:15
Reakce na Grizzlin:

Přesně. Ty nejlepší věci stály nejméně peněz. Duch je velká bolest mého srdce . Stejně si myslím, že Léto, Chundeláč a i Rickon beztak zemřeli kvůli financím. GRRM podle mě bude mít taky co dělat, aby plynule uzavřel všechny linky a neuspěchal to. Nejvíce by překvapil, kdyby vydal dvě poslední knihy naráz.

A přitom by to ani nemuseli být králové a ani Targaryeni. Toužila bych po příběhu z pohledu Aemona - Dračího rytíře; pohled Aegona IV. mě vůbec nezajímá. Turnaj v Jasanobrodu (anebo vládu a život Aegona V.) by se mi líbil z pohledu Duncana, i když Baelora Kopílama mám fakt hodně ráda. Možná, že jiná perspektiva vyprávění je i problémem GoTu. Přece jen GRRM teprve celý obraz čtenáři odkrývá, kdežto D&D musí zabrat celou šíři najednou.

Co se týče Ducha, tak mám podezření, že bude hrát ještě důležitou roli v bitvě s WW, když je stále na živu (protože by bylo mnohem jednodušší nechat ho zařvat v bitvě bastardů. Leda by se DaD báli zabít tři zlovlky v jedné sérii ). V některých teoriích se objevuje, že právě Duch je Jonova Nissa Nissa (tedy osoba, které musí mečem proklát srdce, aby záskal světlonoš). Ale taky se může stát, že ho zabijí naprosto tuctově.

Ad druhý odstavec - jo, to máč pravdu, to by rozhodně bylo zajímavé

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:17
Reakce na coralline:

Sansa válí a Theon taky. Asi tak na minutu jsem dokonce věřila, že Cersei fakt dostala rozum (kvůli dítěti), no jo, naivní blbec. Tak aspoň, že Jaimie dostal rozum.

Rozhovor Sama s Branem mi přišel divnej. Neměl by Bran o tom manželství vědět? Říkal, že vidí všechno, co se stalo a co se děje teď.

A ještě by mě zajímalo, jakou teplotu má oheň chrlenej zombie drakem. Podle barvy bych tipla, že je ledovej, ale bourat ledovou zeď ledovým "ohněm"?

Podle mého to není oheň jako takový, ale určitý forma magické síly...... draci jsou silně magická stvoření, ve spojitosti s NK to mohlo již magickou obranu zdi zničit.....

Ad Sam a bran - dle mého Bran vidí to, na co se zaměří a nenapadlo hos e koukat po svatbě Rhaegara a lyanny. Evidentně ještě neví úplně vše

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:19
Reakce na Grizzlin:

Bylas rychlejší, takže sjem se jen opakovala....... Každopádně v knihách je ve hře ještě stále Joramunův roh zimy, nedávno mě napadlo, že třeba se Jiná snaží donutit divoké ho použít (proč by na něj jinak nezatroubil sám NK, neměl by to být problém....). Anebo další varianta je, že jejich síla roste se sílou jejich armády a proto nejdříve naverbují všechny za zdí a pak už zeď zničí.....

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:21

Boze, proc theonek nechcipnul? Mne je z nej fakt na bliti.. delat z nej ted nakonec hrdinu, tasss jen teda z tech leaklejch scenaru, co jsem cetla, nevyslo to, ze se cersei vzbudi v posteli plny krve. Skoda, kdyby potratila, mohla by bejt jeste vzteklejsi :D

Edit: cersei, ne verseu :D mobil

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:22
Reakce na razorblade:

No jo vlastně, to jsem taky na tom redditu četla a úplně jsem zapomněla, že to tam nakonec nebylo!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 21:32
Reakce na razorblade:

Boze, proc theonek nechcipnul? Mne je z nej fakt na bliti.. delat z nej ted nakonec hrdinu, tasss jen teda z tech leaklejch scenaru, co jsem cetla, nevyslo to, ze se cersei vzbudi v posteli plny krve. Skoda, kdyby potratila, mohla by bejt jeste vzteklejsi :D

Edit: cersei, ne verseu :D mobil

Ona mohla být scéna ve scénáři, mohli ji natočit, ale paks e rozhodli ji dát až do další serie (třeba proto, aby překvapili čtenáře leaků ).

Theon byl vtipný, probere se když už je skoro pozdě Kdyby alespoň při té příležitosti přišel na Cersein úskok a referoval spojencům.....

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 22:18
Reakce na A666:

Přemýšlím, jestli jim to řekne Jaimie Předpokládám teda, že se vydal přidat k boji proti NK, kam jinam by jel... A přece nenechá Cersei, aby jim při tom vtrhla do zad.

Edit: Vlastně je divný, že ho Cersei nechala jen tak jít. Nečekala bych teda, že ho zabije, tomu jsem nevěřila, ale nějaký "domácí vězení". Nebo si je tak jistá, že ji nezradí?

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 23:25
Reakce na A666:

Na Joramunův roh jsem úplně zapomněla. V paměti mám ten Euronův roh na draky, ale tím rohem zimy by se dala strhnout Zeď to jo a taky by z toho Jon a Dany nevyšli jako totální trotli, že NightKingovi dali klíč od Zdi na stříbrném podnose. Ještě si pamatuji na nějaké teorie ohledně ledového draka (s odkazem na další Martinovo dílo). Ten by prý měl podle některých zpráv být pod Zimohradem nebo přímo pod Zdí. Těžko říct, jestli si nechá Martin ujít dračí souboj, nebo se na povídačky a seriál vykašle.

razorblade Já nesnáším celé Železné ostrovy. Tolik nesympatických osob na tak malém, nepěkném a mokrém kusu země jeden aby pohledal. Ale Theonovi jsem proti tomu týpkovi fandila. Smraďoch zemřel, ať žije Starkjoy .

Online brrr
Avatar
10014 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 08:36

Tak jsem to nevydržela, vykašlala se na muže, abychom se dívali společně a včera jsem to zkoukla.

Ať žije Jaime! D+J fuj! Moc jsem nepobrala, kdy se Sansa dala dokupy s Aryou, přišlo mi to podobné deux ex machina jako minule Benjen. Porstě celé je to hrozně zkratkovité. Setkání v Dragon Pit se mi líbilo, akorát tým Dany působil trochu amatérský (taky si mohli připravit nějakou stategii předem). Ale Cersei měla super šaty.

Night King před Zdí...to musí aliance máknout, aby se na Sever dostali včas. Minule zvládla Dany cestu za Zeď z Dragonstone za den, kam se dostane za den Night King na drakovi (i když s ďuravými křídly) a nemrtví, kteří můžou pochodovat nonstop?

Theon - mám pocit, že scénaristi neví, co s ním.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 09:05

Díl se mi líbil. Zajímalo by mne, čím Tyrion přesvědčil Cersei, aby se vrátila na jednání a příslíbila pomoc. I když víme, že Cersei má ještě záložní plán, určitě se tam nevrátila jen tak. Myslím, že Tyrion jí slíbil buď odstranění Dany nebo zajištění nástupnictví, neb věří, že Dany nemůže mít děti. Možná proto se Tyrion tvářil tak nesouhlasně, když šel Jon za Dany do kajuty. Byl by to zvrat ve stylu GoT, kdyby se ukázalo, že Tyrion je záporák a podrazil by Dany. Po jejím odtranění by čestní Starkové určitě dělali problémy, tak se mu Jonovo sblížení s Dany nehodí.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 09:28

Nevěřím, že by Jaime šel nakonec proti Cersei. Ta má na něj páku. On nemá na své straně vlastně nikoho. A věřit by mu mohl snad jen Tyrion. A i kdyby měl plán,tak je proti němu čas....no nevím

Online brrr
Avatar
10014 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 09:28
Reakce na Malvin:

To je zajímavé. Já měla pocit, že Cersei s Tyrionem souhlasila, protože měla ten svůj záložní plán a chtěla ho využít. Takové ďábelské řešení mne nenapadlo, ale líbi se mi.

Online brrr
Avatar
10014 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 09:30

Jo a chvíli jsem doufala, že jim ten nemrtvák v bedně chcípnul (nebo se rozpadnul nebo tak) a žádné představení pro Cersei nebude.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 11:37
Reakce na brrr:

To by mi na na Cersei přišlo moc jednoduché. Že by z toho nic nevytřískala. A Tyrion měl svou rodinu vždy rád. Dany bez následníků nemá perspektivu. Po její smrti (a kvůli jejímu riskování jí to hrozí) by opět vypukly mocenské boje.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:01
Reakce na Malvin:

tomuhle nahrava teorie, ze ji snih naprca. zivot musi bejt vykoupenej smrti a jeden drak je ze hry venku :D