Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:58

Garfie já si z toho tak trochu dělám legraci. Ty poslední psychotesty byly hodně o inteligenci, přístupu k řešení problémů, způsobu práce, takže žádně stromky se nekonaly. Obohatila mě ale víc zkušenost s psycholožkou, než s těmi testy a to podrylo moji víru v důvěryhodnost podobných počinů.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 28. května 2020 15:43

Garfie No ocividne nejsem, protoze oni ted furt prodazujou buky, ale ja bych si nakreslila smrk! Asi to o mne vypovida, ze jsem zpatecnik

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. května 2020 16:31
Reakce na continuity:

razorblade a která skupina je ta správná?

To je ještě horší škatulkování než to v koróna vlákně, protože ho dělá nějaká autorita ( nechci ani psát psycholog, protože jsou to většinou nějací rychlokvaseni kouci). Na Slovensku nějakou dobu snad platilo, nebo ještě platí? že psychotesty může používat jenom vystudovaný psycholog, který vi, co dělá. Ma to něco do sebe. 

slniecko možná víc?

​Ja to tu čítam a precvičujem pri tom dychové cvičenia .

Ok, tak keď vynechám všetky vuglarizmy, ktoré sa mi preháňajú hlavou:

1. Týchto koučov, ktorí sa hrajú na psychológov úprimne neznášam (to by mal byť asi aj disclaimer). Ako netvrdím, že nemôže byť kouč, tréner a neviemčo, ktorý by aj mohol pomôcť, ale mal by to robiť nejakou metódou, ktorá nie je napodobňovaním niečoho, o čom vie holý oný a navrch predovšetkým nevie čo s tým ďalej, keď aj nejakú "ranu" otvorí.

2. Väčšina relevantných testov sa KUPUJE a treba pri tom predložiť DIPLOM, alebo iné relevantné oprávnenie. Bohužiaľ, ako všade, kde je povedomie o autorských právach niekde na bode mrazu, resp. ešte hlboko pod ním, sa často stáva, že sa kopírujú a niekedy (podstatne častejšie, ako by bolo únosné) dostanú do nesprávnych rúk.

3. Neexistuje nesprávna škatuľka. Jednak testy NIE SÚ určené na to, zaradiť niekoho do nejakej škatuľky, skôr sa priblížiť nejako k jeho vlastnej individualite, preto aj väčšina psychológov používa BATÉRIU testov, jednak podľa toho, na čo má oprávnenie, čo má kúpené a aj čo uzná za vhodné podľa daného konkrétneho pacienta, včítane trebárs tých doplnkových testov.

4. Ani tie projektívne testy nie sú také jednoduché na vyhodnocovanie, aby sa len technicky dalo riešiť "máš tam korene/nemáš tam korene", vyškolený človek to celé vidí ako celok a vyhodnocuje podstatne viac znakov a hlavne nielen jednotlivé znaky, ale aj ich vzájomné vzťahy.

5. A HLAVNE!!! Výsledky testov sú nielen relevantné len vzhľadom k ostatným metódam, ale PREDOVŠETKÝM tajné!! Ako vyhodnotenie môže dostať maximálne testovaný, ale aj ten ho dostane s ústnou spätnou väzbou a dostane slovné vyhodnotenie ohľadne toho, čo psychológ z tých testov zistil a predpokladá, rozhodne nie nejakú konkrétnu škatuľku. V prípade testov do zamestnania so súhlasom testovaného samozrejme dostane vyhodnotenie aj zamestnávateľ, ale malo by to byť vyhodnotenie čisto vzhľadom na danú pozíciu. Ako niečo ako verejné rozdelenie ľudí do škatuliek podľa nejakého testu je na .....ok, sľúbila som žiadne vulgarizmy....je na nahlásenie na komoru. Ak to prebehlo, rozhodne je to niečo, čo treba buď hodiť za hlavu a absolúne nepovažovať za relevantné, ak to razorblade netrápi, alebo riešiť ak trápi - či už po disciplinárnej linke, alebo, ak ju to trápi vnútorne, tak sedením u psychológa, ktorý v tomto vie pomôcť.

6. JankaM, neviem, či to bol psychológ, alebo iný odborník, alebo nejaký kouč/tréner. Ono naozaj, ak sa nejaké boľavé veci aj nechtiac otvoria, môže to byť nakoniec užitočné, ak to bol naozaj odborník, bolo by možno dobré ho kontaktovať a nejako ísť ďalej, alebo to s ním uzavrieť (nie nutne spoluprácu), ak nie, je otázka, či by nebolo namieste ozajstného odborníka navštíviť a boľavú tému poriešiť. Alo to nevnucujem, len navrhujem.

A určite k tomu bude mať svoje aj MP Marge , nech sa tu nerozčuľujem sama.

Offline Magráta
Avatar
7769 příspěvků moje polička 28. května 2020 17:13

Dělala jsem psychotesty před pár lety kvůli dobrovolnictvi, trvalo to skoro 2 hodiny, byl tam i obligátní strom a další kresby, následovalo sezení s psycholozkou... zajímavá zkušenost (v zásadě test ukázal, jaká jsem, resp jaká si myslím, že jsem, celkem to odpovídalo) ... A mohla jsem začít dobrovolnickou kariéru:-)

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 28. května 2020 17:19

slniecko No ja jsem uplne ricna, kdyz to tady ctu, ale napsalas to za me - souhlasim s kazdym pismenkem! V tomto pripade jsem rada, ze USA je takovy "policejni" stat; normalne na to nadavam, ale v nekterych pripadech me to uspokojuje. Zadavat testy, ktere muze zadavat jen odbornik, je totiz trestnym cinem.

Pripomnelo mi to jednu ucitelku na nasi vyssi odborne skole socialni. Ucila vytvarku, ale pak si nekde udelala kurz arteterapie, a tim se z ni stala terapeutka a velka odbornice. Takze nas pri hodinach porad analyzovala a vysledky rozboru nam predavala nahlas pred celou tridou. Ja jsem se treba takto dozvedela, ze "nenavidim muze". To jsme dostali modrou a zlutou temperu, a zadani namalovat obraz. Ja jsem pouzila jen zlutou a do toho jsem nekam doprostred udelala modrou tecku s tim, ze kombinace modre se zlutou se mi nikdy moc nelibila. Nacez mi bylo receno, ze modra a zluta zastupuje muzsky a zensky princip (coz mi pozdeji "opravdova", tedy vystudovana psycholozka/arteterapeutka potvrdila, ze je uplna blbost), a ze muj obraz je tedy dukaz, ze nenavidim muze! 

Tihle pseudopsychologove, to by melo byt nelegalni, fakt. 

Offline moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 28. května 2020 17:25

Jako kdyz mate velky plany na vecer a cestou vas posere ptak! Ale strasne moc!! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 28. května 2020 17:28

moora uaaaaa 

tak to bude extra ale extra velké štěstí dozajista

Offline 999
Avatar
17560 příspěvků moje polička 28. května 2020 18:25

MP Marge Já studovala arteterapii dokonce na vysoké škole, ale nedodělala jsem to. Učili nás vynikající lidi, ale mě to pak už štvalo :-). Každá hodina začínala namaluj pět puntíků, já už věděla, že když tam dám tyhle nebo tyhle kombinace, budu divná, ale neměla jsem náladu to měnit. Lepší byl můj učitel malby, tomu stačilo se podívat, co maluju a už se smál...Viděl až na dno mojí duše .

Offline JankaM
Avatar
2394 příspěvků moje polička 28. května 2020 18:56

Já bych všem ráda poděkovala za reakce. Nechci to moc rozepisovat, ale nejednalo se přímo o psychologické testy, ale strom jsem kreslila také, způsobem jaký údajně ještě nikdy neviděl . Jako nedozvěděla jsem se nic moc nového. Ale připomnělo se mi období kdy mi bez zjevné příčiny nebylo dobře. 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. května 2020 19:22

MP Marge malo, malo, malo!!! A nielen nejaký postih komorou, ktorá v prípade nečlenov aj tak nič neporieši, ale fakt nelegálne!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 28. května 2020 19:23
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 28. května 2020 20:32

MP Marge

Jů, to mi připomnělo, že jsem na gymplu měla na výtvarku učitele, který nás jednou rozdělil do skupin asi po 6-8 lidech a zadal nám namalovat na takový obří papír dům, a pak nám to "vyhodnocoval". Já jsem v té době závodně plavala, takže jsem k tomu našemu domu přimalovala bazén, a to byste nevěřily, jak mě za to zjebal. Že bazén je úplně zbytečný a že pro mojí osobnost by bylo mnohem důležitější, kdybych si všimla, že u dveří toho domu nemáme kliku, nebo něco takového mi řekl, bylo nám tehdy asi 13-14

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 29. května 2020 08:10

moora Auuu. Asi ne tvůj vlastní?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 29. května 2020 16:54

Tri tydny doma s uchem, z toho skoro dva na atb (mam troje ruzne - tedy dvoje, sumamed uz jen dobiha) a ja mam furt teplotu. Uaaa!!!!

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 29. května 2020 17:39
Reakce na Mohučanka:

MP Marge

Jů, to mi připomnělo, že jsem na gymplu měla na výtvarku učitele, který nás jednou rozdělil do skupin asi po 6-8 lidech a zadal nám namalovat na takový obří papír dům, a pak nám to "vyhodnocoval". Já jsem v té době závodně plavala, takže jsem k tomu našemu domu přimalovala bazén, a to byste nevěřily, jak mě za to zjebal. Že bazén je úplně zbytečný a že pro mojí osobnost by bylo mnohem důležitější, kdybych si všimla, že u dveří toho domu nemáme kliku, nebo něco takového mi řekl, bylo nám tehdy asi 13-14

​No, taky hezky

Offline MP Marge
Avatar
5741 příspěvků moje polička 29. května 2020 17:40
Reakce na slniecko:

MP Marge malo, malo, malo!!! A nielen nejaký postih komorou, ktorá v prípade nečlenov aj tak nič neporieši, ale fakt nelegálne!!!

​Souhlas

Offline tv
Avatar
3538 příspěvků moje polička 29. května 2020 19:08

Včera propustili samba, snižují stavy. Důvodem, proč vybrali zrovna jeho, bylo to, že byl v době uzavření školek s mýma detma na osetrovnem. Nebojím se, že by si práci nenašel, ale je mi ho fakt líto, on je takový Mirek Dušín, poctivka dochvilna, pracant a tuhle "zradu" fakt těžce nese. Navíc jsme si nedávno říkali, že bychom chtěli jít do koupi bytu, no teď můžeme jít ledo do...

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 29. května 2020 19:09

tv achjo, to je mi lito:(

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 29. května 2020 19:20

Solathis lituji moc, asi by to chtělo nějaký výtěr a kultivaci. 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 29. května 2020 20:04

Vcera jsem natacela svuj prvni podcast a jsem ze sebe zklamana, protoze mi litaly furt myslenky, nerekla jsem par zasadnich veci, co jsem rict chtela, a jednou jsem tam placla blbost, pac se mi v hlave pomotaly cisla. Obavam se, ze to byl i muj posledni podcast. Mam pocit, ze v ty karantene jsem co do mluveneho slova desne zakrnela.