Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:53

Mně ty psychtesty a osobnostní testy vždycky vyjdou moc pěkně. Z toho usuzuju, že jsou na nic.

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:54

razorblade a která skupina je ta správná?

To je ještě horší škatulkování než to v koróna vlákně, protože ho dělá nějaká autorita ( nechci ani psát psycholog, protože jsou to většinou nějací rychlokvaseni kouci). Na Slovensku nějakou dobu snad platilo, nebo ještě platí? že psychotesty může používat jenom vystudovaný psycholog, který vi, co dělá. Ma to něco do sebe. 

slniecko možná víc?

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 28. května 2020 12:57

razorblade Jsem si kdysi přečetla vyjádření personalisty při přijímacím řízení, kde mě na základě kresby stromu popsal coby psychotickou a asociální osobnost, a uzavřel to : "..ale bude pracovat jako účetní, kde se nebude stýkat s klienty, takže to nevadí."

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:03

Isca ten závěr

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:07

continuity já jsem naposled byla u jedné, asi docela dobré , týrala mě přes 4 hodiny a nepoznala nic. Podstata jejího posudku stála na tom, jak jsem se vědomě prezentovala.

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:09

continuity No já teda myslela, že tady je to taky tak....vůbec jsem netušila, že psychotesty může používat nějaký personalista  

Isca Co se týká kresby stromu, pamatuju si, jak nám skripta dával náš přednášející jako největší tajnost, museli jsme přísahat, že test nikam nevyneseme a nedostane se do nepovolaných rukou!!! Ten test je extrémně komplikovaný na jednoduchá vyjádření, ke kterým právě dost svádí...

Jinak teda vtipná historka k testům, moje švagrová, před cca dvěma lety sháněla práci a obrážela pracovní pohovory, na nějakém absolvovala psychotesty, ve kterých jí vyšlo, že je "dominanatní osobnost s extrémními nároky na okolí" no prý taková blbost, rozčilovala se a já se málem udusila, protože to na ni sedne jako ulité!

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:14

Isca Ale ten závěr posudku vážně pobaví :o)

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:18

Garfie tak ten strom se stal časem hrozně proflaklej, hlavně teda některé ty věci typu: máš tam mít kořeny

Já te mojí kamarádce psycholozce kreslila dva s odstupem asi pěti let. Bylo to zajímavé. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:21

Garfie haha, taky  znám takové osoby. Nebo kolegyně, která se rozčiluje nad vlastnostmi své dcery a přitom dcera v chování jen  kopíruje svou maminku

to fakt nevím, co na to říct, taktní naznačení, že by na tom mohlo být něco pravdy, se nepotkalo s porozuměním :)

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:23

continuity Jo, přesně. Zjevně se ho nepodařilo utajit  

Odstup může být zajímavý, to je pravda. Myslím, že v průběhu života jsi různě ovlivňovaná, nikdo nezůstane stejný. Zrovna jsem včera koukala na rozhovor s Třeštíkovou o Manželských etudách, ptali se jí, co kdyby narazila na nějaký nudný pár, manželství, kde se nic neděje....a ona říkala "to se může zdát na první pohled, ale všude se něco děje....". 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:27

Garfie tak ona z toho vyčetla třeba i takové momentální stavy. Po druhé mi poradila ať tu výpověď dám, prý upadam do stereotypu.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:28

Tulipe DruI Závěr vážně pobavil, a na posudku, jak jsem si  opatrně připustila, něco bylo :-) 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:43
Reakce na continuity:

Garfie tak ten strom se stal časem hrozně proflaklej, hlavně teda některé ty věci typu: máš tam mít kořeny

​Tohle jsem nikdy nepochopila. Kdo normální kreslí kořeny? Ty jsou přece pod zemí. Takže nakreslím zem a kmen vyrůstající ze země. Kořeny tam jsou, ale nejsou vidět.

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:56

coralline Dobré řešení! :-) Ale ona spousta lidí kořeny nakreslí. Protože většinou, když ho kreslíš, tak je něčeho součástí, málokdy maluješ "jenom" strom. 

continuity To může být, ale zase jestli je to kamarádka, tak víš jak, zná nějaké další pozadí, třeba ti chtěla něco sdělit a strom si vzala jen jako pomůcku, aby to nebylo "od ní".

Tulipe No kdybych já naznačila, tak by mě má milá submisivní švagrová asi sežrala

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:58

continuity Spravna byla ta skupina, ktera rada spolupracuje. Ja byla skupina, ktera si vsechno radsi delala sama, pac nema moc rada lidi, pak byla jeste nejaka "placha" skupina. Nejhorsi na to ale bylo, jak ten test najednou promenil vztahy ve skupine tech lidi, kteri se dvoudenniho skoleni ucastnili. Pred testem to byla homogenni skupina lidi z ruznych hotelu, ktery bavili resit nejaky ukoly. A ten test nas najednou rozdelil na "my" a "oni"... resp "nadrzeny border kolie" proti mne a dvema plachejm za uplne stejnou blbost povazuju deleni podle horoskopu.

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:00

Isca Podle me teda z kresby stromu lze vycist max jestli umis nebo neumis kreslit, pripadne jestli preferujes listnace nebo jehlicnany ale ja jsem na tyhle psychorozbory zabednena

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:02

coralline jsou lidi, co tam ty koreny nakreslí, minimalne naznačí, ale přece v zaměstnání musí to, že nejsi zakořeněná na jednom místě, tolik vadit. Když se hledá potulný konzultant, co bude ve středu v Praze, v úterý a středu v Ostrave, v patek v Košicích a další týden na Maltě, kořeny jsou spíš na překážku.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:05

razorblade my jsme tak jednou byli na teambuildingu, kde nas rozdelili na dve skupiny a dali nam nejaky ukol a meli jsme soutezit, ktera skupina ho zvladne rychleji a jako vyhodnoceni nam pak vynadali vsem, ze kdybychom mysleli "out of box" spojili bychom se v jednu skupinu a vyresili to mnohem rychleji spolecne...

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:05

Garfie ten strom jsem tehdy navrhla já, protože jsem nevěděla co se životem.  tou dobou jsme se právě příliš často nepotkavaly, tak mi to přišlo jako dobrý nápad. 

Ona mi tu stereotypní práci na něm i ukázala, kde to vidí. 

Offline Garfie
Avatar
23921 příspěvků moje polička 28. května 2020 14:06

razorblade Hele, ale když řekneš "nakresli strom", málokdo nakreslí jehličnan, vyzkoušej

Jinak teda, my to tady rozebíráme jako bůhvíco a on je to jen doplňkový test  v žádném případě neočekávám, že rozhodne o (ne) přijetí do zaměstnání!