Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 18:18

Lama_z_Lana Ach jo. U nás se teda kradou i staré ukrajiny, takže ani tak si člověk nepomůže.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 18:25

Já teď dostala taky zjeba za pálení, zase od těch stejnejch sousedů, co minule vadilo sekání. Bylo pondělí dopoledne, říkala jsem si - pohoda, každej v práci, začala jsem pálit nějaký větve, ostruziny, hrabanku ... během deseti minut se zvednul vítr, začalo mi to čoudit, kouř lital sem tam, i jsem se bála, aby to tu jiskru nekam nezavalo a nebyl průšvih ... tak jsem si řekla, ze to nechám vyhasnout a šla jsem pro kýbl, ze to budu hasit. A už tam byla sousedka, ze teda strasny. Ten oheň hořel přísahám deset minut. Jo a byl poctivě nahlášenej.
Jako všechno chápu, ale proste odmítám na svoji zahradě chodit po špičkách. 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 18:37

Garfie Zrovna předseda představenstva a vedoucí daňového oddělení mi přijde jako dost riziková kombinace. V anglosaských zemích se to někdy řeší tak, že pokud na pracovišti takový vztah vznikne tak se to oznamuje hned, že to tajení je považováno jako prohřešek proti vnitropodnikovým směrnicím, ne samotný vztah.

Myslím, že třeba v té nemocnici se ty komplikované vztahy promítají hlavně do takových těch organizačních věcí (jako ten se nemůže potkat s tím atd.), ale představte si oddělení kde se pracuje se strategickými informacemi, které by se neměly šířit dál  a vaše kolegyně naváže vztah s mužem z jiného oddělení, kterému ty informace začne donášet a ještě se o tom dlouho neví, protože ten vztah tají.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 18:39

MP Meri hele a to se takhle v lete smi palit? Komu se to pripadne hlasi?

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 18:53

Černá kočka Však já jsem v podstatě na straně toho zaměstnavatele, teda v tomto konkrétním případě i z dalších důvodů. Přišlo mi to strašně neprofesionální a nejsem si jistá, že to byla tak osudová láska, že se tomu nešlo vyhnout. 

711990 Myslím, že se to nahlašuje na odbor životního prostředí nebo hasičům. 

Offline continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:00

Garfie no já se taky nedivím, že snímá takto zametli. Když jsem dělala v bance, tak to sice zakázáno úplně nebylo,ale vždy to posuzovalo Compliance. 

Vzťah nadrizeny - podřízeny byl problematický vždy, pak samozrejme obchodníci, dane. Ale kolega z IT mel manželku někde na marketinku, ani jeden z nich nikomu nesefoval a to bylo ok. 

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:22

Jak tady ctu vase prihody s kolama ukradenejma z 8. patra, budu se nad sebou muset zamyslet. Obcas totiz nechavam pred barakem na sidlisti odemceny auto. Proste to zapomenu zamknout. Kdyz se to dozvedeli nasi, tak je malem omylo, prej jestli si myslim, ze jsem na zapade.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:36

711990 Normálně hasičům, mají na to aplikaci. Občas někde lokálně bývá zákaz rozdělávání ohňů, ale to je vždycky nějaké jednorázové omezení, když jsou extrémní sucha apod., jinak se pálit smí (nesmí se samozřejmě pálit žádý hnusy, ale dřevo normálně ano). Ten den byla btw např. předpověď, že cca hodinu nato má začít pršet (a taky začalo), navíc mám hned u ohniště obří nádrž na dešťovku, takže svědomí mám čistý. Sousedi prostě očividně byli zvyklí, že tam deset let nikdo nejezdil a měli klid. Jak říkám, chápu, ale tak bohužel, no. 

Offline continuity
Avatar
33710 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:48

Jinak, pokud někdo chcete novou žehličku čtěte dál:

Ta moje se včera odporoučela do věčných lovišť 

Chlap si vytáhl třetí čistou košili za dva dny, tak jsem ho přátelsky upozornila, že nemám čím žehlit. takze se chvili divil, pak spackoval, že bývalému jsem určitě zehlila i trencle a pak si vytáhl ze skříně triko.  

Jo a řekl, ze se na ni podíva. Já mám tedy vyhlídlou už novou, ale mám akorát vyžehleno, do práce chodím málo, tak přemýšlím, že nákup odložím až po dovolené

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 20:12

MP Meri tyjo to je super ze to jde takhle snadno. Snad se to se sousedama nejak utrepe:-(

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:38

brrr já myslím, že jsi udělala dobře. Když nic jiného, tak jsi ostatním ukázala, že ti nebudou xxx na hlavu, že se nedáš. Ono je to taky potřeba, aby lidi věděli, že se šéfem nemůžou zametat, jak se jim zlíbí. Jo, pár dní bude dusno, ale ono si to sedne, držím palce.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:43

Černá kočka jojo přesně tak. já si s mužem začla až když z práce odešel a ani tak to není bez problémů, protože ve stejném oboru samozřejmě pracuje dál

brrr soucítím s tebou, já bych nemohla právě kvůli těmhle sra.kám nikoho vést, to bych se zbláznila, uff. moc ti držím palce ať to ustojíš a je to ku prospěchu, že se vzduch vyčistí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:45

MP Meri mně zrovna to pálení bordelu připadá úplně zbytečný... ale zas kdybyste si chtěli udělat normální oheň na opékání buřtů tak to by si asi měli zvyknout sousedi, to je jasný

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 22:46
Reakce na razorblade:

Jak tady ctu vase prihody s kolama ukradenejma z 8. patra, budu se nad sebou muset zamyslet. Obcas totiz nechavam pred barakem na sidlisti odemceny auto. Proste to zapomenu zamknout. Kdyz se to dozvedeli nasi, tak je malem omylo, prej jestli si myslim, ze jsem na zapade.

​to se mi stává v jednom kuse asi jsem ještě neměla auto o který by někdo extra stál

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:08

711990 Snad jo, mám troje sousedy, se dvěma mám společný plot, ti jsou naprosto v pohodě. Blbé vztahu jsou jen s těmito a tam je mezi náma dokonce i cesta a jsou ode mě úplně nejdál ...

viktorka_od splavu Hele zbytečný, jako já ještě nevymyslela, co s tím jinýho. Pro představu je to 1700 m2 pozemku, na který cca 10 let nikdo nešáhl. Není to zelená louka, ale skoro džungle. Je tam několik ovocných stromů, obří ořechy, alej z lísek, hromada šípkovejch růží, ostružina, která si pro sebe uzmula asi tak čtvrtinu celý plochy, živej plot, co z metrovýho pruhu rozbujel místama až do desetimetrovýho pásu atd., všechno roky zanedbaný a přerostlý. Letos se to snažíme dostat trochu pod kontrolu, ne ani úplně vysekat, nebo vyholit, prostě fakt jen aspoň trochu to zkrotit, aby to nepřerůstalo už přes hlavu, protože živej plot už pomalu lezl do silnice, ostružina k sousedům apod. Není to úplně jednoduchý, musí se postupně a když do toho započítáš vzdálenost, období vegetačního klidu, kdy větší kácení nesmíš dělat, neděle, kdy nic neposekáš ani neuřízneš, dítě do dvou let, samba věčně v prdeli a mejch 50 kilo živý váhy ... No, pomáhá mi tam kdo může, vždycky se setne támhle přerostlej keř, támhle ořežou větve, co už by zasahovaly do vedení, támhle se něco vyklestí ... jde to, ale to množství větví, co z toho vzniká, je prostě neuvěřitelný, to jsou fakt hromady a co s tím jako. Ptám se vážně, jestli máš nějaký nápad, tak sem s ním. Štěpkovač nění možnost, není tam elektřina. Do sběrného dvora to nemám jak odvézt a ani mi to nemá kdo naložit, nehledě na to, že s tím množstvím bych se asi nedoplatila. Takže jsem zatím nevymyslela nic lepšího, než to postupně spalovat. Nedělám nic protizákonnýho, nepálim čerstvý dřevo, nechávám vyschnout, ohniště mám zabezpečený a pálení nahlášený. Já fakt nevím, co bych měla udělat víc. No a jestli sousedům bude jednou za měsíc smrdět prádlo jak uzenina, tak sorry, ale ať, no. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:15

MP Meri popravdě, nevím. asi děláš co můžeš

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:25

MP Meri popravdě, nevím. asi děláš co můžeš

​Ale dík, to mě aspoň uklidilo, že jsem neprehlidla nějaký očividně snadný řešení 

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:27

MP Meri viktorka_od splavu mam dojem, ze sberne dvory ani nechteji odpad brat, kdyz tam clovek nema trvale bydliste.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:28

Je u vás taky takový svinský dusno?
Já patřím k těm, co maj vedro rádi, ale letos to teda asi neplatí. Je tu v tom bytě nedýchatelno, nedá se to nijak vyvětrat, navíc fakt dusno, leje ze mě, sprchou jsem proběhla teď večer už třikrát a furt jsem jak dveře od chlíva.

To zas neusnu.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 23:28

MP Meri co brigadniky poptat po okoli? Nejake mladochy co budou mit auto s vlekem a nabehnou tam?