Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:31

Jennyfor je. já jsem toho velký odpůrce ale musím říct že jak doma tak v práci už máme klimatizaci. když se to rozumně nastaví hodně pomůže, a ty mobilní jsou docela dobře dostupný

Online continuity
Avatar
33546 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:42

Jennyfor je, u nás taky. Byla jsem se teď večer projít v lese. Vracela jsem se v deset, tma jak v mírně a žádný osvěžení. I tam je normální deka. Vůbec to nechápu, kdyby bylo zataženo je to jiná, ale tam je jasno.

Online letfenixa
Avatar
7933 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 02:55

Lama_z_Lana to ma veľmi mrzí

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 06:06

Jennyfor Ja hrozne trpím a to je tohtoročné teplo ešte chladné oproti minulému roku. Doma ešte ok ale vonku je na porazenie. Klímu už mám na zozname nákupov, ale furt to odkladám, šak jeseň za dverami a tak a tá samozrejme nerieši to, že by som chcela chodiť i von. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:28

Lamicka Třeba to pálení starých věcí. Pochybuju, že by si někdo např. ve vnitrobloku podpálil starý nábytek.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:33

brrr Mám zkušenost, že tohle jsou vždycky Pyrrhova vítězství. Jednou jsem šla proti kamarádce šéfové, blbý nápad, ale když musíš ...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 07:39

Garfie mi prijdou vztahy na pracovisti kdy jeden nebo oba jsou na zacatku vdani takovy klise...

Jakoze se to uplne nabizi, clovek tam travi hodne casu,na partnera doma uz si zvyk atd. a uz to jede. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:11

Mirka to se snad uz nikde nedela, ne? Mame chalupu ve vetsi vsi, jezdime tam roky a nepamatuju se, ze by tam nekdo palil, alespon ne o vikendu, kdy tam jsme. Je to takova hezka, udrzovana vesnice, prijde mi, ze se vsichni snazi, aby to tak bylo. Co me treba vzdycky zarazi je topeni pevnymi palivy v zime, kdy tam je po vsi smrad a kour, jestli tam nekdo hazi petky nebo to dela proste uhli a drevo, tezko rict.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:16

Lamicka ale o tom tu psala Karja , že sousedi pálí starý nábytek, takže asi dělá. Nekvalitní uhlí je děs, petky bys cítila. U nás jsou občas pálené plasty cítit, nevím, kdo v okolí to dělá.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:19

Lamicka no, ty petky poznáš. U nás na chalupě se topí většinou v kamnech, to samozřejmě trochu kouří, ale plyn tam zavedený není. Ovšem soused pálí asi ty petky, asi aby nemusel těch dvě stě metrů k popelnici. Dělá to i v létě, tak jednou týdně, smrad je to neuvěřitelný.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:21

Mirka U nas je kousek na sberny dvur, v obci jsou nepretrzite kontejnery na bio a trideny odpad, plus odvozy velkoobjemu a zeleza. Pak asi paleni nikomu nic neulehci.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:26

Lamicka to je věc, kterou nechápu, že tohle všechno je dostupné a kromě pálení plastů se ještě všude válí odpadky. U silnice v příkopu pytel s odpadky, staré kompoty se sklenicemi ap. A plechovky od pití a odpadky z fast foodu. Asi už jsem stará, než dojdu na zastávku, mám po náladě.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:36

Lilly_Ku Já úplně chápu, že k tomu dojde, ale zase bořit kvůli tomu rodinu asi úplně nemusíš :-), to si asi musí každý zvážit. I v rámci toho vztahu-nadřízený x podřízený, nějakého interního kodexu nebo střetu zájmů. Mě kdysi taky balil šéf, oba jsme byli navíc svobodní a byl to šikovnej chlap, ale na rovinu jsem mu řekla, že je to neprofesionální-a jiskřilo to dalších 10 let...

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 08:41

Kokoska MP Meri viktorka_od splavu Já mám za to, že ve sběrném dvoru se neplatí, pokud máš v místě trvalé bydliště, pokud ne, musíš zaplatit. Takhle je to aspoň v Olomouci (ale nikdo po nás nikdy nechtěl žádný doklad, takže teoreticky zadarmo pro všechny) a taky v Bratislavě, což jsou jediné dva sběrné dvory, se kterými jsem přišla do styku. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:02

Garfie U nás (v Praze) se ve sběrném dvoře neplatí (jsou tam ještě nějaké podmínky, co lze bezplatně odložit a jak často), pokud jsi rezident. Při vjezdu do SD se předkládá OP a zapisuje se SPZ auta.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:02

Garfie i v Praze

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:27

MP Meri Na nasi chate ve vesnici je docela daleko za vesnici vzdycky celorocne takova hromada, kam lidi vozi vetve, listi a jiny bio veci ze zahrad. Na jare navic mega hranice na carodejnice, hasici si to pak regulovane spali...nemate tam neco podobneho? Na ty vetsi veci a to drobnejsi normalne spalit....Sousedi tady u nas doma taky vzdycky prijedou a pali veskery marast, az plameny slehaji. Ale ten soused je hasic, takze cajk. Maximalne mi trochu smrdi pes, jak je nalepeny na plot a chce hladit. Ale jak uz jsem psala, tady se neresi sekani, kaceni, grilovani do noci....vsichni sousedi jsou normalni a spis tu funguje sousedska vypomoc, pujcovani naradi a pak treba i to spolecne grilovani.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:32

Evaeva Souseda bych asi nabonzovala, protoze palit petky je desna prasarna v dobe, kdy je na kazdym rohu popelnice na plast. A jeste na chalupe, kde bych ocekavala zdravejsi vzduch...

Jinak u nas v HK to vzdycky fungovalo tak, ze nekolikrat do roka technicky sluzby vyclenily ruzna mista po meste, kam mohli lidi tyhle kramy jako nepotrebnej nabytek apod nanosit a oni udelali svoz. Jednou jsme takhle pomahali kolegovi vyklizet starej byt a kdyz jsme nesli sedacku na takovej zelenej placek u zvonicky, pripadali jsme si fakt pitome. Ale cedulka tam byla a behem par dnu se tam navrsily daly veci od lidi z okoli, tu a tam neco asi zmizelo, kdyz se to nekomu hodilo, a TS to pak odvezly a bylo to.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:37
Reakce na Lamicka:

 Co me treba vzdycky zarazi je topeni pevnymi palivy v zime, kdy tam je po vsi smrad a kour, jestli tam nekdo hazi petky nebo to dela proste uhli a drevo, tezko rict.

​Vždycky když přijedu na podzim nebo v zimě na venkov, vzpomínám teskně na zlatej čistej pražskej vzduch

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 09:52

rasaNori Příští rok to tak možná udělám, až už nebudu zvládat, ale letos mám holt pořád ještě víc času, než peněz. 

JosOno tohle není na vesnici, ale normálně v okrajový části okresního města. 

Jinak jsem ještě progooglila ty sběrný dvory, tak kromě toho, že je to zdarma jen pro rezidenty, tak o víkendu se to dá odevzdat jen každou sudou sobotu od 8-14. Když pominu to, že nemám valník, tak bych to musela asi jeden víkend naložit a při příští návštěvě odvézt. Nebo si dát v pátek noční směnu, ale to by se sousedům asi taky nelíbilo A hlavně naplánovat, aby to byla ta správná sobota

Možná to zní, že se vymlouvám, ale suma sumárum mi z toho pořád vychází jako nejlepší varianta to prostě spálit. Ačkoli mě samotnou na tom štve taková ta - já nevím jak to říct - zbytečnost? Že jako pálim zbůhdarma něco, co třeba mohlo někomu posloužit, zatopit mu v krbu, ohřát děti v Africe ... víte jak to myslím, přijde mi to takový trochu plýtvání surovinou. Větší špalky teda schovávám, soused si něco veme na gril a jinej soused do krbu. 

Chtěla jsem jenom trochu nabídnout pohled z "druhý strany", že člověk co přijede na chatu/zahradu jednou za čas a chce tam s tím trochu pohnout, tak taky nemá úplně tolik možností jako člověk, co tam bydlí. Jinak pálit PETky a nějaký větší kusy nábytku je prasárna, o tom žádná.