GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 10:56
Reakce na coralline:

brrr Já jsem konzerva, to přiznávám. Vím i v reálném životě o manželství bratranec-sestřenice a mám z toho hodně divný pocit. Ale v tom světě je tolik pochybných věcí (Aryino zabíjení v dětském věku, vražda otce, celkově nízký věk hlavně v knihách někdy i v seriálu), že mě ten "vzdálenější" incest asi trápí o něco méně. Stejně jako A666 by mi přišel o něco divnější Jon+Arya, jak to prý GRRM původně plánoval.

A s Cersei souhlasím. Nesnáším na ní úplně všechno - jak chodí, mluví, jak se směje, dívá - prostě všechno . Přitom L. Heady mi nevadí, nerozumím tomu. Jaime, mi připadá, že ani není oddaný Cersei, ale své první lásce.

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 11:44
Reakce na Grizzlin:
Naštěstí knižní Jaime není ten seriálový trubec a dokáže se sebou něco dělat.
Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 27. srpna 2017 12:42

Jsem asi jedina, kdo miluje, jak se cersei chova a tvari  az budu velka, chtela bych byt jako ona   :D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 08:46

Musím říct, že přehodit si biorytmus na americký (protože se mi v noci lépe pracuje) má tu výhodu, že člověk hned po odvysílání může zkouknout nový díl  A jelikož píšu první (protože pak budu přes den spát a vše už by bylo řečeno ), schovám radši hodnocení do SPOILERu:
 Celkově jsem taková rozporuplná. Jednotlivé scény byly dobrý, fakt se povedly dialogy (vítej zpět Tyrione), z konce mrazilo (pořád má někdo pocit, že tam na ty draky nečekali?). Zombie Vyserion byl super (zejména ta absurdita jak létá s děravými křídly ) ), docela mě bavil ten jeho nepříjemný zvuk.....Ale nějak mi prostě celá ta maškaráda se zombíkem a snahou o dohodu přijde mimo. Tyrion Cersei zná, zradu by čuchat mohl (asi se nechal oblbnout tím těhotenstvím). Fakt by bývalo lepší prostě zbavit se Cersei (v Rudé baště zase tolik nevinných nebude) a pak by se mohli soustředit na sever. Jon, na kterého jsou všichni naštvaní, že dělá, to co vždycky - dalo se to čekat, kdyby Daenerys řekla, že ho toho slibu zprošťuje a nebude chtít, aby s ní bojoval, třeba by Cersei očůrali (ale dopadlo by to stejně jako takhle) - jen z něj zase udělali hodnýho idiota (vůbec mi přijde, že je od zmrtvýchvstání trochu jiný - strategie naprd, furt mu nějaká ženská musí zachraňovat zadek a tak - i když je fakt, že seriálový Jon nebyl asi nikdy až tak dobrý jako ten knižní, co držel zeď s hrstkou mužů asi 5 dní). Linka na Zimohradu se mi fakt líbila, Sansa není blbá a měla to dost dobrou atmosféru - i když se teda zpronevěřila otcovu odkazu, ale od ženy by asi popravování nikdo nečekal... Jamie konečně kopl Cersei do zadku - jupí Líbil se mi Bran, jak vykládal Samovi, že Jon s Daenerys jedou domů a Sam na něj, zda to ví z vizí a on tak vědoucně vytasil dopis  A žadonící Malíček, to taky nebylo špatné  No a J+D - hezký nápad s prostřihy na Lyannu s Rhaegarem, ale prostě to bylo divně uspěchané, 10 minut navíc by je nezabilo (teda ne že bych potřebovala vidět tolik nahých těl, ale prostě takhle to vypadalo zase ve stylu - potřebujeme to dořešit, nemáme čas, tak to prostě takhle dáme a zbytek si domyslete) . Vlastně jsem měla pocit, že všichni okolo vypadali víc že tuší, k čemu se schyluje, než D a J (například jak řešili, jestli Dany poletí nebo pojede s Jonem - ty obličeje Joraha byly docela výmluvné, Tyrion taky nevypadal nadšeně ). Vůbec, v uspěchaném rytmu se nese celá serie, je tam strašně vidět, jak mají málo dílů. Kdyby byl každý 2x tak dlouhý jako ty předchozí fajn, ale takhle bylo hrozně málo prostoru pro realistický vývoj vztahů (nejvíc je to vidět na J+D) a situací. Strašně je tam cítit ta snaha ušetřit (absence Ducha - absolutně nelogická, minimum bitev atd.), což je s podivem na to, jaké musí mít výdělky... Někdo na Edně psal, že to vypadá, jakoby se toho chtěli DaD rychle zbavit - bohužel to tak na mě taky působí  Každopádně na to jak to jinak uspěchávají, tak stále čekáme na full-Stark reunion a Jon Snow still know nothing  BTW pojmenovat ho Aegon, když Rhaegar už jednoho Aegona měl? Konec SPOILERu (vím, byl dlouhý)

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 08:51
Reakce na A666:

Kruci, ti smajlíci v tom spoileru. Teď mám o čem přemýšlet. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 09:00
Reakce na brrr:

Kruci, ti smajlíci v tom spoileru. Teď mám o čem přemýšlet. 

Dobře, příště to radši dám bez smajlíků

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 10:24
Reakce na A666:

No, podle knizek to snad mel byt Jaeharys...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 15:37
Reakce na Solathis:

No, podle knizek to snad mel byt Jaeharys...

V knížkách nic podobného nepadlo co si pamatuji (protože tam o údajném potomkovi rhaegara a Lyanny ještě nic nebylo, vše je zašifrované), ale Jahaerys koloval celou dobu mezi 6.a 7. sérií. Na jednu stranu by mi to přišlo logické v tom směru, že by se Ned snažil pro dítko najít jméno začínající stejně jako to skutečné, na druhou stranu pro Neda byl Jon Arryn něco jako druhý otec, takže by tak asi klidně pojmenoval i dítko s původním jménem úplně jiným :D Každopádn ten Aegon tam prostě nesedí........

BTW přišlo mi mimo to řešení, zda je Snow nebo Sand (od Brana), protože od začátku všichni věděli, že se na severu nenarodil.....

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 16:23
Reakce na A666:

Aha, tak jsem to nevycetla v knizce, ale na netu, sypu si popel na hlavu :-D Jon jako Aegon mi taky nesedi :/

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 16:26
Reakce na Solathis:

V ideálním případě by neměl být Jon ani Aegon ani Jaerherys, ale Visenya .

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 16:27
Reakce na razorblade:

Ehm, Malíček - oblíbená postava, Ramsay - největší sexouš, Cersei - životní vzor, Euron - nový objev - to už je na nějakou diagnózu

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 16:48

A do třetice: Mně se díl celkem líbil, měl dobrou atmosféru, jen škoda, že všechny informace unikly předem. Jestli to tak bude i s osmou sérií .

Líbily se mi některé momentky: šmírující Tyrion, Chajmé konečně Jaimeovatí,  zmatený Malíček - k nezaplacení, sestereské ochotnické combo, flashback (nápad s prostřihy na Jonovo utužování rodinných vztahů, Branova poznámka o nesmyslnosti Robertovy rebélie a války vůbec), setkání starých známých v KP (Ohař - Brienne, Tyrion - Bron - Podrick).

Asi nejvíce jsem si užila linku Zimohradu. Malíček sklízel, co několik sérií zasíval. Je pravda, že jeho creepování na Zimohradu bylo trapné a pro jeho postavu to byla rána z milosti a Starčata proti němu neměla vlastně žádné přímé důkazy, ale i tak...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 17:06
Reakce na Grizzlin:

A do třetice: Mně se díl celkem líbil, měl dobrou atmosféru, jen škoda, že všechny informace unikly předem. Jestli to tak bude i s osmou sérií .

Líbily se mi některé momentky: šmírující Tyrion, Chajmé konečně Jaimeovatí,  zmatený Malíček - k nezaplacení, sestereské ochotnické combo, flashback (nápad s prostřihy na Jonovo utužování rodinných vztahů, Branova poznámka o nesmyslnosti Robertovy rebélie a války vůbec), setkání starých známých v KP (Ohař - Brienne, Tyrion - Bron - Podrick).

Asi nejvíce jsem si užila linku Zimohradu. Malíček sklízel, co několik sérií zasíval. Je pravda, že jeho creepování na Zimohradu bylo trapné a pro jeho postavu to byla rána z milosti a Starčata proti němu neměla vlastně žádné přímé důkazy, ale i tak...

Tak ono únik informací ten zážitek nezmenší, já si vychutnávala prvních 5 serií byť jsem znala knihy, takže vše podsttné z dějových zvratů..... Mě e celkově tenhle díl taky líbil, jen prostě když se zamyslím nad celou serií, tak mi o dává nějak čím dál tím menší smysl.......

 

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 17:43
Reakce na A666:

Hmm, to je asi pravda. Přiznám se, že mě trochu ten únik ovlivnil. Když jsem znala jen děj knížek, věděla jsem, co se stane, ale už ne kdy (myšleno v jakém díle) a jak. Teď jsem věděla, o co v každé scéně půjde, co bude následovat, s kým bude kdo mluvit.

Už nějakou dobu uvažuji o tom, že to D&D vzali za špatný konec: buďto měli mnohem více škrtata a předvést jenom nějakou minisérii, nebo měli děj rozšířit - třeba i do počtu dílů - i za cenu levnějšího zpracování, méně efektů atp. Proto by se mi asi líbilo, kdyby si tvůrci pro ty další seriály vybrali jenom jednu větší událost (např. Tanec draků) nebo si vybrali větší úsek, ale každý díl by se zabýval jen jedním aspektem (např. vláda Targaryenů zpracována jako POV série - vždy z pohledu jenom jednoho Targaryena).

Ani se jim nedivím, že to chtějí doklepat. Tím, že osekali dějové linky, chybí jim postavy, nemohou teď jet podle plánu, proto hrdinové zázračně přežívají a hapruje jim logika. Snaží se to uhrát alespoň na ty "epické" a plot armor momenty. Vlk se nežere a koza zůstane celá. Jenom ten čtenář je trochu zklamaný.

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 17:45
Reakce na Grizzlin:

Jj, tak uz muzeme prozradit, ze malicek byl moji nej postavou :D ja teprve posledni dil stahuju...  pustim si ho po zpravach :)

A asi se snad vrhnu i na knizky. Ja totiz cetla prvni dva (tri?) diky jeste jako teenager je to tak 15 let, v dibe kdy jeste nebylo serialivy silenstvi, to byly knizky schovany mezi ostatnima fantasy paskvilama, co jsem si tam pujcovala (tusim, ze jsem zrala takovy paperbacky o nejaky bojovnici :)) got mi tehdy prisla desne nasilna a plna sexu a jediny, co jsem si z ni pamatovala, bylo, ze tam byl osklivej trpaslik a ze nekd shodil z okna malyho kluka :D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 18:06
Reakce na Grizzlin:

Hmm, to je asi pravda. Přiznám se, že mě trochu ten únik ovlivnil. Když jsem znala jen děj knížek, věděla jsem, co se stane, ale už ne kdy (myšleno v jakém díle) a jak. Teď jsem věděla, o co v každé scéně půjde, co bude následovat, s kým bude kdo mluvit.

Už nějakou dobu uvažuji o tom, že to D&D vzali za špatný konec: buďto měli mnohem více škrtata a předvést jenom nějakou minisérii, nebo měli děj rozšířit - třeba i do počtu dílů - i za cenu levnějšího zpracování, méně efektů atp. Proto by se mi asi líbilo, kdyby si tvůrci pro ty další seriály vybrali jenom jednu větší událost (např. Tanec draků) nebo si vybrali větší úsek, ale každý díl by se zabýval jen jedním aspektem (např. vláda Targaryenů zpracována jako POV série - vždy z pohledu jenom jednoho Targaryena).

Ani se jim nedivím, že to chtějí doklepat. Tím, že osekali dějové linky, chybí jim postavy, nemohou teď jet podle plánu, proto hrdinové zázračně přežívají a hapruje jim logika. Snaží se to uhrát alespoň na ty "epické" a plot armor momenty. Vlk se nežere a koza zůstane celá. Jenom ten čtenář je trochu zklamaný.

největší sranda je, že spousta toho, co by potřebovalo víc času (prohlubování vztahů a situací) by defacto nepotřebovalo zase o tolik víc peněz (co by potřebovalo je absentující Duch, který mě mrzí docela dost ). Jinak historie Westerossu vždy z pohledu jednoho Krále v každém díle by se mi fakt líbila Na druhou stranu, on si to ve 4. a 5. díle knih GRRM taky strašně zkomplikoval (těch postav, co tam najednou nasázel - Dorne, Greyjoyovci, údajný Aegon a Zlaté Společenstvo etc. ), takže se nedivím, že nezvládá dopsat poslední dva díly.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 18:14
Reakce na razorblade:

Jj, tak uz muzeme prozradit, ze malicek byl moji nej postavou :D ja teprve posledni dil stahuju...  pustim si ho po zpravach :)

A asi se snad vrhnu i na knizky. Ja totiz cetla prvni dva (tri?) diky jeste jako teenager je to tak 15 let, v dibe kdy jeste nebylo serialivy silenstvi, to byly knizky schovany mezi ostatnima fantasy paskvilama, co jsem si tam pujcovala (tusim, ze jsem zrala takovy paperbacky o nejaky bojovnici :)) got mi tehdy prisla desne nasilna a plna sexu a jediny, co jsem si z ni pamatovala, bylo, ze tam byl osklivej trpaslik a ze nekd shodil z okna malyho kluka :D

Malíček hrál dobře, ale dojel (a dle mého i v knize dojede) na to, že měl pocit, že sansa je neškodná a on si ji může "vychovat" - takže jí důvěřoval a možná i nevědomky odhalil dost věcí...... Jenže Sansa ho přerostla a zbavila se ho.

Knížky dej, ale abych pravdu ekla, první 3 jsou nejlepší, čtvrtou jsem hodně trpěla (vadilo mi to geografické rozseparování), páta byla až na Mereen a málo brana fajn. No a jestli je Tvůj oblíbenec malíček, tak toho si v knize užiješ dostatečně

Někdy si říkám,ž e bych chtěla vidět kapitoly psané z pohledu Malíčka/varyse/Night Kinga

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 18:23
Reakce na A666:

ja to necham ale az na pristi leto. v cervnu bych mela obhajovat diplomku a jeste jsem ji nezacala ani psat. a to jsem si rikala, jak uz se behem leta do toho pozvolna pustim. a skutek utek :/ + k tomu jeste statnice. takze na cteni knizek se spoustou postav bych asi uz nemela kapacitu :)

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 19:04
Reakce na A666:

Přesně. Ty nejlepší věci stály nejméně peněz. Duch je velká bolest mého srdce . Stejně si myslím, že Léto, Chundeláč a i Rickon beztak zemřeli kvůli financím. GRRM podle mě bude mít taky co dělat, aby plynule uzavřel všechny linky a neuspěchal to. Nejvíce by překvapil, kdyby vydal dvě poslední knihy naráz.

A přitom by to ani nemuseli být králové a ani Targaryeni. Toužila bych po příběhu z pohledu Aemona - Dračího rytíře; pohled Aegona IV. mě vůbec nezajímá. Turnaj v Jasanobrodu (anebo vládu a život Aegona V.) by se mi líbil z pohledu Duncana, i když Baelora Kopílama mám fakt hodně ráda. Možná, že jiná perspektiva vyprávění je i problémem GoTu. Přece jen GRRM teprve celý obraz čtenáři odkrývá, kdežto D&D musí zabrat celou šíři najednou.

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 28. srpna 2017 19:40
Reakce na razorblade:

Já teď čtu Střet králů (opět) a zase jsem si uvědomila, jak já nemám ráda Cat a Stannise.