GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:05
Reakce na Amun:

ach ano! malicek na zeleznem trune byl muj sen! 

Amun
Avatar
31. srpna 2017 14:11
Reakce na razorblade:

v knihach ma v zasade porad sanci :D:D

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 14:31
Reakce na Amun:

přesně, myslela jsem si, že z něj udělají odstašující případ, že uspořádají nějakou opravdickou popravu třeba na nádvoří zimohradu.. a ne že ho takhle fiknou v obýváku 

Amun
Avatar
31. srpna 2017 14:39
Reakce na Bowle:

fiknou v obyvaku, to je vystizne 

cela ta poprava byla divna... Arya je divna, to tam asi vidi kazdy, ale porad tam prede vsemi shromazdenymi lordy a sansou mala holka podrezala typkovi krk... a nikdo nehnul brvou. Vzdyt ho odsoudili, tohle bylo jak vrazda nekde v temne ulicce :D

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 15:28

Sansa se zachovala jako Queen of the North . Mít to více dílů, tak to natáhnou. Jeden díl ho obviní a zatknou, druhý díl soud a až pak poprava (viz Tyrionův soud). Takhle to stihli v jedné scéně. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 17:28
Reakce na Amun:

uff, konecne jsem ten posledni dil taky videla! Nemuzu si pomoct, ale pro me zklamani. Povazuju se za nekoho, kdo skoci na spek vsem, ale to, jak to spolkli Cersei pote, co prijeli velkolepe na meeting, na ktery nemeli pripraveny absolutne zadny plan... Necekala jsem, ze ji to uveri. Smrt Malicka mi prijde zvlastni, takova uboha, na nekoho, kdo byl tak drsny intrikan, ze tahy vsech predvidal mesice dopredu. Vlastne cele jeho pusobeni na Winterfellu bylo zvlastni. Jinak se pridavam k tem, kterym z nejakeho duvodu chybi Ned. Prijde mi, ze mel spoustu veci, co rict. A pak mi tedy hrozne chybi Margaery a Olenna. U Olenny mi take prislo, ze ta postava byla drive chytrejsi. A musim rict, ze uz od prvni serie mam strasne rada Sansu, a nemuzu uverit, ze to dotahla ziva az tak daleko :D

Co se tyce mozneho ditete Dany a Jona - prijde mi divne, ze by se po tolika mesicich s Dariem v posteli neukazalo, ze to dite fakt mit muze.

Tak Dario nebyl Targaryen Pak jsou spekulace, že to, že může mít roli smrt Viseriona (jakoc ena za život), anebo prostě nebyli s Dariem kompatibilní......

Ad Malíček - holt dojel na svou slabost pro Sansu, to bylo docela reálné (podle mého na to dojede i v knihách, protože Sansu pořád podceňuje, ale ona se stane možná ještě větší hráčkou než v seriálu). A to jak se složil taky, on není nijak extrémně statečný.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 17:38

Jinak Malíčka se potřebovali zbavit rychle, aby nezačal intrikovat - nesměl nic vědět. Jednotliví lordi je otázka, zda na Zimohradu ještě jsou nebo přijíždějí jednou za čas a jinak řídí přípravy na vlastních sídlech. No a čekat, až se sejdou aby teda udělali popravu by bylo riskování. Navíc byli tam rytíři údolí, což bylo vzhledem k Malíčkově roli nejdůležitější.....

Amun
Avatar
31. srpna 2017 17:43
Reakce na A666:

pokazde me v tom serialu neco prekvapi. Neco jako cena za zivot slysim uplne prvne  nebo ze targaryen ma vetsi sanci mit dite. No uz jsem se rozhodla zacit cist knihy, protoze dva roky cekani proste nevydrzim:D

me u te slabosti pro Sansu fakt prekvapilo, ze ji dal boltonum, i kdyz podle svych slov nevedel, co je Ramsay zac. zkratka ji provdal za jineho chlapa

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 18:06
Reakce na Amun:

pokazde me v tom serialu neco prekvapi. Neco jako cena za zivot slysim uplne prvne  nebo ze targaryen ma vetsi sanci mit dite. No uz jsem se rozhodla zacit cist knihy, protoze dva roky cekani proste nevydrzim:D

me u te slabosti pro Sansu fakt prekvapilo, ze ji dal boltonum, i kdyz podle svych slov nevedel, co je Ramsay zac. zkratka ji provdal za jineho chlapa

Tak když chtěla Dabny zachránit Droga, tak jí čarodějnice Mirri maz Duur řekla, že musí zapaltit cenu rkve (tehdy to byl život nenarozeného dítěte). Dany se tím poučila a obětováním Mirri (a defakto i zabitím Droga a svým vstoupením do plamenů) vylíhla draky..... Takže třeba by to mohlo fungovat stejně :D Ale tohle byly hlavně spekulace kvůli kletbě v knize, kde Mirri Dany řekne, že je neplodná.

Každopádně, v seriálu nebylo jediné slovo o kletbě, že by Dany byla neplodná (jako v knize), takže fakt bůhví, jak přišla na to, že děti mít nemůže...... Samotní tvůrci si evidentně už nepamatují, co vlastně v seriálu vtrdili a netvrdili, takže nám dle mého omylem podsunuli potvrzení,ž e dítě fakt bude (jinak by asi 4x za tuto sezonu neopakovali tu neplodnost, že). S těma Targaryenama to bylo ymšleno tak, že třeba snadněji počnou spolu, to víš, ta valyrijská krev to je další teorie o zlomení proroctví (které ovšem v seriálu vůbec zlomeno být nemuselo)

Knihy si přečti, stojí to za to i když nejsou dokončené. Je tam taky mnohem víc souvislostí......

Ad Malíček - dle mého plánoval posléze ramsayho nějak odstranit. Ale to už je spekulace...... Ono Malíček miluje Sansu, ale ještě víc miluje moc, takže jí klidně využije a doufá, že se mu povede jí pak zachránit, aby mu mohla být vděčná  Jako v KP....Každopádně ono ejdnání některých postav se docela mění jako daň zkratkovitosti seriálu. V knize totiž ramsayho ožení s nastrčenou Aryiou, ale protože v seriálu potřebují méně postav, vrazili tam Sansu což jde trochu proti Malíčkovi.

Mě třeba zpětně přijde strašně pošahaný ten požadavek Dany "Bend the knee", protože to vůbec nesedí k její minulosti lamačky řetězů. V Essossu osvobodí otroky, naruší staletí trvající tradici, rozbije to "kolo" a pak přijede do Westerossu a vymáhá si poslušnost na základě svého dědického práva? A v podstatě si chce podrobit lidi silou? O kolik je pak jiná než otrokáři? A pak i když už zná hrozbu za zdí, tak stále váhá kvůli risku ztráty území? Tohle mě docela štve, protože to jakoby obrací vývoj Danyiny postavy (i když v posledním díle se k té její roli zachránce vrátili, i dkyž musel Jon nejdřív pokleknout....).

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:17
Reakce na A666:

Já mám silnej dojem, že Dany byla označena za neplodnou i v seriálu. Rozhodně to tak mám uložený v hlavě už dávno a knížky jsem nečetla. Teď jsem teda z toho zmatená

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:33
Reakce na coralline:

Já mám silnej dojem, že Dany byla označena za neplodnou i v seriálu. Rozhodně to tak mám uložený v hlavě už dávno a knížky jsem nečetla. Teď jsem teda z toho zmatená

Já to právě projela a nikde jsem to nenašla. Ani od Mirri ani od nikoho jiného..... Od Mirri tam "proroctví" zaznělo, ale jen část, ne celé - spíše jako yvsvětlení toho, že Drogo nikdy nebude jako dřív....... Já koukala i po jiných proroctvích ohledně dany a na nic jsem nenarazila. Prostě rozhodně jí to nikdo neřekl, takže to fkat může vyvozovat maximálně ze vztahu s Dariem.....

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:52
Reakce na A666:

Tak jsem si tu Mirri našla na youtube. Vypadá to, že ona to fakt v seriálu neřekla. Možná to pak někdy později zmínila sama Dany, ale těžko říct, jak na to přišla. Možná kvůli tomu, jak přišla o Drogovo dítě. Ale opravdu si myslím, že to bylo zmíněno dřív než v poslední řadě.

Offline coralline
Avatar
2155 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 22:15
Reakce na A666:

Ha, konečně jsem našla nějakou zmínku, jsem detektiv Colombo  Tady ke konci říká "They (dragons) are the only children I will ever have." Je to z druhý řady.

Amun
Avatar
01. zaří 2017 11:03
Reakce na A666:

wow, diky za dlouhy prispevek! :D

jj ale neni k tomuhle potreba magie? Vzdyt v tom serialu neustale nekdo umira, ale nikdo na oplatku oziveny neni. Mela jsem za to, ze s Khalem to vyslo jen proto, ze carodejnice pouzila magii. Jinak souhlasim, v serialu opravdu zadna zminka o neplodnosti doted nebyla, carodejnice ji tohle nerekla. Navic draka ani nedala dobrovolne, bylo to nevydarena mise.

Ty jo, o nastrcene Arye jsem doted neslysela, fakt zacnu cist :D ty knihy jsou uplne jiny svet. Kez by vydal i ty posledni.

To bend the knee mi taky prislo ujete, spis jako prodlouzeni deje, ze to Jon odmita.. taky si z te hlasky cely internet dela srandu :D ono i to, jak upalila ty dva typky, bylo docela zvlastni. Nejaky fanousek podotkl, ze oba celkem rychle opustili Olennu, ktere prisahali vernost, ale pak byli ochotni znicit svuj rod kvuli smrtelne oddanosti vuci Cersei.

Jinak me vcera napadlo, jak je zvlastni, ze sama Dany se zachazet s draky ucila roky, zatimco nocni kral si jednou sednul a ovlada ho na nejvyssi urovni. Je mi jasne, ze neni clovek a ze je svym zpusobem magicky, ale nejsou uz tyhle super schopnosti pretazene? Kdyz prihlednu k jeho schopnostem hazet ostep, mohl proste nocni hlidku postrilet od lesa.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:52
Reakce na Amun:

NK draka zcela ovládá. Nemusí se ho učit ovládat. Zombie drak už nemá vlastní vůli, stejně jako ji nemají oživlé mrtvoly. 

Postřehy k "bend the knee" jsou zajímavé. Nad tím jsem se nezamýšlela 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:06
Reakce na A666:

Ono by "bend the knee" mohlo mít určitou logiku, za předpokladu, že Dany Jona bere jako konkurenčního vůdce , někoho, kdo má sílu a autoritu, a nárokuje si moc nad územím , a s takovými  se přece musela naučit jednat z pozice síly. 

Jinak se musím přiznat, i když se mi pořád určité scény, postavy, a vizuální ztvárnění líbí, připadá mi sedmá série stále víc jako taková "GoT For Dummies" - autor předlohy zaklapl po páté sérii knihu, režiséři po šesté odešli na pivo , herci se rozhlédli, postavili se před opuštěné kulisy, vklouzli zpátky do kostýmů a zkouší to nějak dohrát. 

Amun
Avatar
01. zaří 2017 12:25
Reakce na Isca:

ja myslim, ze tenhle pocit ma po pate serii hodne lidi (vcetne nectenaru knih, jako treba ja), protoze se ze serialu vytraci logika a promyslenost, ktera tam driv byla. Jsem opravdu hodne zvedava, jak bude vypadat osma serie. Jestli tvurci opravdu jsou s autorem domluveni, kdo ma prezit a jak to ma skoncit, nebo to bude americky konec pro poteseni fanousku.

A tedy zajimalo by me, co planuje Red Woman :D

Amun
Avatar
01. zaří 2017 14:39

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:19
Reakce na Amun:

wow, diky za dlouhy prispevek! :D

jj ale neni k tomuhle potreba magie? Vzdyt v tom serialu neustale nekdo umira, ale nikdo na oplatku oziveny neni. Mela jsem za to, ze s Khalem to vyslo jen proto, ze carodejnice pouzila magii. Jinak souhlasim, v serialu opravdu zadna zminka o neplodnosti doted nebyla, carodejnice ji tohle nerekla. Navic draka ani nedala dobrovolne, bylo to nevydarena mise.

Ty jo, o nastrcene Arye jsem doted neslysela, fakt zacnu cist :D ty knihy jsou uplne jiny svet. Kez by vydal i ty posledni.

To bend the knee mi taky prislo ujete, spis jako prodlouzeni deje, ze to Jon odmita.. taky si z te hlasky cely internet dela srandu :D ono i to, jak upalila ty dva typky, bylo docela zvlastni. Nejaky fanousek podotkl, ze oba celkem rychle opustili Olennu, ktere prisahali vernost, ale pak byli ochotni znicit svuj rod kvuli smrtelne oddanosti vuci Cersei.

Jinak me vcera napadlo, jak je zvlastni, ze sama Dany se zachazet s draky ucila roky, zatimco nocni kral si jednou sednul a ovlada ho na nejvyssi urovni. Je mi jasne, ze neni clovek a ze je svym zpusobem magicky, ale nejsou uz tyhle super schopnosti pretazene? Kdyz prihlednu k jeho schopnostem hazet ostep, mohl proste nocni hlidku postrilet od lesa.

Tak drak sám o sobě je magický tvor (v knize řeší, že magie zesílila co se draci narodili). Navíc při vylíhnutí vajec Dany žádnou magii nepoužila..... Ale je to jen spekulace, jak sjem psala, v seriálu žádná kletba ani proroctví o Danyině neplodnosti nepadlo, takže prostě to třeba jen předtím nezkusila s někým kompatibilním

Knihy jsou mnohem komplikovanější, zašmodrchanější. Je tam mnohem víc postav, které seriál prostě vyškrtal....

Ad zacházení s draky - já to ebru tak, že NK ovládá nemrtvé svou vůlí, takže v případě draka to bude stejné. jakos e řešilo jinde, že normálně draky může sedlat jen ejdinec s Targaryenskou (Valyrijskou) krví . Jinak s tím oštěpem - jak sjem psala, draci jsou amgická zvířata a tím jsou NK dle mého blíž. Lidi jsou prostě jen lidi. třeba byl ten oštěp naváděný magií Navíc NK nemá kam spěchat....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 16:28
Reakce na Isca:

Ono by "bend the knee" mohlo mít určitou logiku, za předpokladu, že Dany Jona bere jako konkurenčního vůdce , někoho, kdo má sílu a autoritu, a nárokuje si moc nad územím , a s takovými  se přece musela naučit jednat z pozice síly. 

Jinak se musím přiznat, i když se mi pořád určité scény, postavy, a vizuální ztvárnění líbí, připadá mi sedmá série stále víc jako taková "GoT For Dummies" - autor předlohy zaklapl po páté sérii knihu, režiséři po šesté odešli na pivo , herci se rozhlédli, postavili se před opuštěné kulisy, vklouzli zpátky do kostýmů a zkouší to nějak dohrát. 

Mě to spíše nesedí k ní jako postavě potom, co uzavřela aliance s Yarou (a souhlasila s nezávislostí železných ostrovů - i když je fakt, že ty jsou méně zajímavé než sever ). Prostě Dany tam dle svých slov přišla "Breake the wheels", ale první co chce, je abypřed ní všichni poklekli na základě jejího dědičného práva. Navíc se musela poučit v Mereenu, kde nakonec skončila v poltickém manželství ve snaze situaci uklidnit. Ale jo, ty jejich tvrdé palice byly vtipné

S druhým odstavcem souhlasím, šestá serie byla dobrá, vypadalo to, že to jde správným směrem (i když mě třeba štvalo,ž e Dany najednou přiletěla na drakovi a nikde nebylo ukázané, jak ho teda definitivně zkrotila) ale dějové zápletky sedmé mi přišly prostě divné, mimo rámec knih i dřívějších sérií, mimo chování postav. Někdo na YT připomněl, že rozhovor Theona s Jonem o Starcích byl absolutně proti tomu, co někdy v druhé sérii Theon říkal o tom, jaké to je být rukojmí..... Celá linka s chycením nemrtvého a příměřím s Cersei byla divná atd. Jako jo, když se na to koukám, tak si to užívám, ale když o tom zpětně přemýšlím, nedává to smysl