Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:24

Dotaz asi pro Catherinne :-). Nemohla bych do té barvy na obočí nakapat peroxid? 

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:25

Já jsem momentálně zvolila v soukromí takovou strategii, že řeším co je teď, stanovila jsem si hranici do Velikonoc, že do té doby prostě řeším bezprostřední věci, na to přemýšlet nad tím nějak globálně nemám kapacitu. Potom se uvidí co bude a přijde čas na to se nad tím zamyslet víc dlouhodoběji.

Různé ekonomické články jsem četla i ten článek od Hampla, pro mě tam teda nejsou žádné objevné věci, točí se to kolem toho na čem je založena ekonomie - alokace omezených zdrojů, to prostě bylo, je a bude. A ty konkrétní věci, které tam zmiňuje, já si myslím, že dělat jakékoliv  závěry po 14 dnech je předčasné.

Ad lidé ve zdravotnictví - pracovat tam, tak nevím jak bych na tom teď byla.  To co je teď pořád ještě připomíná spíš stav před bouřkou než samotnou bouřku. Až začnou přibývat vážně nemocní lidé, doufám, že to nebude tak jak v Itálii nebo Španělsku.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:28

Černá kočka takovou strategii jsem zvolila taky... 

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:32

Ja jsem docela rada, ze furt jedu v pracovnim rezimu, tak nemam nejak cas propadat depresim. Sice se trochu bojim, abych neco pripadne neprskla na sve skoro 70lete rodice, ale chodi mezi lidi mnohem vic, takze je u nas prenos pravdepodobnejsi spis od nich ke mne.  A jinak mi co do katastrofickych scenaru hodne pomaha me flegmaticke heslo "vsechno nejak dopadne". Dostat se do totohle nastaveni mi trvalo dost let a ted jsem za to rada, protoze bych jinak dopadla jako nektere diskuterky tady a lezla bych hruzou po zdi.

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:36
Reakce na Pinot Noir:

viktorka_od splavu mně to nepřijde jako stížnosti, ale vzájemné deptání, panikářství a od některých skoro touha, aby to nastalo.

​velmi trefnépřijde mi, že spousta lidí se skoro sesypalo z faktu, že se jim dočasně změnil zaběhlý životní rytmus/stereotyp. A chápu i obavy kvůli práci, ale to spousta lidí řešila ještě i před touhle krizí. Takže některé místní plačky mi fakt přijdou trošku mimo

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:38

999 pokud máš 3% nebo 6% peroxid, tak to smíchej 1:1

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:39
Reakce na 711990:

Ja si teda stezuju, ze vas tady cist znamena deprese na dva dny a chut jit se obesit. To fakt nevydrzite dva-tri mesice doma? Pokud bych si mela vybrat, jestli mam umrit ja i moje rodina, s dovolenim si vyberu sedet doma, zdrava. 

Stesky, ze se nesmi do kina a ze ani za valky to tak nebylo. Vzdyt jak casto chodite do kina bezne? Ja doted chodila tak 3x za mesic a to bylo myslim docela hodne, ale teda ted rozhodne necitim osobni tragedii v tom, ze film budu pripadne muset videt online.

Jasne, ceka nas v dusledku toho hospodarska krize a nikdo nevime, jak to bude probihat. To desivy je. Ale radsi se soustredim na to, jak neumrit a dalsi veci se budou resit pak.

Jasne, je to stezovaci vlakno, ale tech poslednich par stran mi teda nalozilo na muj vkus hodne.

​Ja bych Te za tohle nejradeji objala .

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:40
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:46
Reakce na Magráta:

barbucha Švédsko to prý vůbec neřeší?:-(

Nesměj akorát za hranice, jsem se včera dočetla. Jinak zatím nic, možná časem zavřou Stockholm.

Nakonec jsem zachytila zřítelnici aspoň na mobilu, do školy chodí...

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:47

EDITH4B Díky, a který je vhodnější?

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:51
Reakce na 999:

EDITH4B Díky, a který je vhodnější?

​Já používám 6%.3% by byl  vhodný pro citlivou pokožku. Ale vzpomínám si, že i kosmetička si ke mně chodila do kadeřnictví pro 6%.

Online Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:55
Online Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:56

711990 Tu debatu jsem mozna vcera rozjela ja tim, ze nevidim zadnej plan a to me trochu desi. S opatrenimi nemam zadny problem, jsem doma s detma tak jako tak a snad ani financne by se nas to nemelo dotknout vyznamne. Ale proste me sejri, ze nevim kam to speje a ze to zrejme to nevi nikdo a ta opatreni jsou proste placani do vody, aby ted v tomhle okamziku nebyl prusvih, ale co pak? Tak to mi proste nepridava na klidu, ze zadna dlouhodoba vize neni.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 28. března 2020 08:57

Černá kočka Já to má nějak podobně. Osobně už jsem dosáhla nějakého svého "stropu", co ještě zvládnu pobrat. (někdo tu někde dával k tomu takovou trefnou infografiku) Sice sleduju pořád víceméně všechny zprávy, ale jen tak to proletím, nemám prostě kapacitu na to, to nějak podrobněji číst, nebo se nad tím zamýšlet. Ta situace je komplet nová a svým způsobem strašně zajímavá a věřím, že pro někoho, koho baví třeba ekonomické teorie je to skvělé sousto.

Já už ale prostě nemám na to zamýšlet se nad tím, jak strašné peklo asi musí být teď život v mé milované Itálii, jaká časovaná bomba jsou USA, co se proboha stane, jestli to vtrhne plnou silou do Afriky ... Už se ani nezamejšlím nad tím, jestli moje díte zažije stejně svobodný svět, jako já, kdy ho asi vykoupu v moři nebo vezmu do vysokých hor. To jsou starosti, od kterých jsou tu jiní.

Já už prostě opravdu řeším jen to, co je v mých silách. Podnik, dítě, svoji rodinu, svoje duševní zdraví (edit, ne nutně v tomhle pořadí :D). Na jednu stranu souhlas s 711990 , chvíli doma na prdeli dřepět vydržíme, ani tu rejži nemusíme žrát, na druhou stranu i chápu, co chtěla říct Jiná Realita , nejde to takhle táhnout donekonena, obzvlášť když výsledek je nejistý. 

Potrefenáhusa Tady už píseň proti trudomyslnosti byla, já si na ni vzpomněla už asi před týdnem, asi si ji naordinuju preventivně jednou denně

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:00

EDITH4B Díky

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:03

999 nemáš vůbec zač

Offline continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:03

zalozila jsem spesl koronavirove vlakno. pokud to zvladnete, smerujte diskuze o tomto tematu tam. 

treba to opravdu pomuze a nebude to rozlezle vsude.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:10

continuity Dobrý pokus, dík za něj. Ale stejně to bude všude, na to je to příliš aktuální.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. března 2020 09:13

711990 myslim,zes me spatne pochopila. Ani vlastne nevim,jestli to ma cele znova vysvetlovat.

Potrefenáhusa 

Jen za vcerejsek jsem mluvila se dvema lidmi,kteri v podstate breceli,protoze to uz nezvladaji.lidi,ktere zamestnavam a nemuzou do prace a netusime,jestli jeste vubec nekdy budou moct prijit,jsou dost zoufali.co budou delat za dalsi mesic dva?dalsi lidi uz ted jsou strasne vztekli a prohlasili,ze je jim vsecko fuk a za mesic nejpozdeji zacnou na vladni narizeni kaslat,protoze prace na ne nepocka. Proste na nich vidim,ze oni dalsi dva mesice tohoto stavu nevydrzi. Moji rodice,ktere ma tento stav zachranit,mozna taky ne,protoze pro nas to neni o tom,ze mame homeoffice a nechodime do kina,ale bojujeme o neco,co jsme 30let budovali a oni do toho dali cely zivot.oba jsou pred kolapsem,vidim to na nich.jestli to nedame,oni to taky nedaji.nesedime doma,pracujeme 24/7.kazdy den nam chodi nove a nove narizeni z krizovych stabu,vsecko sledujeme,porad neco prizpusobujeme,a toto tempo se taky neda dlouho vydrzet.ja to vydrzim jeste tak tyden dva,pak padnu vysilenim.

Jako vypichnout z me uvahy kino...nevim,no.mne slo napriklad o to,ze my to vydrzime. ale zapominate,ze my jsme opravdu malinka socialni bublinka.a tam nekde venku je moc lidi,kteri to zacinaji nezvladat z ruznych duvodu uz ted,ale pritom konec neni videt ani z rozhledny.

A potom o to,ze my vydrzime,ale nikdo neumi dohlednout,co to prinese.to neni o tom,ze si vsichni dva mesice odepreme kino,abychom zachranili rodinu.

Ja nevim,vlastne mam pocit,ze jste treba ode me cetly kazdou druhou vetu.je to o tom,ze budeme sedet doma,zachranime rodinu,ale v tom pripade zacina zcela realne hrozit,ze pak pro ni nebudou leky,doktori nebo treba domov duchodcu.v cele evrope.a zase - nerikam nesedme doma a nezachranujme,ale proste ocividne zacina velky ekonomicky problem,tak se presne ve vasem duchu netvarme,ze ne,ze jde jen o to sedet doma a odeprit si to kino a ono to bude vsecko pak dobry.

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 28. března 2020 09:16

continuity to jsi udělala moc dobřekdo chce,ať tam čte...přistihla jsem se,s jakou chutí tady čtu stížnost na barvu na obočí,atd...prostě takový ty běžný stížnosti (ano,je to stěžovací vlákno),ale v poslední době se to tady fakt točí dokola to stejný...a je to únavný...chodím sem pro relax(jsem zdravotník)