Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 30. května 2020 11:32

tv pokud je sambo takový dobrák, tak se mu do toho asi nebude chtít, ale co zkusit nějakou schůzku s právníkem zabývajícím se pracovním právem a zvážit třeba žalobu, nebo podnět na inspektorát práce? Pokud má sambo k dispozici tento mail a ideálně třeba nějaké hodnocení z poslední doby, ze kterého vyplývá, že je dobrý pracant.... vždyť to je diskriminace z důvodu rodinného stavu jak vyšitá.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. května 2020 11:37

Sairon a co ten mail rika?nezname ho sice cely,ale v te zname casti neni nic specifikovano.

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 30. května 2020 11:47

Sairon to podle mě nedokážeš, v tom mailu je to jen naznačené, navíc by mohl říct, že tím myslel, že práci flakal, například. Ho ani tak nesere, že ho vyrazili, nebude sám a půjdou další, ale ten mail.

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 30. května 2020 11:55

razorblade to jo. Ale co vím, propouští se tady u nás dost, třeba 200 lidí ze dvou fabrik, bude se těžko hledat, jsme malé město. Tak snad se něco vyvrbi.

Offline Mrakoplas
Avatar
8861 příspěvků moje polička 30. května 2020 13:51

tv to je fakt blbe, drzim palce nech si najde fajn pracu a mas dobreho samba :)

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 30. května 2020 18:30

tv napsala bych na stejne adresy mail Vazeni byvali kolegove, tento zamestnanec byl vyhozen proto, ze nenechal vsechno na zene a v dobe genderove rovnosti si vzal OCR, aby se ve spolecne domacnosti postaral o dve deti. Vezmete si z toho priklad a budte ti, kteri daji pred rodinou prednost praci, byť pod neserioznim vedenim, a o domacnost at se postara zena, i kdyby se mela strhat.

Offline stes
Avatar
7394 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:12

tv to je sprosty teda, a ten mail tomu nasadil korunu. Preju sambovi, at se z toho brzy oklepe. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:25
Reakce na tv:

Sairon to podle mě nedokážeš, v tom mailu je to jen naznačené, navíc by mohl říct, že tím myslel, že práci flakal, například. Ho ani tak nesere, že ho vyrazili, nebude sám a půjdou další, ale ten mail.

​Těžko by se vymluvili na flákání nebo jiný nedostatky, pokud mu to už dřív - písemně - nevytkli. Ten mail je jednoznačnej (v kontextu událostí) určitě by to neuhádali.

Kokoska 

A to by byl moc hezkej dopis

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. května 2020 10:30

Tak nám otevřeli zase tu ukrajinskou hospodu naproti. Pročež v noci řev, rvačka, honičky kolem celýho bloku (za doprovodnýho ječení ukrajinskejch děvek)... policejní manévry, příjezd sanitky included.

Jak to že už je ta svoloč zase tady?! To se už otevřely hranice?!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:01

Kokoska předpokládáš, že všichni jeho kolegové jsou muži?

tohle by mi přišlo jako solidní ponižování se.

navíc nevím, jestli tomu dobře rozumím, ale řekla bych, že ten mail mu přeposlal nějaký již bývalý kolega. nejspíš ze služebního mailu. tak není lepšího nápadu, než do toho pěkně rejpat, aby se to profláklo, a až by byl tento kolega vyhozen, už by fakt všichni věděli, proč. ani by se nemusel další mail posílat. ten by byl moc rád. a šéf blb by byl na koni.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:14

Jiná Realita nepredpokladam, ani nepredpokladam, ze by si muzi houfne brali OCR, ani ze by neco takoveho poslal. Jen me tak napadlo, ze v dobe rovnopravnosti by tohle nemel byt duvod ani k vypovedi ani jako pritezujici fakt. A nemel by to byt duvod, pokud si bere OCR kdokoliv, at muz nebo zena, ale vime, ze i k tomu se nekdy prihlizi, bohuzel. Nectu to moc pozorne, ale neuvedomuju si, ze by zaznelo "nekdo preposlal sluzebni mail". 

Offline Aranel
Avatar
4541 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:21

barbucha To myslíš vážně, ty slova? (Asi jo, jinak bys to nepsala.) Nemusejí se otevírat hranice, lidi z Ukrajiny jsou tady celou dobu a dělají často práci, kterou "slušný Češi" dělat nechtějí.

Když otevřou hospodu, jdou do hospody.

(jako je mi jasný, že tohle nemůžu vyhrát)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:44

Kokoska je celkem jedno, proč je člověk doma. nejde o diskriminaci kvůli dětem nebo rodině. je jedno, jestli je muž nebo žena (moc nerozumím, proč to tam poříd mícháš, vůbec nešlo o to, že on je muž, který zůstal doma, je to prostě zaměstnanec, který zůstal doma, pohlaví v tom nehraje roli). prostě není v práci, dlouhodobě. a to je přitěžující fakt. navíc pokud čekáš druhou vlnu.

koho bys propustila ty, kdybys měla fajn tým, plná spokojenost se všemi, po koronaviru by nastala firemní havárka, musela bys někoho propustit. a jeden z nich by byl dva tři měsíce na očr, a na podzim se skoro jistě prý čeká druhá vlna. chceš mi tvrdit, že bys ani malinko nepřemýšlela, při vážení všech pro a proti, nad tou vysokou pravděpodobností, že když si necháš tohoto pracovníka, tak na podzim budeš litovat? protože ti bude dva měsíce zase chybět? myslím, že to není logické uvažování, a zaměstnavatel má zákonnou povinnost vést firmu jako řádný hospodář, ne jako charitu. bohužel, je to blbý a těžký. rozhodování o propouštění je pro normální firmu noční můra.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 31. května 2020 12:49

Jiná Realita tv jo, ten mail sám o sobě nic neprokazuje, ale myslím si že v kombinaci třeba s dobrým pracovním hodnocením někdy z poslední doby by už tam nějaká pochybnost vznikla a u těch diskriminačních sporů je to důkazní břemeno myslím trochu posunuté, tj. nejen žalobce prokazuje že k diskriminaci došlo, ale i žalovaný že nedošlo.

Asi by to nebylo rovnou na neplatnost výpovědi, ale ten podnět na inspektorát práce je zadarmo a minimálně k vypruzení toho šéfa, který je takový šmejd, že to takto napíše, tj. rovnou vyhrožuje dalším zaměstnancům, aby ani nepřemýšleli nad dlouhodobým OČR, pokud si chtějí udržet místo, by to stačit mohlo.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 31. května 2020 13:04

Jiná Realita a jak vis, ze by chybel zase, ze by si to priste neprohodil s manzelkou? A asi mas teda stesti na perfektni zamestnance, kteri vsichni delaji na 100% a nikdo neni tim slabsim clankem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 31. května 2020 13:05

Aranel 

Myslím to úplně vážně. Nemám nic proti normálním Ukrajincům, už jsem i tady párkrát psala že co jsem je poznala osobně třeba v Kyjevě, je mi jich spíš líto v jaký bídě většina musí žít, a že co do slušnýho chování jsem jim neměla naprosto co vytknout, právě naopak.

Ale dobytek, co se umí jen nalejt jak brok, rvát se do krve a dělat brajgl, že okolí vstávaj vlasy hrůzou, ten teda ke slušnejm lidem nepočítám!

Kdyby to nebylo na pravidelným pořádku, tak o tom (jednotlivým excesu) ani nemluvím... ale je to tady, od prvního otevření hospody asi před dvěma lety, pravidelně každej víkend! Ne náhodou lidi volaj policii, píšou stížnosti na MÚ a podepisujou petice!

Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 31. května 2020 13:13

 tj. rovnou vyhrožuje dalším zaměstnancům, aby ani nepřemýšleli nad dlouhodobým OČR

Sairon Presne. Rekla bych, ze to je takove smejdske upozorneni pro ostatni, at si rozmysli, jak se budou priste chovat (tedy nepujdou na ocr). Zazila jsem to pri posledni krizi. Nejriv vyhozeni jednoho z tymu, aby ostatni vedeli, jak to bude, kdyz se nebude drzet huba a krok. Pak prisel dalsi krok, bud vypoved nebo nova smlouva s nizsim platem. Prace nebyla, kazdy na to tehdy pristoupil. 

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 31. května 2020 13:48

Jiná Realita takže bys propustila ženu s dvěma malými dětmi, protože se předpokládá, že na podzim bude druhá vlna? Nebo bys ji vůbec raději nepřijala? Neřeknu, pokud bychom byli doma jen tak z pleziru, ale školky byly komplet všechny tady zavřené, někdo si to OCR prostě vzít musel. A je to diskriminace, protože mas malé děti. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 31. května 2020 14:12

tv Ja to od reality pochopila tak, ze zamestnavatel je v situaci, kdy nekoho z ekonomickych duvodu musi propustit a nekdo toho cerneho petra proste dostane. Pak je asi pochopitelne z pohledu toho vedeni, ze pujde zamestnanec, u ktereho je riziko, ze bude na OCR. T.j. kdyby mel matku zamozivitelku a muze s manzelkou na materske (priklad), vyhodi spis tu matku no. Ale at me realita klidne opravi...V situaci, kdy ale vyhazuje jen kvuli OCR je to ale svinarna hrozna. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:29

tv Vyhazova samba je pěkně na prd, snad rychle najde práci. Lepší. Akorát takový dotaz (klidně neodpovídej), chápu to dobře, že si jde vzít OČR na děti, ke kterým nemám ofiko žádný vztah?  (Omlouvám se za vlezlost, ale fakt mě zajímá, jak to je.)