GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:24
Reakce na razorblade:

To by byl ten sladkobolný konec, jaký oznámil Martin. Jon a Dany po smrti, ale zůstane tu jejich dítě. Myslím, že konce seriálu se dožije určitě jen Sansa. Ostatní to mají hodně nejisté. Ještě by mohl Jamie a nebo Jorah.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:38
Reakce na Malvin:

ja bych radsi nez sansu videla nazivo aryu, je zabavnejsi :) a mr. friendzone by mi prisel jako prezivsi uplne zbytecnej, jedine, ze by to jeji dite vychovaval :D

Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:44

Joraha je mi líto, jak se tam vždycky objeví někdo mladší a úžasnější. Chudák Medvěd!

Třeba Daenyrys zcvokne, když zjistí, že vlastně nemá na trůn nárok. (ano, nemám ji ráda)

Sansa beztak skončí jako "stará panna" na Zimohradě. (škoda, mám ji ráda)

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 12:54
Reakce na brrr:

Dany pravda o skutečném následníkovi trůnu určitě otřese. Mohlo by jí pomoct, že je do Jona zamilovaná. Ale spíše je to od sebe oddělí. Jon by se s tím mohl vyrovnat dobře. Sám Theonovi zdůraznil, že může být zároveň Greyjoy i Stark, nemusí volit. Bude hodně záležet na reakci jejich okolí. Co uděla Sansa (bude oficiální Strážce Severu?), Varys a Tyron (Jon by se jim mohl líbit více než Dany).

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 13:14
Reakce na brrr:

Joraha je mi líto, jak se tam vždycky objeví někdo mladší a úžasnější. Chudák Medvěd!

Třeba Daenyrys zcvokne, když zjistí, že vlastně nemá na trůn nárok. (ano, nemám ji ráda)

Sansa beztak skončí jako "stará panna" na Zimohradě. (škoda, mám ji ráda)

tak porad jeste Sanse zbejva jeji exmanzel Tyrion! :D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 16:56
Reakce na Malvin:

Díl se mi líbil. Zajímalo by mne, čím Tyrion přesvědčil Cersei, aby se vrátila na jednání a příslíbila pomoc. I když víme, že Cersei má ještě záložní plán, určitě se tam nevrátila jen tak. Myslím, že Tyrion jí slíbil buď odstranění Dany nebo zajištění nástupnictví, neb věří, že Dany nemůže mít děti. Možná proto se Tyrion tvářil tak nesouhlasně, když šel Jon za Dany do kajuty. Byl by to zvrat ve stylu GoT, kdyby se ukázalo, že Tyrion je záporák a podrazil by Dany. Po jejím odtranění by čestní Starkové určitě dělali problémy, tak se mu Jonovo sblížení s Dany nehodí.

Ten pohled Tyriona vysvětlují v dodatečném videu (lépe řečeno sám jeho představitel to tam komentuje)........ Tady je video https://www.youtube.com/watch?v=tbEy9a9aW0Y (BTW Emily tam dělá pěkné ksichtíky, škoda že takovou plejádu výrazu nepoužívá přímo v seriálu - mám pocit, že je dobrá herečka, ale podle mýho je omezována tím, že Dany má být chladná a nepřístupná...)

Já si nemyslím, že by tam byl jakýkoliv háček, těžko by mohli donutit královnu dodržet úmluvu sjednanou jejím pobočníkem bez jejího vědomí. Joeffry taky nechal Neda nakonec setnout, přestože mu všichni ostatní slíbili jít na zeď......

Cersei se podle mého na oko nechala přemluvit. Ona byla od začátku připravená na to kývnout, aby je uchlácholila a mohla řešit Zlaté společenstvo (protože to dá čas i jí). Jen to nemohla udělat tak jednoduše, protože kdyby kývla rovnou, tak by to bylo podezřelý. Pokusila se ještě vyšachovat sever a získat tak výhodu no a pak nebyl problém už se s Tyrionem dohodnout, když dala najevo svou zdráhavost.....

Mě spíš pořád přijde na hlavu, jak tam pak stáli nerozhodní, co teda teď (když Cersei poprvé odešla). Pořád si myslím, že pokud by nebyla jiná možnost, tak zapálení Rudé bašty (kor když tam měli tolik toho oleje :D ) by nebylo od věci...... prostě zoufalé řešení ale pořád řešení.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 16:59
Reakce na brrr:

Tak jsem to nevydržela, vykašlala se na muže, abychom se dívali společně a včera jsem to zkoukla.

Ať žije Jaime! D+J fuj! Moc jsem nepobrala, kdy se Sansa dala dokupy s Aryou, přišlo mi to podobné deux ex machina jako minule Benjen. Porstě celé je to hrozně zkratkovité. Setkání v Dragon Pit se mi líbilo, akorát tým Dany působil trochu amatérský (taky si mohli připravit nějakou stategii předem). Ale Cersei měla super šaty.

Night King před Zdí...to musí aliance máknout, aby se na Sever dostali včas. Minule zvládla Dany cestu za Zeď z Dragonstone za den, kam se dostane za den Night King na drakovi (i když s ďuravými křídly) a nemrtví, kteří můžou pochodovat nonstop?

Theon - mám pocit, že scénaristi neví, co s ním.

On tam mohl být zase časový skok. Zeď mohla padnout ve chvíli, kdy už byly Danyiny lodě těsně u Bílého přístavu, takže by to ještě mohli stihnout k Winterfellu než se tam dostanou Zombie...... Faktem je, že létající NK je děsný precedens, by mohl lítat po severu a zabíjet lidi a oživovat je dopředu.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 17:05
Reakce na brrr:

Joraha je mi líto, jak se tam vždycky objeví někdo mladší a úžasnější. Chudák Medvěd!

Třeba Daenyrys zcvokne, když zjistí, že vlastně nemá na trůn nárok. (ano, nemám ji ráda)

Sansa beztak skončí jako "stará panna" na Zimohradě. (škoda, mám ji ráda)

Sansa jako stará panna neskončí, je to lady of Winterfell a zná svou povinnost zajistit přežití rodu  Z přeživších si bude moct vybírat Podle mého už rezignovala na své představy o princi na bílém koni, ale to neznamená, že by se nevdala z rozumu (pokud si dotyčného proklepne a rozhodne se tak sama)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 29. srpna 2017 17:23
Reakce na Malvin:

Dany pravda o skutečném následníkovi trůnu určitě otřese. Mohlo by jí pomoct, že je do Jona zamilovaná. Ale spíše je to od sebe oddělí. Jon by se s tím mohl vyrovnat dobře. Sám Theonovi zdůraznil, že může být zároveň Greyjoy i Stark, nemusí volit. Bude hodně záležet na reakci jejich okolí. Co uděla Sansa (bude oficiální Strážce Severu?), Varys a Tyron (Jon by se jim mohl líbit více než Dany).

Já si to tak úplně nemyslím. Jednak nemají jediný jasný důkaz - je tam existence záznamu v deníku nejvyššího septona, ale ten přímo neidentifikuje Johna (k tomu bude potřeba Howland Reed). Navíc tady nejde o běžné následnictví, musí si trůn vybojovat a Daenerys se svými armádami a draky tahá za rozhodně delší konec.... Čekám spíše osobnostní krizi Jona a jak na něj někdo aplikuje rozhovor obdobný jeho rozhovoru s Theonem

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 00:14

Po opadnutí prvních emocí jsem se podívala ještě jednou na nějaké scény. A tak se podělím.

Celkově hodně narážek na první sérii a hlavně na Neda. Skoro každá postava se nějak o Nedovi zmínila. Asi mi i po těch letech chybí , stejně jako Sarkovic holkám.

I kdyby se Cleganebowl neuskutečnil, Ohař je očividně ten schopnější, užitečnější a živější z bratrů. Hora tam jenom stojí jako velký medvídek a smutně kouká.

Nechápu jak dreamteam mohl tak osudově podcenit ten slavný meeting, breefing, brainstorming.

Qyburn byl očividně zaujatý oživlými mrtvolami. Proč asi . Kdyby jenom věděl, kolik lidí na tom setkání doslova přežilo svou smrt.

Bratrům Lannisterům to spolu sedí. Dokážou spolu mluvit i beze slov (viz reakce na Euronův výstup). Tyrion: Co to tady dělá ten kašpar? Jaime: Mě se ne neptej. Jsem ráda, že to ti dva "idioti" mají zase mezi sebou dobré.

Úplně jsem zapomněla, jak hezkou modř má Bronn v očích.

Doufám, že někdo udělá gif z Malíčkova výrazu . Toho, jak protočil oči, když ulyšel své jméno.

Odjezd Jaimeho byl parádní. Pefektně to symbolizovalo, že končí jedna éra Západozemí.

Myslíte, že zná Jon knock, knock vtipy? Myslím, že jeden by se sem hodil.

Suma sumárum: Epické zvraty, logika děje, hlavní dějové linie - to vše Déčkům celkem slušně hapruje. Narážky na starší díly, atmosféru, chemii mezi některými herci, drobné momentky a interakce - to vše Déčka ještě slušně zvládají, pokud se jim chce.

Mám ráda crack videa, některá jsou lepší, jiná horší. Tohle se mi celkem líbí.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 03:33
Reakce na Grizzlin:

Dobrý video (Chalenge accepted - BTW v seriálu nikdy žádná čarodějnice neřekla, že by měla být Dany neplodná - DaD si asi nepamatují, co natočili, anebo prostě potřebovali mít "zázrak" ). No a konec byl absolutně výstižný

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 09:14
Reakce na A666:

Podle mne bude mít s odhalením Jonova nátroku na trůn větší problém Dany. Jon ví, že jméno nic neznamená. On sám sebe považuje za Starka, byť jeho okolí ho většinu života považuje za bastarda a ne Starka. A svým chováním přesvědčil lordy severu, že Stark je. Celý život musel přemýšlet, kdo skutečně je, nevěděl nic o své matce. Teď se mu všechno vyjasní. Ani ostatní Starkovci by s tím, že je jejich bratranec a nikoli poloviční bratr neměli mít problém. Naopak se očistí jméno jejich otce, že byl nevěrný Cat. Dany je přesvědčena, že je bohy vyvolená, aby seděla na trůnu. Všechny ty tituly, co používá, mají okolí přesvědčit, že ona je ta jediná oprávněná. I proto riskuje, jako vyvolenou ji bohové přece ochrání. A teď zjistí, že není ta jedna jediná. Neznamená to, že by slevila ze svého plánu být královnou a poklekla před Jonem, ale znejistí ji to. Ale bůh ví, co D&D budou potřebovat do scénáře. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 16:37
Reakce na Malvin:

Podle mne bude mít s odhalením Jonova nátroku na trůn větší problém Dany. Jon ví, že jméno nic neznamená. On sám sebe považuje za Starka, byť jeho okolí ho většinu života považuje za bastarda a ne Starka. A svým chováním přesvědčil lordy severu, že Stark je. Celý život musel přemýšlet, kdo skutečně je, nevěděl nic o své matce. Teď se mu všechno vyjasní. Ani ostatní Starkovci by s tím, že je jejich bratranec a nikoli poloviční bratr neměli mít problém. Naopak se očistí jméno jejich otce, že byl nevěrný Cat. Dany je přesvědčena, že je bohy vyvolená, aby seděla na trůnu. Všechny ty tituly, co používá, mají okolí přesvědčit, že ona je ta jediná oprávněná. I proto riskuje, jako vyvolenou ji bohové přece ochrání. A teď zjistí, že není ta jedna jediná. Neznamená to, že by slevila ze svého plánu být královnou a poklekla před Jonem, ale znejistí ji to. Ale bůh ví, co D&D budou potřebovat do scénáře. 

Uvidíme, no. Chápu, jak to myslíš, ale dle mého fakt možná převáží radost, že není jediná. Navíc pořád jsme u toho, že zrovna jí se po velmi dlouhé době zase vylíhli draci - znak Targaryenů..... Jinak po tom všem, co jsme viděli v posledním díle si myslím, že Jon bude mít největší problém s tím, že mu muž, kterého považoval za nejčestnějšího co znal, celý život lhal......

Ale taky je možný, že DaD budou mít tak málo prostoru, že se prostě jen dozvíme, že to ví a hotovo....

Amun
Avatar
31. srpna 2017 10:52

uff, konecne jsem ten posledni dil taky videla! Nemuzu si pomoct, ale pro me zklamani. Povazuju se za nekoho, kdo skoci na spek vsem, ale to, jak to spolkli Cersei pote, co prijeli velkolepe na meeting, na ktery nemeli pripraveny absolutne zadny plan... Necekala jsem, ze ji to uveri. Smrt Malicka mi prijde zvlastni, takova uboha, na nekoho, kdo byl tak drsny intrikan, ze tahy vsech predvidal mesice dopredu. Vlastne cele jeho pusobeni na Winterfellu bylo zvlastni. Jinak se pridavam k tem, kterym z nejakeho duvodu chybi Ned. Prijde mi, ze mel spoustu veci, co rict. A pak mi tedy hrozne chybi Margaery a Olenna. U Olenny mi take prislo, ze ta postava byla drive chytrejsi. A musim rict, ze uz od prvni serie mam strasne rada Sansu, a nemuzu uverit, ze to dotahla ziva az tak daleko :D

Co se tyce mozneho ditete Dany a Jona - prijde mi divne, ze by se po tolika mesicich s Dariem v posteli neukazalo, ze to dite fakt mit muze.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 11:47
Reakce na Amun:

Tak třeba to byl Dario, u něhož byl problém . Jsou páry, kteří na přirozené početí čekají roky. 

Smrt Malíčka se mi líbila. Ukázalo se, jaký to byl ve skutečnosti zbabělec. Tak dlouho intrikoval, až udělal chybu a zaplatil za ni. Neměl se chtít zbavit Aryy. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 11:53
Reakce na Amun:

s dariem nebyla minus jedno dite! :D

Amun
Avatar
31. srpna 2017 11:58
Reakce na Malvin:

me tak emotivni vykon u nej zaskocil :D celych sedm serii tam je s jednim vyrazem, at se delo, co se delo. 

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 12:05
Reakce na Amun:

Se právě ukázalo, jaký je to zbabělý parchant. Kdyby odešel s hrdým výrazem na tváři, možná bych ho politovala. 

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 13:38

Mně přišlo, že Malíčkovo kníkaní bylo pouze hrané, že se snažil jen obměkčit Sansu. Ta změna z "tvrďáka" se mi zdála příliš náhlá. 

Amun
Avatar
31. srpna 2017 13:46
Reakce na Bowle:

mne taky. ale hlavne to bylo hrozne rychle :D jsem fakt cekala, ze ten, co celou hruo truny vlastne odstartoval a pak manipuloval hlavni postavy do dalsiho a dalsiho vrazdeni, zemre nejak epicky :D jeden cas jsem dokonce myslela, jestli to nakonec nebude on, kdo se posadi na zelezny trun :D