Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 00:08

barbucha myslím, že tohle mluví za vše. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 00:43

Tak já ještě jednou zopakuji některý věci, který mi přijdou podstatný a který tu někteří asi přehlídli. 


Nepálím čerstvé větve ani ostruzini, ale vždycky to nechám vyschnout. Těch hromad tam mám tolik, ze vždycky proste vezmu tu nejstarší, aktuálně pořad ještě palim hromady někdy z loňska a z letošního dubna. 


Neni zakázáno dělat ohně.


Neni to zadnej venkov, ale okrajová čtvrt velkyho města, zahrada je úplně na konci pod lesem, takže já si tam nejezdim dělat velkopansky ramena mezi vesnicany.

Mimochodem já jsem v Praze krátce, jinak jsem cely život žila na vesnici, zahrada, zvířata, všechno. Takže mě opravdu nikdo nemusí poučovat o tom, jakej má život na venkově rytmus, ze se nemá pálit čerstvý listí a jak by se to v ideálním pripade mělo všechno dělat.

A za tím, co jsem napsala, si stojím. Mít někoho v sousedstvi proste casto znamená, ze ten člověk mě bude potenciálně něčím rozčilovat. Moji pražští sousedé mě třeba neskutečne vytaci svými dvěma psy, kteří chudáci stekaji cely den bytě pod nama. Ten soused na zahradě je zase vášnivý kutil a v tejdnu tam imrvere jede něco na cirkularce. Taky mi to leze na nervy, nemuzu poradně uspat dítě a když už se zadari, chci si v klidu sednout na zahradu a odpočívat, ale u toho mi kousek za plotem vrčí on. Ale v životě bych si nedovolila ani jedněm něco říct. Je to legální? Je. Dělají to na svém soukromém majetku? Dělají. Takže to, ze mi to vadí, je čistě můj problém, můžu to kousnout, nebo se odstěhovat. 

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 01:05

MP Meri hele, já jsem ve tvém týmu, to už jsem psala. Mám pozemek, dům tam postavil můj děda. Tak nějak jsem předpokládala, že tam někdy postavím i ja. Ale kvůli sousedum, kteří třikrát!!! Stavěli na černo a když jsem se konečně ohradila, tak mi slíbili, že až si budu já chtít postavit, udělají mi z toho peklo..no tvl, já jim snad hodím k plotu hnůj nebo něco podobného. Což mi připomnělo, že stale neuvedli do pořádku poslední černou stavbu,musím se stavit na stavební úřad. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 05:12
Reakce na nolita:

Dadoo jako neříkám, že nemáš v něčem pravdu (byť je myslím pravidlo, že ve stěžovacím vlákně si lze bez postěžovat na cokoliv, protože od toho tady je, ale chápu, že se to nedodržuje a určitě jsem to sana porušila), ale ten tón toho postu, to je fakt píuč v tom ne úplně dobrém smyslu, jak vyšitá... ještě že nechceš, aby ti to MP Meri napsala stokrát do notýsku a nechala doma podepsat...

​ty mi ctes myslenky, presne toto me okamzite napadlo :) pointa asi dobra, ale ten ton, ta volba slov, ajaj :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46070 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 06:42

MP Meri to o tech hromadach a postupnem paleni odzadu mi na zacatku nejak uniklo. ja ty venkovske cirkularky mam rada, kdyz se to teda nese zdali a nemam to hned u ucha:-) zas by se ten rezac nemel ofrnovat nad palicem:-)

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 10:50

Spálila jsem si záda a něco jsem si udělala s krkem, otočit hlavou docela boli. Aspoň jsem sama doma, tak mě nikdo nevidí, jak se tady plahocim.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 14:30

Já venkovské cirkulárky nemám ráda proto, že jsem jako dítě zažila jeden šílený úraz na cirkule a od té doby se toho bojím jako čert kříže, jak to někde spustí, jsem celá nastražená a jen čekám šílený řev a jekot, do dneška se mi z toho ježí chlupy. Jinak třeba u nás je povolené pálení v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne a kupodivu všichni se toho drží (tím nemyslím ohýnky na buřty a grilování, ale pálení listí a větví apod.). Ale my jsme v husté zástavbě, tady by libovolné pálení bylo docela problém.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:26

Torrah my to takhle máme na chalupě. Pálení, ale i řezaní dřeva tou cirkulárkou, sekačky a další hlučnosti v sobotu. V neděli už nic. My máme chalupu uprostřed dědiny, ale kilometr kolem nás z obou stran první chalupu a jsou to ještě ke všemu příbuzní, tak se většinou stejně spíš domluvíme.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:38

Jsem na prášky. Zrušili mi letenky na září do Benátek, zasranej easy jet. To jako je už zase problém s Itálií? Že vo tom nic nevim! Další lety inzerujou až na říjen, no tak to určitě... Vsadim boty, že vůbec neplánovali v září lítat, jen nabídli x letů, prodali x letenek - a mají pěknou bezúročnou půjčku v kapse! 

Ledva jsem to jakžtakž vydejchala, volá mi moje cestovka kvůli Chorvatsku. Že ty kratší pobyty (chtěla jsem kvůli hlídání Poppy), který rovněž inzerovali a vesele prodávali, pro malej zájem rušej a jestli bych s nima nejela na klasickej. Akorát odjezd je už v pátek (původně jsem měla jet v neděli)... a návrat taky pozdějc. Doprčic práce! Hlídání jsem měla zajištěný, milostpánovy sestry se k nám měly nastěhovat... teď pochopitelně skákaly nadšením, když jim tu novinku sdělil. Samy musej odjet z chalupy dřív než počítaly... a chudák Poppy tady bude s cizíma tetinama trčet kdovíjak dlouho. Protože já samozřejmě nehodlám sedět celej rok za železnou oponou, kdyby čert na koze jezdil

Tak všechny tyhlety služby, cestovky, aerolinky atd. brečej jak želvy, že koronáč a krize a málo peněz a já nevim co eště... a když maj teda konečně začít sloužit (a vydělávat), tak s takovejma obstrukcema?!

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:44

barbucha- musíš si vybírat dobré cestovky a letecké společnosti

Hele, já taky nevím jestli odletím, páč korona test, to je trest za naši rozmařilost. Vždyť to slyšíš furt, no jo to jsou ti co musí cestovat.

Offline continuity
Avatar
33705 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:49

barbucha

easy jet se vychloubá, že ma na účtech miliardy, tudíž tento cirkus přežije dalších několik let. Tak by se tam třeba mohl najít pár peněz na refundaci služby, která nebyla poskytnuta. 

no a bude hůř. Já teda obdivuji každého, kdo v této době pošle někomu prachy na cestovani dýl než týden předem. Toto je na denním pořádku, pomalu každý den slyším někoho si ztěžovat, ze mu zrušili, přesunuli let. 

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:49

MP Meri V klidu, já to úplně chápu. Jako pokud není období, kdy dané obci zakázáno rozdělávat oheň, tak není co řešit. Mně se občas stane, že mám prádlo venku a někde dělají oheň/rozpalují gril nebo něco takového - no nadšená z toho nejsem, ale zas není k nám vidět, tak jak by mohli ti vůbec lidi tušit, že se mi to zrovna nehodí.

Kdyby někdo produkoval oblaka hustého dýmu týden co týden, tak budiž.  Ale na základě jedné události dostávat přednášky o univerzální platnosti rytmu života na vesnici a nevyžádané poučky stran hoření čerstvého dřeva, je ehm, ehm...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:49

barbuchaty lety ruší asi hodně. Mojí šéfové zrušili měsíc dopředu let na Krétu a nabidli jí odlety v úplně jiné dny..neber to, když tam máš zajištěný hotel. Známému zrušili odlet do Bulharska ráno v den odletu. Jel tam k mamince a potom tam měli zajištěnou dovolenou. Jelikož tam opravdu potřeboval, tak musel značně protáhnout dovolenou a jeli autem. Letos nemáš jistý nic.

Offline continuity
Avatar
33705 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:50
Reakce na jitřenka:

barbucha- musíš si vybírat dobré cestovky a letecké společnosti

Hele, já taky nevím jestli odletím, páč korona test, to je trest za naši rozmařilost. Vždyť to slyšíš furt, no jo to jsou ti co musí cestovat.

​a to jsou které?

Já teda vím, že nelitam s Ryanair, pročež už asi budu jezdit autem do skonání světa. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:53

jitřenka 

Dobrá rada nad zlato

Letenky jsem nevybírala, easy jet neznala (a už ani nepoznám, co se mě týče), a s cestovkou jezdim už asi deset let... Ale kurnikšopa, neměli by se teď všichni spíš přetrhnout?!

A jo, já cestovat musim. Půl života jsem strávila v RVHP, a teď nevim, co bude za rok - dyk nikdo neví dne ani hodiny tak dokud se postavim na nohy... a nemam nijak rozmařilý nároky, mi stačí Evropa... a jednou za rok do Chorvatska taky neni nic, co by mi musel závidět Bill Gates

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:55

continuity - to ti povím, až se vrátím,  a to ještě nevím jestli se vrátím v termínu nebo si pobyt lehce prodloužím karanténou, protože 2 test  na místě. Jo takhle to vypadá, když chceš podpořit turisrický ruch, cestovky a letecké společnosti. Musíme se obětovat, v rámci záchrany ekonomiky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:58

continuity 

Voni to asi refundovat budou, ale to neni ten problém. My už měli vyhlídnutý bydlení, pěkně nad kanálem, aby se tam dalo sedět na balkóně s proseccem

No jo, tak to abych si eště pořídila auto na starý kolena a vodjezdila všecko sama?! To jsou vyhlídky. Už jsem doufala že tato kapitola je navždy uzavřená... to mě nebaví, starat se vo káru (kterou nepotřebuju jak je rok dlouhej).

Offline continuity
Avatar
33705 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:59

jitřenka no třeba si ho prodloužis proto, že vám posunou odlet o pár dní nebo měsíců

To jsou ještě šťastní ti, kterým ten let zrušili, když byli doma. Si představ, že jsi uz tam. ( Co je je další duvod, proč jsem letos let kamkoliv zavrhla.) Bojovka na téma: jak se vrátit veřejnou dopravou z nějakého hezkého ostrůvku ve stredozemi, je momentálně mimo moje casove možnosti. Aneb jak na HO z trajektu

Offline continuity
Avatar
33705 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 16:00

barbucha já už vyhlížím obytnak. Sice byl v plánu až za pár let, ale tak co už. 

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 16:00

barbucha - dobrý skutek tě má hřát, trable jsou kořením života .  Budeš moct vyprávět, jak jsi zachraňovala svět. Neber mě vážně,  já dnes kulový dělám a už mám nalito. Taky mě ten humor může přejít až budu na Azorech v karanténě, ale ještě víc přejde zaměstnance až nebudou mít včas výplatu.