Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:57

MP Meri My taky na zahradě pálíme ořezané větve ze stromů. Na jaře posbíráme, co se ořezalo a když je sucho, spálíme to, ideálně na čarodějnice. Letos jsme to nestihli, přidala jsem tam ostříhané růže a víno a uvidíme, možná to spálíme na podzim. Teď to nejde, je sucho a vedle lán obilí.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 10:55

Mně ta debata připomněla, jak naši na zahradě na chalupě taky pořád pálili nějaký výřezy, hlavně to mám spojený s podzimem a takovým tím "úklidem" zahrady, oheň na zahradě, to je kus mýho dětství. Tam to teda byla skorosamota, nikomu to nevadilo, u naší řadovky by mě nic pálit nenapadlo, i když některý sousedi občas malej oheň dělají a nevadí mi to.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 12:20

Lamicka Ono s temi pevnymi palivy je potiz, zalezi hodne na pocasi, na technice topeni, ja treba casto vysmradim i barak pri zatapeni a taky na kominu. Sousedi ho maj nejakej divnej,smrdi hrozne pri zatapeni, bordel nepali. Ne nutne to teda je temi palivy. Podzim je prisernej na tohle, jak se zatapi pozde odpoledne, kdyz zaleza slunicko, tak je to desbes.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:41

Já teda mám ráda tu "vůni" když někdo topí uhlím a to i když doma větrám, nějak mi to sedí do toho hnusného depresivního období. Ale je fakt, že nejbližší topiče uhlím máme tak 100-200m, takže ten první nápor k nám nedojde.

MP Meri a nemáte někde v okolí kontejner na větve a podobný bordel? Přijde mi to ve vesincích a menších městech celkem běžný. Sice by byl problém s přesunem, ale třeba radši sousek půjčí vozík, než aby to čuchal.

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 13:58

Sairon Ja prave nesnasim, kdyz tu "vuni" topeni ucentim uz koncem leta... pusobi to na me depresivne jako ze zima uz prichazi :/ ale zaroven mi to pripomina detstvi, kdy se jeste netopilo tak ekologicky a ta "vune" patrila k zime, kterou jsem jako dite mela moc rada

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 17:52

Mne teda kurenie pevnym palivom nevadi. Drevom mi to dokonca vonia. Mame tu sice plyn ale v takom to prechodnom obdobi kurime drevom aj to teplo v dome je ine ako z plynoveho kotla. Bordel doma nikto nepali v kotli sle suche konare a suche zvysky zo zahrad ano a je to v pohode. Ale teraz sa tu nastahovali jedni a ti teda zacali palit asi vsetko tak tsm uz to bolo na facku dym bol v celrj oblasti husty cierny

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 21:48

MP Meri promiň, ale ty to vidíš z pohledu luftaka, který jednou za čas přijede na venkov a myslí si, že má právo se chovat tak, jak se jemu právě hodí. Však nemá cas, že..

Ale takhle se to vážně nedělá. Je léto, teplo, lidi mají otevřená okna dokořán, sedí na zahrade/v bazenu/pracuji na zahonkach, suší prádlo venku a do toho jim ty začneš pálit smrady a zamořovat okolí čoudem a smradem. Ono to na vaši zahradě nezůstane a kouř se, zvlaste před deštěm, drží při zemi a dusí.

Komu by to nevadilo? To je dost bezohledné, víš? 

To se dělá tak, že se řeže, seká, hrabe a skládá na hromady, ale pálí se to až na podzim nebo v zimě, kdy už to nikomu vadit nemuze. Holt se jeden víkend přijede na tu zahradu i, nebo právě proto, že je hnusné počasí a tyhle nutné práce se udělají tak, aby to neobtezovalo celé okolí. 

Nám takhle loni jeden debilní soused v pařaku začal vyvážet žumpu, že prý nemá jindy čas. No.. Ten jel..

Chápu, že tomu nerozumíš, věřím i, že ti sousedi jsou mizerni, ale fakt to chce se nejdřív zamyslet, jestli to, co děláš, fakt nemůže být nevhodně načasováno. Tohle asi bylo. A je blbý si dělat nepřátele že sousedů vlastně z hlouposti a nedostatku empatie.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:32
Online Tak Betty
Avatar
4979 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:39

Dadoo sepsalas to pěkně.Jsou to nepsana pravidla života na vsi.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:42

Dadoo jako neříkám, že nemáš v něčem pravdu (byť je myslím pravidlo, že ve stěžovacím vlákně si lze bez postěžovat na cokoliv, protože od toho tady je, ale chápu, že se to nedodržuje a určitě jsem to sana porušila), ale ten tón toho postu, to je fakt píuč v tom ne úplně dobrém smyslu, jak vyšitá... ještě že nechceš, aby ti to MP Meri napsala stokrát do notýsku a nechala doma podepsat...

Online dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:43

Tak Betty

NNo, jako rodačka z východní Moravy bych si ten Dadooin vylev dovolila ocenit jako nerudné poučování. Za a) Meri má pozemek v nějaké kolonii ve velkém městě, kde se podobně jako oba chová více lidí ; za b) ani na vsi všichni sporadane nepálí jen větve naráz na podzim, naopak. 

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:49

koupila jsem si svicku... ale nemam sirky ani zapalovac a to jsem se na tu vuni tak tesila

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 22:56

nolita ten tón? Snažila jsem se to prostě v dobrém vysvětlit. Člověk udělá spoustu chyb z nevědomosti. S notysky zkušenost nemám.

dzizisketajjá psala o tom, jak se chovají ohleduplni lidé. Je mi moc líto, že ty tomu nerozumíš.

A hlavně mi přijde vtipné, že bezohlední jsou sousedi od Karji, kteří pálí na zahradě krámy a zamořuji čoudem okolí.

Když to samé dělá Meri, jsou špatní naopak ti sousedi, kterým se to nelíbí.

Online dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:00

Dadoo

Já hlavně rozumím tomu, že člověk může být ohleduplný sebevíc a i tak se často najde človek, kterého nasere. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:31

Dadoo jenže sousedi od Karji pálili nábytek a jiné krámy, ne? Meri pálí ostružiny a pořezané větve, to mi teda přijde sakra rozdíl.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:33

tv ve výsledku ale žádný rozdíl není (=čuchám doma kouř a bojím se požáru)

mně na tom přišlo hezký to vysvětlení rytmu činností na vsi (neznamená že to každý vesničan v dnešní době dodržuje ale dávávávalo to smysl:-), prostě v létě makám venku a dělám si zásoby, úkoly, hromadím si to na zimu/podzim a pak to v poklidu zpracovávám

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:39

viktorka_od splavu vážně v tom nevidíš rozdíl? Bordel napuštěný buhvicim a ořezané větve?

@ Meri, jsem s tebou v týmu, nevidím důvod, proč nespálit odpad ze zahrady. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:40

Dadoo asi ho máš nevědomky :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 23:57
Reakce na MP Meri:

No a jestli sousedům bude jednou za měsíc smrdět prádlo jak uzenina, tak sorry, ale ať, no. 

​Musim říct, že tohle mě kapku zarazilo.

Ne snad tolik úmysl pálit (zahradní) odpad v těchhle vedrech - co si pamatuju, tak byly a jsou? ohně v tomhle období zakázaný... ale spíš ten postoj, ten tón. Všichni si trhněte nohou?

Takovýho souseda by si každej přál...

Takže v tomhle souhlasím s Dadoo .

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 00:06

tv ve finále je ti úplně jedno z čeho ten smradlavy kouř pochází. Zabednit okna, znovu vyprat prádlo, utéct že zacouzene zahrady. A to jen proto, že přijeli bezohlední sousedi.

Živé, nevyschle větve a zelené rosti generují velice hustý kouř v mnohonásobně větším množství, než kdybys je palila po nějakém čase, seschle. Schválně si to někdy zkus, hodit na oheň náruč zeleného rosti. 

Fakt nevidím důvod spálit to později, až tím nenaseru široké okolí. Tím spíš, když tam jezdím jednou za čas.