GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 20:30
Reakce na Karoleena:

No, to jo, modrý očka mají pak nakonec všichni, ale white walkers jsou v podstatě taková svébytná málopočetná rasa, o které se toho moc neví, jak se vlastně reprodukujou, jediná známá možnost je ta, kterou v seriálu ukázali, tzn. transformace Crasterových novorozeňat. A white walkers jsou ti, kteří jdou zabít jedině tím obsidiánem. Řadoví nemrtváci jsou prostě jen nemrtváci, jejich kříšení si řídí white walkers jaksi vzdáleně, na to fakt stačí umřít za zdí, a zabít se dají nejefektivněji tak, že je někdo podpálí. A podle mě teda není ta jejich nemrtvost nakažlivá, aspoň v knížce to tak myslím bylo, že to, že někoho zranil/zabil nemrtvej ještě neznamenalo, že by se on sám pak stal nemrtvým, byla tam potřeba ta křísící akce od white walkers.

ještě bych přidala že White Walkers se dají zabít dračí (valyrijsou) ocelí - Jonovi už se to dvakrát povedlo

Jinak v knize není co si pamatuji o modrých očích nemrtvých nic řečeno, dle mého je v seriálu mají jen proto, aby se kor u čerstvých mrtvol odlišila oživlá mrtvola od živýho...... A vyjadřuje to to, že je White Walkers ovládají.... K oživení nemrtvého je potřeba magie, kterou evidentně ovládají jak White Walkers (zejména Night King) tak ale i Qyburn, protože Hora je koneckonců taky nemrtvý - takže ejdnoho zombíka už v Kings Landing mají

Jinak faktem je, že Bran je v seriálu divný, navíc tu jeho schopnost pěkně nafoukli (v knihách mohl vidět jen to, co se dělo kolem čarostromů, protože viděl jejich očima) ale přitom je absolutně nevyužitá.... V knize snad takhle děsně nedopadne.

Jo a už celou jednu sezonu mi v seriálu chybí Duch, naposledy byl vidět při oživení Jona

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 20:31

Jo a díky moc za tohle vlákno, chybělo mi tu

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 20:41
Reakce na A666:

Nojo, ale je to ta stejná magie? Já bych skoro řekla, že ty nekromantský Qyburnovy praktiky budou něco trochu jinýho, i když produkujou podobný výsledky, ale je to teda jen moje domněnka, s knížkama jsem skončila někde v půli, takže jestli to tam je vysvětlený, tak nevim nic. :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 21:21
Reakce na Karoleena:

Vysvetleny to tam neni, pokud jsem to uz nezapomnela :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 18. srpna 2017 21:31
Reakce na Karoleena:

Nojo, ale je to ta stejná magie? Já bych skoro řekla, že ty nekromantský Qyburnovy praktiky budou něco trochu jinýho, i když produkujou podobný výsledky, ale je to teda jen moje domněnka, s knížkama jsem skončila někde v půli, takže jestli to tam je vysvětlený, tak nevim nic. :)

To nikdy vysvětleno nebylo, ale je jasný, že ta night kingova bude na lepší úrovni, u Qyburna to bude kombinace s medicínou..... Koneckonců rudý knězi/kněžky\ taky oživují byť teda mnohem úspěšněji pro ty oživené obdobně Mirri maz duur znala krvavou amgii, možná to Qyburn nějak zkombinovals e znalostmi citadely

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 00:17

Tak  se hlásím, že už jsem taky viděla. Ti scénaristi

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 11:00
Reakce na razorblade:
Z těch, co umřeli, byli náhodu všichni fajn (teda to ho prostředního nehodnotím), u první jsem měla ráda herce, u poslední postavu (herec se mi trochu zprotivil v Ripper Street).
Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 18:54
Reakce na coralline:

Nk ja prave podle toho spoilu posledniho dilu nevim, co si mam o jeji budoucnosti myslet...

Amun
Avatar
23. srpna 2017 11:14

Tak jsem konecne videla nedelni dil! Jinak stiznost: opravdu me hrozne stvou novinari, co jsou schopni dat na hlavni stranku primo do nazvu clanku spoiler. Indepentent: za zdi umre jedna z hlavnich postav - fakt dik :D

A pak uz jen same otazky: ono jde z Dragonstone doletet na zed v ramci par hodin? Uplne jsem nepochopila to casovani, kdy nemrtva armada ma strach prejit nakraply led a proste ceka, takze Genry stihne dobehnout na zed, poslat havrana, a Dany se stihne vcas vratit. Dil byl opet epicky, ale prijde mi, ze to dava mensi a mensi smysl. Oziveni draka se dalo ocekavat uz ve chvili, kdy po nem mrskli ostep.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 12:46
Reakce na Amun:

Muj muz to oznacil za:

"Teleportation magic for plot sake" 

Bylo to (odhadem) 16h, ale nevim, jak daleko od zdi jsou (meli by ale byt dost blizko) a jak daleko to je ze zdi na Dragonstone.

Amun
Avatar
23. srpna 2017 12:55
Reakce na Solathis:

No ja myslim, ze veci "for plot sake" tam je vic a vic 

Vzhledem k tomu, jak rychle tu vzdalenost preletel havran, jak dlouho Jon na tom Dragonstone uz hnije? Ze uz se proti nemu pomalicku bouri lordi ze severu, ze je jako dlouho pryc.

Jsem vazne zvedava na posledni epizodu, protoze tam uz nedava smysl nic (psycho Arya, co spolu se Sansou opet skoci Malickovi na spek, Malicek na Winterfellu, ktery ma nejaky strasne evil plan, jen aby nejaky plan mel, ale vlastne nedela nic...) a fakt trvam na tom, ze Cercei by nikdy to vyhozeni Septa do vzduchu neproslo, pokud by platily pomery nastavene predchozi serii. Uff, ale stejne ten serial miluju :D premyslim o precteni knih, ale hrozne me desi, co si jako pocnu, az dojdu na konec s tim, ze dalsi knihy nejsou :D

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:02
Reakce na Amun:

To je jediny, co me na ty serii mrzi, jinak mam knizky radsi, nez serial.  Cetla jsem nejaky teorie a pokud aspon jedna vyjde, tak to bude vtipny (a asi dost smutny taky nakonec).

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 13:31
Reakce na Amun:

ja mam taky spoustu otazek:

- jak na draha pripevnili retezy, kdyz pri jeho vytahovani rozlamali led?

- jaktoze si hosikolem sebe ten led proste postupne nerozbijeli, aby na ne nemrtvi nemohli?

- proc je proste nesejmul nocni kral ostepem tak, jak to udelal s drakem?

- proc draci nespalili nocniho krale?

proc, proc, proc :D ale jinak se tesim na pondeli. a nebo by mohla sedmicka zas leaknout, treba dneska uz :D

Amun
Avatar
23. srpna 2017 13:37
Reakce na razorblade:

 bych jeste pridala sve otazky: proc s sebou armada mrtvych taha nekolik desitek metru dlouhe a pest tluste retezy. A taky kdyz se mrtvi muzou potopit k drakovi, proc proste nesli vodou.

Mne je jich s tim leakovanim docela lito popravde :D prece jen, ten serial nebyl uplne levny. Na dalsi dil se fakt tesim, ale stejne si myslim, ze si scenaristi mohli dat trochu vic prace. Ja mam pocit, ze jsem dnes letmo zahledla rozhovor, kde tvurci priznavaji, ze to trochu zvorali a ze spechali.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 14:00
Reakce na Amun:

Aby nespechali, kdyz v poslednich dvou seriich nakonec neni 10 dilu, ale jen 7 :-/

Amun
Avatar
23. srpna 2017 14:01
Reakce na Solathis:

jo to je taky fakt. Me by zajimalo, jestli je duvod opravdu pouze ten, ze je serial drahy.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 19:46
Reakce na Amun:

razorblade 

Tak tohle jsou otázky, co zaměstnávají fanouškovskou komunitu už víc jak týden pro mě je nejlogičtější vysvětlení, že to byla pastička, aby Night King mohl dostat draka a konečně se mohl vydat za zeď...... Jinak ty časově nelogičnosti jsou fakt, ale hotl mi to přijde jako daň za zkrácení seriálu a zesvižnění děje......

Amun knihy si přešti, pořád na tom teď už budeš líp, protože některé věci ze seriálu jsou více než pravděpodobné, že v knihách budou taky (oživení Jona Snowa, jeho původ aj.), takže nebudeš zase tak bez informací a frustrovaná z otevřeného konce, jako dkyž to člověk četl před 6.řadou seriálu Já osobně doufám, že Martinovi třeba fakt chybí dát jen posledních pár dílů skládačky a že knihy s koncem seriálu vyjdou (aby se svezli a prodloužili jeho popularitu....).

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 19:50
Reakce na Amun:

 bych jeste pridala sve otazky: proc s sebou armada mrtvych taha nekolik desitek metru dlouhe a pest tluste retezy. A taky kdyz se mrtvi muzou potopit k drakovi, proc proste nesli vodou.

Mne je jich s tim leakovanim docela lito popravde :D prece jen, ten serial nebyl uplne levny. Na dalsi dil se fakt tesim, ale stejne si myslim, ze si scenaristi mohli dat trochu vic prace. Ja mam pocit, ze jsem dnes letmo zahledla rozhovor, kde tvurci priznavaji, ze to trochu zvorali a ze spechali.

Pokud vím, tak i přes leaky jim jde sleodvnost pořád nahoru, že někteří dokonce spekulují, zda to neuvolňuje HBo schválně je fakt, že být tam dílů 10, mohli to zvládnout lépe. Na druhou stranu, v minulých sériích se zase spousta lidí rozčilovala nad scénami co nikam děj neposouvaly, tak je asi těžké to njak vybalancovat....... já sjem zatím spokojená, beru to jako relaxaci a nějak mě to nenutí se nad nelogičnostma rozčilovat, asi už jsem z té fáze mimo (postihlo mě to tak ve 4. - 5. serii)...... 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 21:50

Já mám k šestému dílu (nebo spíš už pátému) jedinou otázku. Koho napadla ta ultra blbost, že přesvědčí Cersei ke spolupráci tím, že ji dotáhnou do KP nemrtvého?

Pak mne fascinovala výprava za Zdí, jak šli ve dvojičkách a vždycky si něco pěkného řekli (Jon - Jorah, Tormund - Ohař, Thoros - Gendry). A deux ex machina nakonec, proč to tomu strejdovi B. udělali ??

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 23. srpna 2017 22:02

No ja hlavne nepobrala to, ze zombici mohli Benjena zabit, protoze on sam by mel bejt neco jako white walker