Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. března 2020 22:44

continuity my vidime osobni tragedie.nase nebo cizi. a proto bereme jako samozrejmost urcite postupy a zavery.jenze co kdyz tohle bude chtit jiny typ rozhodovani,ktery si soucasna civilizace vubec neumi predstavit.ne "zachran vsechny,nebo aspon koho muzes", ale " rozhodni se,koho nebo co obetujes,abys neco udrzel nebo se nekam posunul".proste valecne rozhodovani bez valky. Kdo vi,jak se vir vyvine,jestli uz v cine skryte nefrci druha vlna...jestli to neprijde znovu jako mor hned pote,co na tyden uvolnime opatreni.

Zduraznuju,ze doufam,ze nastane zazrak,a do prazdnin chytre hlavy neco vyzkoumaji,a tyhle uvahy zustanou zcela teoretickymi.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. března 2020 22:46

Jiná Realita přečti si ten rozhovor, ono se to rozhodování děje už i dnes, akorát se o tom tolik nemluví. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. března 2020 22:52

A ja si stezuju,ze je mi lito ceske prirody.

Cekaji ji davy krupanu,kteri nemaji kam jit delat bordel,tak vyrazi do lesa.budou trousit odpad,krast,plundrovat,rusit zvirata....a to vsechno dlouhodobe. Uz to vidim u nas.katastrofa.a policie ani nikdo to resit nebude,protoze tohle uz lidem vzit nemuzou,to by byl konec jejich trpelivosti.

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 27. března 2020 22:55

continuity jo, ten článek jsem už četla, jasný...

Jiná Realita ale tak proč tomu nedat třeba toho půl roku? každý den se můžeme připravovat, hledat léky, vakcínu... a pak se uvidí

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:13

RoSa

Protože to není jenom o tom, vydržet. ( Neberu teď vůbec do úvahy, že vzoste počet depresi, sebevražd, apod.),čo jsou taky životy hodně ochrany. 

Ale za pul roku tohto režimu ekonomiku úplne odrovnas. Pak řekneš, že důchody budou poloviční a na zdravotnictví taky dame jenom půlku? Stát muze utratit jenom plus minus to, co vybere na daních. Peníze, které chtěli dát na podporu ekonomiky úplně zkraje těchto opatření, myslím 600 milionů to bylo, byly úplně k smíchu. Teď se toho chytla Schillerova a konečně jsme alespoň ve správných řádech tech zrát, které nastavaji  ( biliony).   

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:19
Reakce na Karja:

Ve mne spis dneska tak jako vyvstala otazka, jestli to k necemu je...Jako sedet doma se nebude vecne. Nebo takhle ted je 2000 nakazenych, krat treba 10 ti bezpriznakovi ci netestovani, takze to je 20 000. Nakazit se ma kolik 10-20 procent jsou ty odhady? To je milion az dva. Nebo chapete co tim chci rict, ne. Proste se sazej jen ty opatreni ale nikde nevidim zadnou vizi, co bude az bude. Proste jednou se do tech ulic prece vybehne. Ja to proste asi nejak nechapu, jakej je ,,plan,,.  PS': Tu krivku s nakazenosti v case jsem videla, ale to bychom snad sedeli doma pul roku. 

​Jo, nad tímhle přemýšlí spousta lidí...... Já obecně bych třeba viděla ráda snahu mobilizovat co jde vyrobit v ČR, snaha o soběstačnost a zásobení se pomůckama, takže bude možné se postupně vracet k normálnímu životu...... jenže se ukázalo, že i dkyž někdo vymyslí ntilátor, o se tady může sestavit, tak musí nejdříve vyhlásit crowfunding a vybrat 10 milionů než si ho nějací státní představitelé všimnou Já osobně bych teda radši viděla cílené vyhledávání potenciálně silně prospěšných projektů.......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:23
Reakce na Jiná Realita:

RoSa nejsem v pozici,kdy bych mohla,ale to nakonec mozna neni nikdo,ani experti,vzdyt uz nadelali chyb az az,protoze se uci za pochodu.ja jen rikam,ze je mozne,ze za pul roku zjistime,ze by to byvalo mozna minimalne stejne hrozne.je to uvaha,ne plan.

To, co se ted deje,je bezprecedentni.takhle to nebylo podle me nikdy v dejinach.ani za valky.i tehdy se mohlo treba do kina.ani za komunistu.lidi na to nejsou staveni,a nasledky neumime posoudit ani dohlednout.kazdopadne nadseni,podpora,siti rousek apod. Jiz brzy opadne.nalada lidi se zacne menit.ja jsem treba prekvapena,jak uz ted reaguji lide,co znam.hodne jich uz upada do beznadeje,deprese,smutku,vzteku.jak jim bude za mesic,dva,kdyz porad nebudou moct si ani nechat ostrihat blby vlasy,natoz zajet za dcerami.

​tak ono se bohužel odhaduje, že karantna může přispívat třeba k zvýšení problémů s alkoholek, už se i ukazuje, že se zvyšuje výskyt domácího násilí. je to totálně krizová situace přitom nějakou odbornou pomoc můžeš vyhledat jen velmi těžko.....

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:26

A666 popravdě ten crowdfunding me zvedl ze židle dost. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:28
Reakce na RoSa:

continuity jo, ten článek jsem už četla, jasný...

Jiná Realita ale tak proč tomu nedat třeba toho půl roku? každý den se můžeme připravovat, hledat léky, vakcínu... a pak se uvidí

​To, kolik tomu dát, nemůžeme rozhodovat my, to by měl rozhodnout sbr odborníků všemožných profesí, kteří dokáží nějak vybalancovat pro a proti. Protože k čemu Ti bude zachránit určitý počet lidí, když stejný neli větší se Ti postupně upije anebo umlátí svého partnera? Tohle je strašně těžké a ne vše Ti bohužel grafy ukáží.....

Jinak problém je, že zrovna anše vláda se nějak extra nepřipravuje, zařídila dodávku z Číny ale možnosti přímo v ČR si nevšimne i když je má přímo u nosu

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:29

RoSa pak se uvidi,ze nezbylo na lecbu diabetiku,onkologickych pacientu,nemame na slepecke psy,nemame na socialni davky,nemame ani na duchody pro ty duchodce,ktere jsme zachranili.nemame na to,abychom jim zajistili dustojne domovy duchodcu.treba.a taky nebude na podporu rodin,studentu...proste nikoho.ja mam porad pocit,ze mnoha lidem nejak nedochazi,ze nas ceka rozvrat ekonomiky,jaky byl naposled snad za valky.jenze nebude nikdo,kdo by mel nejake zachranne plany,protoze virus postihne vsechny.

Tim nerikam,at to proste nechame tak,bez regulace.ale netvarme se,ze nam kvuli tomu nehrozi katastrofa mozna stejneho rozsahu,jen jineho druhu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:31
Reakce na continuity:

A666 popravdě ten crowdfunding me zvedl ze židle dost. 

​Mě taky, k tomu jště ten výšplecht Hamáčka na Twitteru a následné kasání se Babiše, jak to dáme k dispozici itálii a Španělsku. Oni prostě jedou na tom, že češi buď zvládnou si to vyrobit anebo se složí, suplují jejich roli

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:39

continuity je to blbý, no... hlavně doufám, že ty firmy přehodnotěj to svoje nákladový škudlení a až to všechno pomine, přesunou výrobu do teritorií, která jsou předvídatelná (politicky, lidsko-právně, ekonomicky, zdravotně...)... nenažranost, za každou cenu

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:39

A666 já teda doufám, že to jenom špatně napsal. Zatím v záujmu duševního zdraví dělám, že jsem to nečetla.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:43

RoSa to je možné, jenomže pak nebudes kupovat tricko z retezce kupovat za 2 stovky, ale za dva litry.  To je jako s těmi sklenicemi.

Já si pamatuji dobu, kdy jsem vydělávala asi pětinu  toho, co teď a sako do práce  jsem kupovala v butiku za 2,5 tisíce. Ale nebylo z Číny. 

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:46

continuity jo, já jsem ochotná zaplatit víc, nevadí mi to - za kvalitní a "čistý" zboží...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. března 2020 23:59

continuity RoSa a to jste cetly,ze v bagladesi uz maji myslim radove miliony (!)lidi problem,protoze hadro tovarny odrikaji zakazky,a jak je odreknou uplne,tak bude v bagladesi asi hladomor,protoze stat je zavisly na tech nenazranych fabrikach?paradoxy globalizace.

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 28. března 2020 00:39

   Odkaz na ten rozhovor s Hamplem, co teď dávala tuším  continuity  ,  jsem sem k rozpoutání obdobné diskuze dávala hned, jak vyšel. Ale nějak nikoho nezaujal . Já mám samozřejmě hrůzu z ekonomické krize, ale ještě větší ze zahlceni nemocnic modrými sípajícími lidmi. Ještě pořád doufám, že stávající nouzový stav má pozitivní vliv na vývoj nemocnosti. Restrikce jsou 2 týdny, ještě to snad jde vydržet. Fakt nevím, kdo by ty lidi obstaral, personál chybí už dnes, jen na tu každodenní práci. A ta stále je, bez ohledu na Covid, rodí se, lidi mají uskrinuté kýly, srdeční selhání, mrtvice, zápaly plic necovidového původu...

RoSa jinx      díky za pozitivní přístup k rouskam a situaci vubec

Zkouším si představit, co udělá italská zkusenost s personálem, co si to peklo prožil. Já bych už určitě do nemocnice nepáchla. 

Online 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 28. března 2020 07:16

Ja si teda stezuju, ze vas tady cist znamena deprese na dva dny a chut jit se obesit. To fakt nevydrzite dva-tri mesice doma? Pokud bych si mela vybrat, jestli mam umrit ja i moje rodina, s dovolenim si vyberu sedet doma, zdrava. 

Stesky, ze se nesmi do kina a ze ani za valky to tak nebylo. Vzdyt jak casto chodite do kina bezne? Ja doted chodila tak 3x za mesic a to bylo myslim docela hodne, ale teda ted rozhodne necitim osobni tragedii v tom, ze film budu pripadne muset videt online.

Jasne, ceka nas v dusledku toho hospodarska krize a nikdo nevime, jak to bude probihat. To desivy je. Ale radsi se soustredim na to, jak neumrit a dalsi veci se budou resit pak.

Jasne, je to stezovaci vlakno, ale tech poslednich par stran mi teda nalozilo na muj vkus hodne.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 28. března 2020 07:19

711990 Přesně s tímhle pocitem jsem šla včera po přečtení posledních par stran spát...

jeste jsem chtěla napsat, jestli už by nebyla vhodná chvíle zazpívat si píseň proti trudnomyslnosti....? 

Online 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 28. března 2020 07:22

Potrefenáhusa rozhodne