GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:54
Reakce na wourilleite:

Tak samozřejmě. Stejně tak v GoTu nejsou vyloženě dobří. Ale kdo z lidí je absolutně dobrý. Koneckonců jaká serálnová/filmová postava je v dnešní době vyloženě dobrá nebo vyloženě zlá. Ale u Jaimeho, Bronna, Ohaře mi přijde, že jsou spíše oběťmi očekávání, společnosti, okolností. Jiné postavy (Walder Frey, Boltonovi, Euron) se rozhodli pro své činy, protože to v určitém momentu bylo pro ně výhodnější. Ale to je hodně zjednodušené.

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:56

Totalne souhlasim s Euronem. V serialu takova vesela kopa, ktera se proste jen vyziva v nasili, ten typ, s kterym neradi chodite do hospod, protoze vyvolava zbytecne konflikty a je hlucny a hada se se servirkou, takze se za ne stydite :D ma daleko do poradnyho zaporaka, z ktereho bezi mraz po zadech, jen se na vas podiva, naprosta absence charismatu.

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 14:15

prosimvas, nerikejte chaime  to je nejakej silenej preklad, kterej si nekdo absolutne vycucal z prstu, v originalne normalne rikaj džeimy

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 14:18
Reakce na razorblade:

Ja tim jen rozlisuju 2 verze te same postavy :D Jaime je ten z knih, ktereho mam rada, a Chajme, jeho zprznena verze, kterou zajima jen to, jestli mu Cersei da, nebo ne, a vse tomu podrizuje.

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 14:33
Reakce na wourilleite:

Já jsem to tak pochopila a absolutné s tím souhlasím.

A už tu někdo psal, jak se rozjel proti tomu drakovi, já jsem mu tak fandila, že konečně se z Chajmeho stane Jaime a zas nic (a k tomu zbouchnutá Cersei). Fakt netuším, co jim proved. 

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:34
Reakce na razorblade:

prosimvas, nerikejte chaime  to je nejakej silenej preklad, kterej si nekdo absolutne vycucal z prstu, v originalne normalne rikaj džeimy

Jj wourilleite to vystihla trefně. Jaime je jeden z nejlepších šermířů Západozemí, králokat, mnohovrstevnatá cibule. Chajmé je ochočený Cersein psík. Ale musím poznamenat, že GRRM jeho jméno nevymyslel chytře. Chajmé sice zní jako jméno kolumbijského drogového bosse nebo venezuelského gigola, ale Džejmí je pro mě v anglicky mluvícím prostředí prostě měkké, žensky znějící jméno. Ve spojitosti s jinými Lannistery (Kevan, Tyrion, Tywin, Stafford, Tygett, Martyn, Willem...) to vynikne o to více.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 15:43
Reakce na wourilleite:

Vylozene zlych, v jadru prohnilych postavy v GoT moc neni. Napada me jedine Ramsay a Joff. Opravdovi nemocni sadisti, co se ukaji na utrpeni druhych a jejichz krute ciny jsou casto neopodstatnene, neobhajitelne. Jinak vsechny zene nejaka vnitrni motivace, kterou si ospravedlnuji sve ciny, nebo jsou svym okolim donuceni jednat tak, jak jednaji.

a souhlasim s Chaimem. Neskutecne zprzneny vyvoj postavy, prakticky nulovy :/ tim, jak chtel sejmout Dany, si u me zas vylepsil skore, dychl na me ten stary dobry odvazny Jaime, co skocil pred medveda pro Brienne a zbavil se Mad Kinga,  ale pak se zas vratil do sveho modu Cerseinadevse a zas mi nezbylo nez mlatit hlavou o stul.

D+J mi osobne neprijde nijak klicovy pro dej. Vidim to jako fan service a ne neco, co musi byt ucineno, aby to neodporovalo zakonitostem fantasy. 

Ještě se s dovolením jednou ke zlým a prohnilým postavám vrátím a zmíním jednu, resp. dvě, ze kterých se mi zvedá žaludek - Gregor Clegane a Amory Lorch. To, co ti dva provedli Elii, Rhaenys a Aegonovi byla jedna z největších zrůdností, kterou není možné ničím omluvit. A nejspíš to ani nikdy nepochopím.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 16:55
Reakce na brrr:

On má v srdci kus dračího skla? Kruci, mám mezery.

Vysvětloval to Branovi, když ho zachránil. Akorát to jak to interpertuje je zase nelogické vzhledem k jiným dílůms eriálu. Tvrdí, že ho zabil WW a že děti lesa ho stihly zachránit dřív, než se transformoval..... Přitom v Hardhome NK jen zvedne ruce a všichni povstanou - tak jestli má NK silnější schopnosti

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 18:06
Reakce na wourilleite:

Dil vypadal epicky, ale to je tak vse, co muzu pochvalit. same nelogicnosti, deux ex machinas a klise. Priznam se, ze me to bavi cim dal tim mene a sleduji uz jen ze setrvacnosti a zvedavosti, jak to cele dopadne, nebot knizniho rozuzleni se urcite uz nedockame.

Krome vytek, co tu uz padly, mi hrozne vadi herectvi E. Clarke, respektive jeji neherectvi. Scena s usmrcenym drakem byla uplne bez emoci a vinu prikladam prave ji. Zemrelo ji dite, jak o nich sama rada takhle mluvi, a ona nehne ani brvou, zas akorat nahodi ty sve typicke dead eyes. Vic smutku projevila, kdyz predtim odchazel Jon na sever. Jo a tohle nasilne parovani Dany a Jona je dalsi kapitola sama o sobe. 

Aryu nemam rada uz od te doby, co se dala na vycvik u Beztvarnych. Pletla jsem se, kdyz jsem si myslela, ze otravnejsi uz byt nemuze. Tenhle trapne vykonstruovanej spor mezi sestrami jen oddaluje jejich spojeni, ke kteremu nakonec dojde, aby se spolecne zbavily Malicka. Konecne bude osvobozen od teto role uchylneho strycka, jehoz jedinym mastermindem je ted stvat maly holky proti sobe. Opravdu nechapu, proc by mel ten dopis Sansu jakkoliv ohrozovat. Rytiri z Udoli kvuli ni vyjeli do bitvy. Nejaky dopis z x let zpatky, kterej napsala jako mala vystrasena holka pod tlakem kralovny, je vubec nerozhodi. Nejsou oddani Robbovi ani Nedovi, ale Sanse. 

Mrzi me, jak serial klesl. Zadna promyslenost, zadne dejove zvraty. Dej se da na mile dopredu predpovedet a kdyz ne, tak jen proto, ze by divaka takova hovadina ani nenapadla.

Tak mě přišlo, že emoce byly projeveny v dodatečné scéně s Jonem. De facto je to chování logické, přímo při smrti Viseriona byla v šoku (protože to bylo fakt neočekávané) plus soustředěná na záchranu ostatních. Jakmile napětí povolilo, smutek se dostavil. Tohle bych zrovna nevyčítala.....

Jinak párování Jona  Dany je více násilné díky omezení prostoru (přeci jen ty tři díly chybí).... A co se týče Sansy, ano, rytíře údolí by to nijak neovlivnilo, ale dovedu si řpedstavit, jak by na dotyčný dopis reagovala právě Lyanna Mormonth. North remember ;)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 18:20

Jinak Jaime v knize je mi taky sympatičtější než v seriálu, tam má ten vývoj postavy hloubku. V seriálu k tomu měli nakročeno než přilezl zpátky za Cersei se staženým ocasem :( Ale předpokládám,ž e to bylo kvůli oseknutí další linie (což je obecně vždycky problém v seriálu).  Ohaře mám taky ráda, ten nebyl černobílý nikdy a jeho interakce se Sansou a Aryiou byly vydařené....

Kdyžs e vrátím ks eriálu, tak je pro mě nepochopitelné, proč jedné knize (Bouře měčů) věnovaly dvě řady seriálu aby pak pospíchali a krátili konce - ale asi je to dané hlavně tím, že prostě nemají předlohu a tak už jedou jen po jedné hlavní linii, ke konci co jim asi GRRM prozradil.

BTW spárování Dany a Jona je logické, oni jsou si strašně blízcí svou povahou a přístupem k životu. Prostě jsou oba takoví docela idealisté, co chtějí změnit svět  Plus je to vlastně logické i vzhledem k Jonově původu a proklamacím o třech hlavách draků...... Přičemž seriál teda tu jednu hlavu vyřešil vskutku originálně

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:01

No... ja doufam, ze v sedmym dilu si to u vas vsech jaime trosku polepsi :)

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:15
Reakce na razorblade:

Asi myslíš Chajmého, ne? Protože Jaime si to u mně moc vylepšovat nemusí, obzvlášť když se vykašlal na Cersei a její dopis zahodil.

Offline Isca
Avatar
4469 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:16
Reakce na razorblade:

Cože co? Tady se něco ví?

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:18
Reakce na A666:

Vysvětloval to Branovi, když ho zachránil. Akorát to jak to interpertuje je zase nelogické vzhledem k jiným dílůms eriálu. Tvrdí, že ho zabil WW a že děti lesa ho stihly zachránit dřív, než se transformoval..... Přitom v Hardhome NK jen zvedne ruce a všichni povstanou - tak jestli má NK silnější schopnosti

Tak to jsem úspěšně zapomněla. Vlastně, kdyby se tam teď Benjen nezjevil, aby zhynul hrdinskou smrtí, tak si ani nevzpomenu, že zachraňoval Brana.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:19
Reakce na brrr:

Tak to jsem úspěšně zapomněla. Vlastně, kdyby se tam teď Benjen nezjevil, aby zhynul hrdinskou smrtí, tak si ani nevzpomenu, že zachraňoval Brana.

Já se přiznám, že teď projíždím staré serie

razorblade 

Jo, to určitě, ale nechtěla jsem spoilerovat

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:22
Reakce na Isca:

Ja cetla, co se ma stat v sestym a sedmym. Ten sestej sedel, tak si myslim, ze je pravda i to, co jsem cetla o sedmym. Samozrejme si to ale necham pro sebe :)) do pondelka :D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:25
Reakce na razorblade:

Ja cetla, co se ma stat v sestym a sedmym. Ten sestej sedel, tak si myslim, ze je pravda i to, co jsem cetla o sedmym. Samozrejme si to ale necham pro sebe :)) do pondelka :D

Já četla i údajně uniklý scénář k 8.serii, ale pořád doufám, že je to fake To co jsi četla bude sedět.....

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:27
Reakce na A666:

Prosim prosim nemas ho nekde jeste? :D mne spoily vubec nevadi, jsem zenska zvedava :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:31
Reakce na razorblade:

Prosim prosim nemas ho nekde jeste? :D mne spoily vubec nevadi, jsem zenska zvedava :)

Tady je odkaz na 1.díl, zbatek se dá doklikat (POZOR, možný SPOILER ):

http://www.desinerd.co.in/game-of-thrones-season-8-episode-1-leak-script/

Každopádně sami tam píšou, že neruší za pravost a že se může pravděpodobně ejdnat o zdařilou fan fikci. Oni prý nejsou zdroj, ale skládají informace zveřejněné jinde.... Měli tam i ty obsahy 7.série, což sedělo..... Ale to tam dali až endávno, takže je otázka, jak to bude.....

Jinak já sjem taky ženská zvědavá a nějak si musím to čekání vyplnit Takže naprosto chápu

Offline brrr
Avatar
10047 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:32
Reakce na A666:

Já docela vážně uvažuju, že si zase přečtu knihy.