GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 22:12
Reakce na razorblade:

No ja hlavne nepobrala to, ze zombici mohli Benjena zabit, protoze on sam by mel bejt neco jako white walker

Benjen není White Walker ale nedoproměněný mrtvý (díky kusu dračího skla v srdci). Takže teď z něj už asi bude definitivně zombie....

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 22:12
Reakce na razorblade:

No, mam dve pracovni varianty: Bud to prezil (mimochodem, ta prace s ropedartem byla vtipne spatna, obzvlast po sesednuti z kone), nebo ho roztrhali na kusy a pak uz se proste sam dohromady nepostavi.

Offline brrr
Avatar
10019 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 22:54
Reakce na A666:

On má v srdci kus dračího skla? Kruci, mám mezery.

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 00:31

Dil vypadal epicky, ale to je tak vse, co muzu pochvalit. same nelogicnosti, deux ex machinas a klise. Priznam se, ze me to bavi cim dal tim mene a sleduji uz jen ze setrvacnosti a zvedavosti, jak to cele dopadne, nebot knizniho rozuzleni se urcite uz nedockame.

Krome vytek, co tu uz padly, mi hrozne vadi herectvi E. Clarke, respektive jeji neherectvi. Scena s usmrcenym drakem byla uplne bez emoci a vinu prikladam prave ji. Zemrelo ji dite, jak o nich sama rada takhle mluvi, a ona nehne ani brvou, zas akorat nahodi ty sve typicke dead eyes. Vic smutku projevila, kdyz predtim odchazel Jon na sever. Jo a tohle nasilne parovani Dany a Jona je dalsi kapitola sama o sobe. 

Aryu nemam rada uz od te doby, co se dala na vycvik u Beztvarnych. Pletla jsem se, kdyz jsem si myslela, ze otravnejsi uz byt nemuze. Tenhle trapne vykonstruovanej spor mezi sestrami jen oddaluje jejich spojeni, ke kteremu nakonec dojde, aby se spolecne zbavily Malicka. Konecne bude osvobozen od teto role uchylneho strycka, jehoz jedinym mastermindem je ted stvat maly holky proti sobe. Opravdu nechapu, proc by mel ten dopis Sansu jakkoliv ohrozovat. Rytiri z Udoli kvuli ni vyjeli do bitvy. Nejaky dopis z x let zpatky, kterej napsala jako mala vystrasena holka pod tlakem kralovny, je vubec nerozhodi. Nejsou oddani Robbovi ani Nedovi, ale Sanse. 

Mrzi me, jak serial klesl. Zadna promyslenost, zadne dejove zvraty. Dej se da na mile dopredu predpovedet a kdyz ne, tak jen proto, ze by divaka takova hovadina ani nenapadla.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 08:11
Reakce na wourilleite:

Se teda priznam, ze sparovani Dany a Jona jsem predpovidala uz pred serialem, kdyz jsem si precetla, jak se Jon stal panem severu. , takze pro me je ten vyvoj logicky, jen tady je to hrozne uspechane, coz je vinou zkraceni serie o tri dily.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 11:36
Reakce na wourilleite:

Je už nějakou dobu vidět, že se jim to bortí. Každá zkratka, každý škrt si zvláště teď ke konci žádají svou daň, připočteme-li, že D&D nemají už knižní předlohu. Je ale hrozně zábavné číst různé fanouškovské debaty o nelogičnostech. Tuhle na edně propočítávali rychlost letu havranů/draků, dobu zamrzání jezera, vytváření vzduchových kapes na Jonově oblečení a zjistili i to, že jezero bylo přístaviště. Čím více se bude blížit GRRM konci knih, myslím, že i tam bude děj více předvídatelný. Ale za to si GRRM může z velké části sám .

Jon se mi s Dany překvapivě líbí, nijak mě neruší a jsou tak nějak vtipně neohrabaní , stejně si myslím, že dopadnou tragicky.

Mně tedy nejvíce vadí Cersei. Od druhé série se projevuje jako maniakální šílenec a teď je najednou z ničeho nic stratég. Ale v konečném důsledku působí jako zakomplexovaná malá holčička, která touží po tatínkově uznání, i když už je Tywin dávno po smrti. Vždyť se i obléká jako on.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:19

Jinak se musím přiznat, že zrovna včera jsou koukala na tohle video. Šest let jsem tuto scénu neviděla a bylo mi z toho hrozně smutno. Nejen kvůli tomu, že skoro všichni tam jsou mrtví (jak říká jeden komentář: I see dead people, dead people everywhere). Ta pasáž má skvělou hudbu, výpravu, atmosféru. Do té doby jsem vůbec GRRM neznala a nevěděla jsem, co mě čeká. A musím říct, že je mi trochu líto, že nám seriál ukazuje jenom to horší z toho světa. Svět ASoIaF toho může nabídnout mnohem více. Proto bych ocenila možná spin-off, možná film z historie Západozemí, která je podle mě méně politická, pletichářská, "nadpřirozená", ale snad i více uvěřitelná a reálná. A taky jsem si uvědomila, že mě GoT odnaučil mít oblíbené postavy. Proběhla tady debata o oblíbených postavách a já si uvědomila, že žádnou asi nemám. V první (a úvodu druhé) jsem měla ráda Robba, měla jsem ráda Oberyna a celkem fajn byl Tyrion. Mé oblíbené postavy byly zamordovány tak, že mi dlouho trvalo, než jsem se na ty osudné díly vůbec podívala. Tyrion měl dobré dialogy a uměl na sebe navázat jiné dobré postavy (Jaime, Bronn), ale zabil svého otce a od té doby ho nemohu mít úplně ráda. Prostě dneska nemám v GoT oblíbenou postavu, protože ji: A) zabijí hnusným způsobem, B) provede něco neodpustitelného nebo C) obojí dohromady. Mám už jenom některé postavy raději v jednom či druhém prostředí (Dany jednoznačně v Západozemí, Aryu a Sansu na Zimohradu, Tyriona a Varyse v Králově přístavišti, Jona v hlídce nebo jako KITN než za zdí s divokými).

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:22
Reakce na Grizzlin:

to mne treba vubec nevadi, ze me oblibene postavy delaji svinarny a jsou to vylozeni zaporaci. ja jsem si je vlastne kvuli tomu oblibila :D

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:26

Nasilne mi to prijde spis proto, ze mezi nimi postradam chemii a jejich sceny jsou hrozne rozpacite, nesedi mi k sobe.  Ze je sparuji v serialu se dalo cekat uz z ruznyh posteru a photoshootu. Presto jsem doufala, ze se to po tehle ceste nevyda, hlavni kladas + hlavni hrdinka, jak necekane a zajimave.

Offline brrr
Avatar
10019 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:39
Reakce na wourilleite:

Ano, doufala jsem, že k D+J nedojde, protože je to tak předvídatelné.

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:40
Reakce na Grizzlin:

Nahled na Tyriona mame podobny. Zavrazdeni Tywina mu nikdy neodpustim. Momentalne me ani jako postava nebavi, krome toho, ze hlaskuje o dost min, tak mu to uz ani moc nemysli. Nejradeji jsem ho mela v dobe, kdy byl Hand of the King v Kings Landing.

Ze stale zivych jsou mymi oblibenci Jaime, Ohar a Bronn. Vsimla jsem si, ze clovek (nebo aspon ja :D ) snadneji priroste k postavam, ktere byli na zacatku predstaveny jako velmi zle, ale postupem casu se nam odhaluji dalsi vrstvy jejich osobnosti, ktere nejsou tak spatne. Ac si ta postava stale nese strasnou minulost, stale moralne bilancuje, tak ale vidime, ze zacina vic inklinovat k tem dobrym rozhodnutim, a to me bavi. U Tyriona byl ten prerod opacny, kdy zacinal jako spise kladna postava. Ani by mi tak nevadilo, ze potemnel, jako spis to, ze se stal nezazivnym. Jeho interakce s lidmi v KP mely grady.

Offline brrr
Avatar
10019 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:47

Přiznávám, měla jsem ráda Tywina v seriálu - Ch. Dance ho hrál perfektně. Tyriona moc nemusím, v knihách možná ještě víc, však on není úplně andílek (nechal zabít zpěváka kvůli písničce, atd.).

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:54
Reakce na brrr:

Tywin byl i moji oblibenou postavou, prestoze se postaral o vrazdu mych milovanych Severanu. Hrozne me vzalo, kdyz umrel :D neskutecne charismaticky, inteligentni, ambiciozni. Verim, ze by dovedl Lannistery mnohem dal, kdyby porad zil. Musi se obracet v hrobe, kdyz vidi, co tu po nem vyvedla Cersei. Tu jsem v knize uplne nenavidela. V serialu diky skvele L. Heady mi ji bylo i misty lito a soucitila jsem s ni. Uznavam, ze je to hodne komplexni dobre napsana postava. Od doby, co ji ale zemrely deti, to s ni jde silene z kopce. Novy Mad king.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:57
Reakce na razorblade:

Jasně, jsou padouši a padouši. Já je respektuji, posouvají děj, ať si pozabíjejí, koho chtějí, ale nechci, aby na konci zvítězili ve h/Hře nebo aby přežili bez jakékoliv újmy. Chovat se zle a bez svědomí je sice strašně cool, ale je to značně zkratkovitá a jadnoduchá cesta k úspěchu, zvlášť, když se mohou jako Malíček skrývat za různými pletkami a nikdo si na ně neukazuje. Svým způsobem "oceňuji" Malíčka, ale Varys je u mě o chlup výše, protože mám z něho pocit, že mu jde o něco více než jen o sebe. Tywina oceňuji více než Cersei, protože měl styl a dokážu ho v jeho krutých momentech "pochopit". Roose Bolton měl smysl pro plán a taktiku, Ramsay byl jenom nízký a krutý násilník atp.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 12:59
Reakce na Grizzlin:

haha, Ramsay byl muj nejvetsi sexidol z celyho GoT, asi to bylo i tim, ze Theonek se mi od zacatku strasne hnusil svym chovanim i vzhledem, a taky ze jsem nikdy nebyla velka fanynka Sansy. Proto se me nejak moc nedotykalo to, co provadel. Ted u me ma slusne nasplapnuto Euron, i proto, ze ho hraje Kasper z Vlady :D

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:07
Reakce na wourilleite:

Jaime, Ohař a Bronn jsou podle mě postavy, které nikdy nebyly v jádru zlé. Jenom je určité životní skutečnosti postavily do určité role a teprve když se změnily podmínky, mohl se projevit jejich charakter. Jinak chápu a souhlasím. Jenom mě seriálový Chajmé svou oddaností k Cersei vytáčí. Tohle už fakt není neormální .

Na herecký projev L. Heady jsem vyloženě alergická. Ten povýšený výraz, kyselý pohled a křivý úsměv předvádí zcele neměnně od první série. U Cersei si jako u jediné v seriálu říkám co by kdyby... Co by bylo, kdyby si vzala Rhaegala? Co by bylo, kdyby se Robert přenesl přes Lyannu? Co by bylo, kdyby D&D nebyli tak u vytržení z L. Heady?

K Jonovi a Dany - je to fantasy sága. Jakkoliv realisticky se tváří, řídí se bezděčně nebo záměrně nějakými pravidly a zvyklostmi. To je podle mě nejmenší problém.

Offline brrr
Avatar
10019 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:16
Reakce na Grizzlin:

Musím říct, že seriál, ať jde poslední série do kelu, drží nad vodou herecké výkony (právě Tywin, Ramsay, Tyrion, Varys, ....). Musím uznat, že casting se jim povedl (až teda na E. Clark, naštěstí Harrington se trochu zlepšil). Možná pro to, jsou ty víceméně negativní postavy tak oblíbené.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:42
Reakce na razorblade:

Mně jsou celkem ukradení Theon a Sansa, ale nesnáším lidi, co trhají mouchám nožičky a stahují lidi z kůže pro potěchu duše. Tam jde sexappeal stranou .

A u Eurona klidně mohli přitlačit na pilu. Eurona jsem si představovala jako emo psychotýpka s mastnými (nebo mokrými?) černými vlasy, pronikavě modrým (jedním) okem, modrými rty, pomalou chůzí a chladným dechem. (Když to čtu, tak jsem si ho představovala asi jako Severuse Snapea ). Hrůza by měla jít z jeho vzhledu i z jeho nevyzpytatelného chování. Tenhle mi připadá jako veselý chlapík, co vymetá bary v kárované košili a kožené bundě, objednává si Widow Jane a balí ženské na coververze country/folkových šlágrů. Ale je pravda, že toho herce jsem před GoTem neznala

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:46
Reakce na Grizzlin:

Vylozene zlych, v jadru prohnilych postavy v GoT moc neni. Napada me jedine Ramsay a Joff. Opravdovi nemocni sadisti, co se ukaji na utrpeni druhych a jejichz krute ciny jsou casto neopodstatnene, neobhajitelne. Jinak vsechny zene nejaka vnitrni motivace, kterou si ospravedlnuji sve ciny, nebo jsou svym okolim donuceni jednat tak, jak jednaji.

a souhlasim s Chaimem. Neskutecne zprzneny vyvoj postavy, prakticky nulovy :/ tim, jak chtel sejmout Dany, si u me zas vylepsil skore, dychl na me ten stary dobry odvazny Jaime, co skocil pred medveda pro Brienne a zbavil se Mad Kinga,  ale pak se zas vratil do sveho modu Cerseinadevse a zas mi nezbylo nez mlatit hlavou o stul.

D+J mi osobne neprijde nijak klicovy pro dej. Vidim to jako fan service a ne neco, co musi byt ucineno, aby to neodporovalo zakonitostem fantasy. 

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 13:47
Reakce na brrr:

A přitom nevím, kde je chyba . V Než jsem tě poznala se mi EC celkem líbila (i když z toho filmu mám smíšené pocity) a v různých rozhovorech na mě působí přirozeně a sympaticky. Asi jí nesedí ty majestátní osudové ženy.