Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Lamicka
Avatar
13382 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:36

brrr Ocr muze mit kazdy, kdo zije v te domacnosti, tedy i treba babicka.

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:39

Lamicka dík

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:45

tv já nemyslím tvůj konkrétní případ.

a předpokládám, že v tom mém případě mají všichni malé děti. kdo je dnes nemá. někdo má i nemocné rodiče a ještě je samoživitel. my takové zaměstance máme. a právě kvůli nim, kdybych měla já sama volit, koho propustím, když budu muset, tak pro mě, klidně se přiznávám, by rozhodně absence někoho dva měsíce přitěžujícím faktorem byla. a bylo by asi jedno, jestli je nemocný on sám, hlídá svoje děti, hlídá cizí děti, je to muž, žena...prostě není v práci, zatímco tihle všichni ostatní, samoživitelé s malými dětmi, lidi, kterým umírají oba rodiče, jsou, a ještě za něj pracují přesčasy. já musím jako zaměstnavatel myslet na všechny. a musím někoho propustit. ty bys v tomto případě propustila koho? tu samoživitelku, které hlídá děti sousedka? toho, který každý den po práci běží do nemocnice? a stejně chodí oba pořád do práce?

zkus se oprostit od tvého případu, který je blbý, protože s ohledem na ten mail je šéf kretén, a já to naprosto uznávám a vůbec to nezpochybňuju. jen mi přijde, že jsou situace, kdy nelze nevidět, že někdo dlouho nechodil do práce, a je třeba to zahrnout to rozhodování. 

zaměstnavatel musí při propouštění myslet, pokud je teda fér a normální, na všechny a na všechno, na ostatní lidi, na ekonomiku firmy. fakt se nebavím o tobě, ale teoretizuju, když tu kokoska napsala, že brát něčí několikatýdenní a navíc poměrně očekávaně opakovanou absenci nelze v žádném případě brát jako přitěžující okolnost. že by se měl zaměstnavatel chovat, jako by neexistovala. 

Kokoska to byl teoretický příklad, ale to jsem tam i psala. samozřejmě, že ještě může dlouhodobě onemocnět jiný zaměstnanec, nebo bude mít celé prázdniny nemocné děti, stát se může cokoli. ale pracuješ s nějakou pravděpodobností a předpokladem. 

já bych vás fakt chtěla vidět, kteří tady v tom máte takové jasno, na místě člověka, který má svědomí a snaží se být spravedlivý, a má za úkol vyhazovat v době krize někoho ve firmě, kde se lidi osobně znají, a není tam neosobní personalista, který si jede podle nějakých pravidel v knize pouček. jak nahodíte ty poučky a svědomitě vyhodíte tu teoreticky existující osobu, které to neublíží (má jen jednu vadu, neexistuje). 

mně už je teď z toho zle, my propouštět budeme, ne kvůli koronaviru, ale protože je to dlouhodobě plánované, kvůli rekonstrukci firmy. bohužel, trefí se to do ekonomické krize, takže lidi, kterým by to jinak bylo cekem jedno, protože by si práci našli snadno, ji asi budou hledat blbě, a to rozhodování bude hrozné. a následky taky. výhružky sebevraždami, brečení nebo nadávky příbuzných :( já když potom vidím, jak taky lidi volí slova jako "nechutné" (aniž by věděli podrobnosti, třeba o tom dopise se to napsalo až pak), tak je mi to až líto. protože vím, co v našem případě za propuštěním kohokoli, i lempla pitomého, stojí. rozhodně ne něco ve smyslu "aha, on byl na očr, tak ten letí první".

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 14:50

Jos ano, přesně takto jsem to myslela.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 15:03

tv a jinak se omlouvám, sama nesnáším, když místo tlapkání někdo začne řešit, jak je stížnost kravina a podobně. opravdu je mi tě líto. jen jsem to nemohla vydržet, protože to pomalu začínám řešit z té opačné strany, a to taky není lehký, i když (nevím, jestli zejména v čr, nebo je to obecný jev) tento pohled z druhé strany lidem obecně přijde jako snadný. to je zas moje tak trochu stížnost.

nejsem prostě z té sorty, která zaměstnancům posílá výhrůžné emaily.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 31. května 2020 15:37

Jiná Realita máme kolegyni na dlohodobé ošetřovačce, měli jsme dlouhodobě nemocného kolegu, a rozhodně to nebyli/nejsou kandidáti na ukončení PP, kdyby na nějaké zeštíhlování firmy došlo. Pokud jsme se s někým rozloučili, bylo to z jiných důvodů a rozhodně se nepsal žádný dopis ostatním, proč se to stalo. Myslím, že do toho nikomu nic není a psát to jako výstrahu ostatním je nechutné, na tom se tady snad shodujeme všichni.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. května 2020 15:48

Kokoskaale to přece vůbec a opakovaně nepopírám!

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 31. května 2020 23:16

barbucha cucim tady nevěřícně na displej, že někdo z místních uživatelek vypustil z úst takovýhle vyjádření. Absolutně nechápu, kde se v tobě vzala natura diskutera na Novinkách, ale to, co jsi napsala, je otřesný.  

Offline barbucha blogger
Avatar
30710 příspěvků moje polička 01. června 2020 10:02

Ava 

Jo, to máš pravdu. Je to otřesný popis otřesnýho chování.

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:03

Ještě se vrátím k těm doplňkovým testům se stromy. Na jednom pohovoru jsem nakreslila strom bez kořenů a větve měly na konci takové jakoby mraky, něco jako bonsai, sem-tam i nějaký trs trávy. Když jsem to odevzdávala personalistce, tak jsem se omlouvala, že jsem se nepiplala s listím a plody, odpověděla mi, že to je dobře, protože by to ukázalo na dětinkost v mém chování. Při druhém pohovoru asi za dva roky jsem chtěla podráždit ďábla a nakreslila jsem jablíčka a list ve větru, sem tam jablko v trávě a při vyhodnocení jsem byla pochválená, že jsem se věnovala detailům a jablka vypovídají o tom, že vidím ráda plody své práce. Takže asi toliko. V nynějším zaměstnání jsem dělala IQ test, klasické logické úvahy a jedna početní řada, práce je to strašně jednoduchá, dělnická a po zkušenosti s chováním některých kolegů bych uvítala spíše kdyby se dělal Rorschachův test osobnosti, podprahové jednání, raplové atd.

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:21

Kan Nene, jablka =plody tvé práce? To je jak ze snáře nebo z takových těch testů, co jsme si dávaly s kámoškami v páté třídě.

Offline Kan
Avatar
7098 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:50

Sweet Potato Příště mám v plánu nakreslit stromořadí baobabů v květu. Doufám, že mají na takový habitus hodnocení.

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:53

Kan I s Malým princem doufám

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:56
Reakce na Kan:

Sweet Potato Příště mám v plánu nakreslit stromořadí baobabů v květu. Doufám, že mají na takový habitus hodnocení.

​divné přiznání: miluju lidi, co se umí takhle vyjadřovat. sama to neumím. vždycky mi zvedne náladu, když ze dvou vět člověk vidí lehkost intelektu, nebo jak to nazvat (no, prostě to neumím, vždyť to říkám :).

Offline andulka01
Avatar
10789 příspěvků moje polička 01. června 2020 14:18

Jiná Realita Připojuji se.
Kolik já smázla rozepsaných příspěvků, protože v porovnání s některými oplývajícími lehkostí i vtipem si připadám trapná, trapná, trapná.

Offline Mulen
Avatar
4281 příspěvků moje polička 01. června 2020 14:50

andulka01 Jiná Realita Pod to se podepisuji. Ale moc ráda takové příspěvky čtu

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. června 2020 14:53

andulka01 Mulen rovnou říkám, že k tomu přidávám i Sweet Potato ta mi skoro vždycky zvedne náladu :)

Online slniecko admin
Avatar
17628 příspěvků moje polička 01. června 2020 15:54
Reakce na Kan:

Sweet Potato Příště mám v plánu nakreslit stromořadí baobabů v květu. Doufám, že mají na takový habitus hodnocení.

Podaj potom správu, prosím!

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 01. června 2020 15:57

Kan moc ráda bych ten obrázek viděla! Musela jsem si najít, jak kvete baobab :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. června 2020 19:52
Reakce na Aranel:

barbucha To myslíš vážně, ty slova? (Asi jo, jinak bys to nepsala.) Nemusejí se otevírat hranice, lidi z Ukrajiny jsou tady celou dobu a dělají často práci, kterou "slušný Češi" dělat nechtějí.

Když otevřou hospodu, jdou do hospody.

(jako je mi jasný, že tohle nemůžu vyhrát)

​to je spatna uvaha, naopak, tohle nejde prohrat :-)